Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve stínu mrakodrapů a luxusních rezidencí vyšších vrstev žije na březích East river newyorkská chudina. Na ulici se denně poflakuje dětský gang, dochází ke konfliktům se synem místních milionářů. Právě sem, do "slumu" svého dětství, se vrací celostátně hledaný vrah Marty (Humphrey Bogart). Snaží se usmířit se svou matkou, hledá svou bývalou dívku a navíc potkává kamaráda z dětství - Dava (Joel McCrea), který neúspěšně hledá práci jako architekt. Když Marty zjistí, jak se věci mají, je zklamán. Proto se pokusí o svůj poslední zločin - únos syna milionářů. (worm14)

(více)

Recenze (16)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Socialistický drama ještě z doby hospodářský krize. Obecně nemusím dětský gangy a zápletky kolem mladých delikventů, ale přesto jsem si našel svoje. Záporácký mladý Bogart potěší / úvodní záběr přes Rockefeller Center na chudinský slumy a plácek u East River (parádní studiový set), kde se pak odehraje celý děj, je extra působivý. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

4,5 - Humphrey Bogart v jedné ze svých počátečních záporáckých rolí, Sylvia Sidneyová jako starostlivá a pečující starší sestra jednoho sígra, Joel McCrea váhající mezi dvěma ženami (krásná bohatá nebo krásná chudá?), Claire Trevorová v miniaturní, leč nepřehlédnutelné roli (jako mladá a ještě ne moc známá herečka s blonďatou hřívou a ještě ne tak hrubým - vychlastaným? - hlasem) no a samozřejmě Wyler, který ve spolupráci s Greggem Tolandem v nádherné misanscéně trefně vystihl třídní rozdíly, vzájemné pohrdání a hlavně... život. ()

Reklama

Gastovski 

všechny recenze uživatele

Dead End nejde nesrovnávat s o rok starším Angels with Dirty Faces. A nutno dodat, že "starší" bratříček je na tom o poznání lépe. V obou je sice jako vždy ultracharismatický Bogart, ale Andělé mají vynikajícího Cagnyho a ze subjektivního hlediska sympatičtější gang výrostků. Zde jsem si k nim vztah vůbec nevybudoval a k Bogartově neslanému/nemastnému protipólu v podání Joela McCrea už tuplem ne. Navíc se film odehrává v podstatě na jednom plácku, kde to zavání více divadelním představením, než filmem. Nezapamatovatelný průměr. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Neobyčejný příběh z chudinské čtvrti u řeky, ovšem v těsné blízkosti luxusu milionářů, střet dvou naprosto odlišných světů strhující.. Sylvia Sidneyová v roli starší sestry úchvatná, její snaha o záchranu mladšího brášky mi byla srozumitelná, líbil se mi i Joel McCrea mezi dvěma krásnými ženami a Humphrey Bogart tentokrát jako zklamaný a zoufalý gangster.. S panem Wylerem si dlouhodobě rozumím, klaplo to i dnes večer.. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

MAYBE I'M WRONG. WE ALL MAKE MISTAKES, BOSS. THAT'S WHY THEY PUT THE RUBBER ON THE ENDS OF PENCILS!! Nechápu, že pan Bogart v té době ještě nebyl jako hlavní jméno filmu. Ten chlap tam všechny přehrává o tisíc mil. Sice jak říkal pan Brando, Humphrey Bogart bude vždy hrát Humphrey Bogarta, ale mi ho v té jeho stejné rovině milujeme a nechceme aby se měnil. Joel tam jen kazil všechnu srandu, jak Baby Face, tak i Tommy na to doplatili a to zrovna Tommy chtěl požezat Spita na tváři. Super scéna byla ta, kde chudinský děcka mlátěj toho bohatýho fakana a Spit vyběhne jak šílenej pro desku a běží zase zpátky namlátit mu ještě víc. Navíc ve 3/4 stopáže se z filmu stává heroic bloodshed, chybí jen holubice (možná na molu někde seděl racek) a zpomalené záběry. Policisti vyprazdňují kolty rychlostí světla. Jo, a nevím proč, když je člověk chudej, tak musí automaticky žít ve špíně. Hajdaláci jedni. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama