Epizody(9)

Zet

Námět zajímavý, ale zpracování už tak moc ne. Začátek dobrý, ale později obskurní, místy až nudné a repetitivní, konec vykonstruovaný a nicneříkající, protože tvůrci vaří z vody. ()

Dominik 261

Veľmi kvalitný a spočiatku pomaly napredujúci seriál resp. jeho prvá časť. [SPOILER] Rozdelenie mysle na dve je super nápad. Jedna časť pracuje, druhá žije a jedna o druhej nevie. Práca ostala aj po celej sérii stále záhadou. Pre vnútorných (pracujúcich) sa ale svet otvoril, keď ich prepol ich kolega mimo práce. Na to, ako to dopadne si budeme musieť počkať do ďalšej série. Soundtrack je vynikajúci, kamera pekná a prostredie dotvára atmosféru. Herecké obsadenie je síce pre mňa neznáme ale je veľmi dobré. Veľká škoda toho naťahovania po začiatku a toho konca (samotné posledné epizódy sú super ale to ukončenie v tom najlepšom ma štve, aj keď chápem, cliffhanger musí byť). Scenár by dal na super 9 dielnu sériu, keby sa 2 výplňové epizódy zo stredu odstránili a pridal sa koniec. Celkovo som ale spokojný a dávam mierne lepšie 4*. Teším sa na druhú sériu. ()

hrumsrt

Můžu být rád, že to výrazně delší, jelikož mě to natolik zaujalo, že jsem to sjel téměř jedním dechem.. Přemýšlel jsem, zda by to nebylo funkčnější jako jeden snímek, ale to bych se zase vztekal, že postavy by si zasloužily větší prokreslení.. To hnací sci-fi téma je natolik výživné, že už jen jeho samotnému vymyšlení smekám.. A jeho provedení je poutavé a odhalující se mysteriózní mozaika je chytře poskládaná. Ovšem díky rozsáhlé stopáži jsou pro mě až příliš vykreslovány všechny postavy. Ano, důsledkem budiž silnější napojení se na postavy, ale v tomhle případě už mi to přišlo příliš.. Vytváří to hodně otázek a odpovědí dává velmi skromně, že tohle je něco k diskusi. Líbili se mi především etické přesahy problému a důraz na to, jak situaci vidí i "venkaři", kteří by si zase podle mého zasloužili výraznější background, jelikož pořád to jsou lidé, kteří měli pro svoje rozhodnutí nějaké důvody a spíše jsou zde vykresleni jako padouši. Co mě ale po několika dílech překvapilo byla skutečnost, jak už mi samotné poodkrývání záhad a skrytých odpovědí bylo putna, namísto toho jsem už jen chtěl ať si naše postavy tak nějak chillují.. I když si pořád stojím za tím, že dostat to někdo do 3 hodin, je to perfektní, tak nemůžu více než smeknout před postupně gradující kvalitou a perfektním finálním odhalujícím twistem!...   Jinak výkon Johna Turturra a jeho dokonale naivního a milého vnitřkaře považuji za přesný útok na srdíčko.. Jedna z nejlépe nově uvedených seriálových značek, kterou snad čeká zářivá budoucnost a mi tak dostaneme solidní scifíčko. 80% ()

Dzony

Nemohl jsem se od toho odtrhnout. Tak novátorské to pro mě bylo. A to jsem si myslel, že mě už málo co může mile překvapit. Nedočkavě vyhlížím druhou řadu. ()

xzajox

Príbeh s originálnym nápadom, kde divák často nevie, čo môže v ďalších minútach očakávať ma celkom pohltil. Prvé časti boli možno len taký pomalší rozbeh a popri zopár odpovediach sa tu len vynárali ďalšie a ďalšie otázky, ale presne včas to začalo rolovať dolu kopcom a od vtedy som sa od toho nevedel odtrhnúť. Dúfal som, že v prvej sérii sa dostaneme k nejakému medzi-koncu, ale ako to je zvykom, musim dúfať, že ma uspokojí až druhá séria. Mark je mozno zo začiatku ksicht, ktorý by občas zaslúžil dostať po nose, ale časom som si zvykol. Ostatní celkom ušli, vrátane iritujúcej strigy. Škoda, že Walken nebol kľúčovejšou postavou. Celkom fajn, nenudil som sa. Tesne 71% - 4* ()

muti

Zo seriálu mám taký Westworld vibe, neco také ale úplne jine. Bez robotov, už len v digitálnom svete. Takže opäť o krok ďalej vo vidine budúceho sveta high tech ()

bvlrm

Ďalší tohtoročný flop. Nudné, herecky nezaujímavé, príbehovo chaotické a nedomyslené. Rád by som sa ospravedlnil aj Adamovi Scottovi, nie je mi totižto vôbec sympatický. We really do live in a society, huh?  ¯\_(ツ)_/¯ ()

Germanicvs

Zajímavý paradox: korporátní konglomerát s řadou oddaných i-ovcí a i-oveček varuje před možnými budoucími praktikami nenasytného korporátu. Doufejme, že nějakou takovou vizi nepředstaví na některé z prezentací svých i-produktů. ()

svorko

Nie je asi veľkým prekvapením, že keď niekomu odovzdáte dobrovoľne kontrolu nad svojím mozgom, získa moc nad vaším životom. Potom už korporácii nič nebráni naplno rozvinúť svoje možnosti - pusté depresívne chodby a neosobné kancelárie, Jozefovia Makovia, ktorých povýšite, aby získali pocit vlastnej dôležitosti a dobrovoľne vám pomáhali manipulovať ostatných zamestnancov, priblblé benefity, premotivovaní kolegovia, ktorí sú nadšení a nevedia vlastne ani prečo – a to všetko bez obáv, že by zamestnanec mohol podať výpoveď. Veď, ak by sa k tomu aj odhodlal, jeho vonkajšia identita, ktorej oddelený život vyhovuje, ho v práci veľmi rada ponechá a výpoveď zamietne. Stratégia rozdeľuj a panuj v prostredí oddelených pamätí funguje ešte efektívnejšie. Ak sa zakáže oddeleniam kontakt, dajú sa ľahšie poštvať proti sebe. A kde nepomáha vyššie uvedené, zaberie psychická agresia. Vlastné jej celý arzenál – od skákania do reči, neodpovedania na otázky, veľavravných úsmevov typu – bože, aký si blbý, keď tomu nerozumieš až po obyčajné vrieskanie na podriadených, keď už nič iné nezaberá. Ako sa môže Cobelová v rozhovoroch s Natalie presvedčiť, to že ste psychopatom, neznamená, že nad vami nie je tiež niekto rovnaký. Proste práca snov alebo ako hovorí Helly šéfovi - teraz by som ťa mala poslať do horúcich pekiel, ale ty už tu si. Povinný seriál pre všetkých, ktorí veria, že keď ich šéf terorizuje, treba sa s tým zmieriť a za žiadnu cenu nevyčnievať. ()

bonovox

Tak to bolo niečo...zvesti o naj seriáli roka 2022 neklamali. Severance je dôkladne zrežírované dielo, kde nám tvorcovia predstavujú asi nie príliš vzdialenú budúcnosť. Po všetkých stránkach ide o skvost, od hercov, réžie, kamery, strihu či výpravy, všetko dokonale zapadá do seba. Poteší výborne garadujúci záver, asi naj za posledné roky v TV tvorbe. Ben Stiller ako režisér natočil svoj naj počin. Neviem sa dočkať 2. série. 100% ()

WugWugs

Obsah jedného celovečerného zvodne natočený do seriálu. Veľmi zvodne, láka na niečo hlbšie a viac, robí dojem akejsi kritiky korporátu, či sociálneho komentáru, pritom je to len projektívna blbosť s priehršťou čiernych skvŕn (každý si tam poľahky nájde niečo, aby sa mohol cítiť múdro). Škoda zaujímavej premisy, však každá z hlavných, a väčšina vedľajších postáv, okrem Helly R, sa správa idiotsky - rovnako tak vnútri i vonku.  Celý podnik, zvonka i zvnútra s jeho otravnými mantrami pôsobí len ako ďalšia lightová odnož scientologických sračiek, ktoré sú otravné a otravnejšie, i keď pekne zabalené. Trápne useknutý koniec celého seriálu, ale aj jednotlivých častí, ako z 90.tych, v snahe vytvoriť napätie tam, kde zúfalo chýba, ho len degraduje. Mohlo byť super, bez tej pózeriny. ()

felixRR

Předpokládám, že seriál určitě není první, který přišel s takto podanou myšlenkou dvou izolovaných osobností v jednom těle, ale zpracování mě zkrátka chytlo. Herecké obsazení, i když pro mě plné neznámých tváří, se povedlo možná až nečekaně dobře. Prostředí Lumenu má těžko popsatelnou, ale za mě naprosto skvělou atmosféru. Na jednu stranu neuvěřitelně sterilní, na druhou stranu záhadnou, extravagantní a podivně komickou. S dalšími epizodami přibývá otázek a odpovědí je poskrovnu, děj ke konci výrazně graduje s jasným to be continued… ()