Epizody(10)

Kapitán Charles Boone (Adrien Brody) sa po smrti svoje manželky presťahuje so svojimi troma deťmi do zapadnutého mestečka, v ktorom zdedil dom. Tu sa bude musieť postaviť temnote, ktorá sa točí okolo jeho rodiny už celé generácie. (Game90)

helraiser

Parádní gotický seriál ve kterém se to upíry ze staré školy jen hemží. Atmosféru to má neuvěřitelnou a pomalé tempo vyprávění tomu jen prospívá. Masky jsou opravdu parádní, především ta hlavního padoucha je prvotřídní a dočkáme se i příjemné brutality. Poslední díl to trošku pokazil, ale jinak tleskám, tohle se prostě povedlo a naprostá většina upířích filmůa seriálu se tomuto nemůže ani přiblížit. Líbilo, bavilo, velká spokojenost. ()

Daiker

Takhle má vypadat hororový seriál.......Je to temně gotické, záhadné a má to strašidelnou atmosféru...... Aspoň do 5 dílu..... Pak už je vše jasné a jede ve stylu boje o přežití.... Ale to mi osobně nevadilo.... Pořád se tam něco děje, takže žádná psycho nuda křížená s náboženstvím (Midnight Mass). Brody a ten jeho obličej se tu náramně hodí a je to skvělá hororová podívaná..... ()

DavidWebb

Nemá zmysel prepisovať to čo tu už napísali mnohí. V zásade by môj komentár bol kópiou kolegu Morholta preložený do slovenčiny. ()

Arkagas1989

Charles Boone po smrti ženy přijíždí se svými 3 dětmi do domu, kterému celé roky vládli jeho rodinní příbuzní. Všichni jsou dávno po smrti a Chapelwaite chátrá. Nikdo navíc další Boony ve městě nechce, jelikož jsou všichni přesvědčení, že se jedná o prokletý rod. Charles - v podání dokonalého Adriena Brodyho se sebou ale zametat nenechá. Jenže je mu jasné, že se tu děje něco divného - začínají ho pronásledovat vidiny červů, potkává zvláštní lidi a atmosféra houstne.  Chapelwaite je seriál natočený podle povídky Jerusalem's Lot od Stephena Kinga, vydané v povídkové sbírce Noční směna.  Jerusalem je městečko, kde přebývají velmi zvláštní obyvatelé a když se začne objevovat ve městě Charlesův mrtvý bratranec a strýc, je jasné, že tady něco nehraje. Všichni Kingovci vědí, že tohle je prequel Prokletí Salemu a můžu říct, že je to jeden z nejlepších počinů na dílo od Kinga, jaké jsem v seriálové podobě viděla.  Tohle vtáhne a nepustí. Skvělé je, že se jedná o Kingovu poctu Lovecraftovi a i to je ze seriálu cítit. Skvělá záležitost. Perfektní obsazení, upíři skvostní, beznaděj a odhodlání až hmatatelná.  A jak už je u Kinga zvykem, i když to nekončí dobře, zase je to o lásce.  Tohle jsem si užila na maximum. A navnadilo mě to samozřejmě k tomu v díle pokračovat a pustit se po letech do Prokletí Salemu.  Moje hodnocení: 10/10 ()

Insomniac

Tak… nebolo to zlé, nebolo to dobré. A kurva hrozne mi liezlo na nervy to neustále šepkanie!!! Aaaaa!!! Trošku viac strachu a menej šepkania a chvíľami nudy a išiel by som vyššie. ()

Feferonka1

Chudák krokodýl,ten se tak těšil, no a ja taky :( První dva díly velké nadšení,atmosféra skvělá, oblíbenec Brody k tomu,kostýmy,scéna všechno klapalo. A najednou bum,dozvíme se o co vlastně půjde a už se táhneme, vlečeme nudnou inscenací,v které krom provozních nelogických občasných chyb nasadí Brody takový ukřivděný ufnukaný tón, který už neopustí. Strašná nuda.Škoda. ()

Faethorius

Ľudia ktorí dali 1 * zrejme nepochopili. Z môjho pohľadu to patrí medzi top 5 najlepšie adaptácie Kinga. Nie je tam slabé miesto. ()

Isobel

Dala bych čtyři hvězdy, ale dávám plný počet z čiré radosti, že kvalitní gotický horor pořád vzniká. ()

brasek

Príbeh sa rozbehne až na konci tretej epizódy, dovtedy je dej hrozne nudný, bez tempa a dynamiky. Ale veril som a očakával od "Salem's lot" niečo viac. Žiaľ bez upírov by tento seriál bol iba pochybná historická dráma, na ktorú by sa rýchlo zabudlo. Nepracuje sa tu s atmosférou, slabé napätie, je to taká priemerne šedá seriálová myška vo filmovom svete a žiaľ záver seriálu je trápny. ()

Tr0nic

Za mňa bohužiaľ končím na piatej časti. Táto Kingova adaptácia síce ponúka tajomný príbeh s vynikajúcou atmosférou, no opiera sa hlavne o trpezlivosť diváka, ktorý má v záľube nudné a zdĺhavé dialógy. ()

Moonwalker

Adrien Brody exceluje! Za mě jedna z nejlepších adaptací Kingova díla "Prokletí Salemu". Opravdu jsem nadmíru spokojený, protože co si budeme, už jsem byl vážně znechucený z novodobých hororů, které ztratily ten děsivý šmrnc, a toto dílo je něco zcela jedinečného a jsem rád že se zrovna tato adaptace povedla. A závěr seriálu jsem opravdu nečekal. Ale no nemění na tom nic že tleskám a klaním se autorům. ()

vinducha

Dávám celkově slabší 4 , trošku je dle mého chyba dát každé 2 díly jinému režiserovi  , najdou se tam tím pádem i díly slabší. Speciálně s posledním dílem to opět pohnojili . Kde byl oproti 9. dílu pokles viditelný . Vyzvednout musím atmosféru , kterou to má přesně , jak si představuju.  Podobně temné seriály z poslední doby byly Taboo a Alienist , když můžu srovnávat. ()

Dr.Love

Wooow. Pokud se chcete dívat na něco s upíry a nechcete u toho vykrvit ve vzteku půlku rodiny jako při sledovaní Stmívání. Kdy sedíte ve křesle a vaše nactiletá dcera z toho nemůže odtrhnout oči, jen vy tiše trpíte a už od půlky koukate jen na ni, protože víte jak ten film dopadne už teď, a hádate kdy se to vaše dítko začne měnit ve světelkujiciho jebána kterému by jste nejraději prohnali kůl srdcem. Pak je tohle ideální nápad. Chapelwhite není žádný Speedy Gonzáles takže je důležité mu dát trhu času na rozjezd někdo říká že je slabá půlka to si úplně nemyslím je hodně dlouhý pomalu se rozjíždí zhruba od půlky pravě začíná to nejlepší. Postavy se zdají ploché, ale to se pravě v oné půlce začne lámat. Například kněz je výborně napsán a jeho vnitřní rozporuplná osobnost je jako třásnička na dortu, jen jsem doufal v jeho lepší konec. Herecky výborně obsazené a ještě líp zahrané. Finále je počato standardní vyvraždovačkou a ukončeno emotivním ukápnutím do moře. Suma sumárum rozhodně jeden z nejlepší vamp serošů za poslední dobu pro "normální" publikum. Pro ty co měli rádi Penny Dreadfull doporučuji tohle jako milou odpočinkovou jednohubku. ()

Pavelkedar

Zajímavé  úpírské téma z doby, kdy ještě nebyly známé stříbrné kulky a probodávání srdce dřevěným kůlem. Ale pro mě bohužel od 7.epizody sestupná tendence, kdy jsem začal mít dost stále jen šeptajícího a  neustále  se tragicky tvářícího se  a užvaněného Brodyho. Dokoukám, ale už nudí......   Christopher Hayerdahl  tutový - jako  Jacob velmi zdařilý a charismatický.  Velmi slušný DD 7.2 ()

Sopholojong

A akeze "vypapkane" uvodne titulky... skoro ako od Burtona! Adrien Brody s tym jeho charizmatickym "chraplakom" obklopeny carodejnicami, zohyzdenymi novorodencami, chorobami, upirmi, demonmi-kazatelmi, cervami, paranoidnymi spoluobcanmi v (ne)pritazlivej, sychravej vyprave lesov a podlesi "New Londonu". Hororova laskomina kategorie "bedna". ()

F_Sanchez

Reálně by to mělo být asi za čtyři hvězdy, zejména kvůli slabší druhé polovině. WOW efekt totiž opadá, když se dozvíme o co jde. Ale když na poli hororových seriálů nemá v poslední době konkurenci. Ale když to bylo tak napínavé. Ale když tam bylo nepoměrně méně nelogičností než v jiných hororových seriálech. Ale když to působilo tak uvěřitelně a normálně, ne trapně a nebo komicky. Ale když jsem si to fakt užil a netrpělivě jsem čekal na každý nový díl. Proto mně nezbývá než dát pět hvězd. ()

DyingAngel

Tento seriál... to je láska na prvý pohľad. Dokonalosť. Inšpirované majstrom Stephenom Kingom, pričom sa týmto počinom posúva jeho novela do širšieho spektra; mysteriózna dobová atmosféra; talent Adriena Brodyho... Tu niet čo vytknúť. A krajšiu úvodnú znelku som už dlho nevidela. ()

rostsoft

Začátek byl takový pomalý a utahaný, ale po několika dílech se to rozvinulo ve velmi dobrý příběh. U Stephena Kinga je to jak na houpačce, něco je velmi dobré a něco totální katastrofa. Tento horor ovšem je velmi dobrý, i když se jedná o upírskou tématiku rozhodně tomuto snímku nechybí originalita. Všem, co mají rádi horory mohu jen vřele doporučit. ()