Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

WathanajX

„Říká ti něco Karel Čapek?“ Miluju postapokalyptické filmy ale tohohle jsem se dost obávala a od Netflixu jsem čekala průměrnou až podprůměrnou podívanou… Klady: Námět nevypadal až tak zle. Tedy z hlediska zblázněných androidů apod. I když originalitu to asi vidělo z vlaku ale alespoň tohle mě potěšilo. Trochu překvapil také ten drsný hořko-sladký konec a zmínka o Čapkovi. Víc ani ťuk. Zápory: Jak jsem se obávala. Netflix v honbě za veškerou korektností a podobných nesmyslů "nezklamal" a kromě přiblblých krásně barevných hlavních postav servíruje i naprosto dementní scénář obsahující nudné a debilní dětské konverzace o hovně a bezpočet nelogických kravin. Například to holka na vozíčku po císaři "přemůže" X androidů? Kam na konci ten kluk zmizel? To jak jeden vůl a těhotná idiotka přežili v lese ve stanu? Nekonečná k smrti nudící stopáž se závěrem, co se snaží z diváka za každou cenu vymáčknout alespoň nějakou tu soucitnou slzičku. Utrpení… Hodnocení: 20 % / 2 z 10 – Znám pár takových co nemám ráda, kterým bych film vřele doporučila. Za mě nikdy víc! (13.) ()

Paity

Typicky "neflixovské". Jednou jsem se podíval, nadšení vyprchalo po 30 minutách. Opět klasika bílá holka, černý kluk, spolu dítě, on je guma, který vše podělá, ona kosí zombíky po císaři i s dítětem v ruce. Nepřesvědčivé, scénář chabý, opět veliké nic, co v životě není již důvod opakovat. Smutné. ()

merit1

Na IMDB je uvedený ako jeden z autorov Karel Čapek. Bol to pre mňa hlavný dôvod na zhliadnutie. A zmienka o diele R.U.R vo filme bola aj jednou z mála pozitív ( minimálne v tom, že si pár ľudí pán Čapka vygoogluje ). Negatív je však nepomerne viac a jedným z nich je, že sa scenárista mal radšej pridržiavať knihy, ktorou sa údajne inšpiroval. Pokus o akčný survival v dystopickom svete totiž totálne zlyhal práve na takmer detskom scenári. Spoler: Prečo cestujú pešo a po nebezpečnom území, navyše vo vysokom štádiu tehotenstva, keď sú autá zjavne k dispozícií ?  Prečo sú všade relatívne dobre ozbrojené vojenské stanice, ale nikto nič nerobí ? Prečo pri príchode do Bostonu nikto nezistil, že jeden zo zachránených je android ??? Prečo musí práve hlavná hrdinka stlačiť akési záchranné tlačítko ? To zvyšok osadenstva trpí demenciou ? Ako to, že nemajú žiadny problém s jedlom a vodou ? Aká je vlastne motivácia androidov a stav konfliktu ? Prečo poslať dieťa za oceán, keď dokázali pred tým mesiace fungovať spolu v Amerike ? A podobne. Moretz sa snažila, čo to išlo, ale pokiaľ nie je nízkorozpočtový film ( teda... aspoň ako nízkorozpočtový vyzeral ) podporený aspoň trochu fungujúcim scenárom, je dobrý herecký tím na nič. ()

Prochy38

Myšlenka, která možní není úplně originální, ale už nějakou dobu neoživená. Odkaz na pana Čapka. Efekty a androidi jako takoví. Start příběhu. To jsou jediné klady. OKi, ještě Chloë. Pak už ale neustálé čekání na konflikt a on... prostě nenastal. Ano, akce tam byla a nebyla špatná. Film si od počátku nehraje na žádnou akční jízdu ani velkofilm, to zase oceňuji. Ale nějak to prostě uspávalo. Líbilo se mi to, ale mrzelo mě, že nedošlo k nějakému většímu finále. ()

Kacitr

Chloe mám strašně ráda. Podává tu vynikající výkon. I přes poměrně dlouhou stopáž si snímek udržel mou pozornost. Závěr je emocionální horská dráha.....Jen ta představa toho všeho, co se tam odehrávalo je silně znepokojující. ()

Henry007

Teskná atmosféra je to jediné, co v tomto filmu funguje. Nelze to svádět na nízký rozpočet: post-apokalyptická úzkost na diváka dolehne i přes to, že se o destrukci měst a rozpadu civilizace dozvídá pouze v dialozích. Proto by ani nevadilo, že se většina filmu odehrává v lese a absentují akční scény. Ale ten scénář... K hlavním postavám si divák nevytvoří vztah, nejsou ničím zajímavé a scénáristé jim umetají cestičku. Máme věřit, že roboti bez milosti likvidují lidi, když týpek s těhotnou partnerkou před nimi v klidu uniká? Film ustaví přísné kontroly lidí, aby se na to zapomnělo při kontrolách u obřího města... Matka těsně po porodu dokáže čelit skupině robotů, zatímco množství ozbrojených sekuriťáků pozabíjí robot jeden... V tom moment se film stává komickým, což jen dovršuje závěrečná "instagramová" montáž... A nejhorší na tom je, že jsme tematiku zániku civilizace a těhotenství v posledních letech už viděli, a to v mnohem lepším provedení: Bird Box a Quiet place.  ()

Jaro_slav

Tři hvězdy dávám jenom z jakési radosti, že to neni jen další ze sraček, kde Chloë hraje blbou píču. Ale jinak je to smutně zapomenutelný. ()

janabel

Napínavé postapo, a navíc díky Čapkovi jsme ve světě sci-fi prostě jedničky :-) A to slabé hodnocení si vysvětluju tím, že lidi už jsou asi prostě tím množstvím filmů až moc rozmazlený a přesycený. ()

Wancohoff

Pozor spoiler.... malo to skoncit po scene odovzdania dietata.... takto to vyznelo dost dementne, kedze dieta poslala do korei, a vzapati ju vzali na novu zakladnu ... mohla tam ist aj s deckom, no posrala to... ()

bozka10

Dobrý film sa dá natočiť aj za 5 korún,no tento shit nech stál 6,50- a je to hrozné.Keby tam nebola Chloë s jej parádne vykrojenú hubičku,je to nekukatelné. ()

Untitled07

Já se přidám k těm, kterým se film líbil. Miluju postapokalyptické filmy a vždycky když se nějaký objeví, jsem nadšená, jelikož jich není mnoho. Film má rozhodně svoje mouchy, vzhled androidů by určitě mohl být lepší, ale není to nic hrozného. Já se bavila po celou stopáž, film má tíživou atmosféru, zápletku jsem nečekala a na konci i slza ukápla, takže za mě spokojenost. ()

Axident

Chloe je bez diskuse skvělá a emoce hraje do roztrhání těla. Scénář je ale přeci jen dost nekonkrétní a bez nápadu a hloubky. V podstatě zombie horor, jen místo zombie androidi.. Koukatelné dost dobře. Nic víc, nic míň. ()

BOURQUE

Mid-apokalyptická sci-fi dráma, založený na vzbure androidov proti človekovi. Scenár/Režisér si s chuťou zapožičiava rôzne prvky z iných menej či viac príbuzných snímok (napr. A Quite Place, ale dal by sa spomenúť aj Terminator). Pozornosť je venovaná mladému páru, kde tehotnosť nepredstavuje taký symbol ako to bolo v Children of Men. Skutočným a skratka jediným silným momentom je scéna na móle, kde matka musí spraviť svoje najbolestivejšie rozhodnutie. Škoda za ten scenár, ktoré má ešte svoje rezervy a za tie veci, ktoré zostali trochu nevysvetlené (ako to, že v Ázii sa nič nestalo – andoridy sú a zostali len v USA?). Herecké výkony klasické, ani trochu neprevyšujúci daný priemer. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Olík

V jednu chvíli na vánočním večírku řešíte spermie čerstvě zabydlené ve vašem vajíčku a za minutu vás s vanou nahání elektroničtí pikolíci po lese, aby se na závěr váš partner bez noh koukal, jak dítě samo odjíždí do Korey. Člověk by na první dobrou řekl: „slušný bizárd“. Opravdu prapodivná zápletka a prapodivně znázorněná.  Všechno zmatlané dohromady a jako bonus spousta nesmyslů a nelogičností. Nejvíc mne zaujala Chloë Grace Moretz, která by z fleku mohla hrát čtyřicetiletou matku alkoholičku, ale jinak tak trochu utrpení. Androidi se vzbouřili v postapokalyptickém světě a mne do toho jako naschvál začala bolet jizva po císaři……za mne opravdu NE. ()

geek.ondra

Smutně podfinancovaná ale i přesto důstojně natočená jednohubka. Chloë je zase super a tvůrci do toho i přes omezené možnosti šli naplno. 6/10 ()

Vabr

I přes svou komornost, trochu levnější zpracování a prostost, je Matka versus andorid hezkým a odpočinkovým počinem. Je to takový typ filmu, který není náročný, takže u něho můžete relaxovat, rychle se dostanete do děje, který je zajímavý, a výprava hlavních hrdinů je fajn podívaná. Nápad vzpoury robotů je bezva, ale mohl být víc zakomponovaný (víc o samotném počátku, víc střetů, nebezpečí a útoků), ale ta komornost je taky svým způsobem hezká. V dialozích je pár míst, která působí komicky (,,já neumím plachtit, ty snad jo?''). Nebo to s tím Čapkem mě už úplně rozsekalo 😂. To uznávám, že je fakt chabší, ale mě baví, když jsou rozhovory postav občas takhle pitomý. Aspoň se u toho zasmějete. Motorka nebyla zrovna chytrá volba, a divím se, že jim to tak nepřišlo 😃. Překvapil mě poměrně velký zvrat, který jsem nečekal nato, že to byl jednodušší film. Konec s dítětem mě nějak nezasáhl, to by byla potřeba prohloubit postavy a vztahy. Ale mělo to u finále mega dobrej soundtrack, kterej byl fakt dramatickej. Bohužel neexistuje žádný oficiální OST tohodle filmu (ani na Spotify, ani na Youtubu), takže to nemůžu najít 🥲. Vyhodnocení: Reálně, jsem jedinej, kdo by při jakýkoliv apokalypse mířil na jih?? ()

Maximilianus

Film má ambície Bird boxu a Quiet place,  ale úplne nenaplnené, pretože ide o nudný a prázdny film, ktorý neprináša nič nové a ešte aj to toľkokrát videné nerobí nijak extra kvalitné. 4,7/10. ()

Likan7

Normálně mám podezření, že Mattson Tomlin má něco společnýho s Pátou vlnou, nebo byl alespoň někde na place a koukal... A ChGM by si měla rozmyslet do jakých scifáren se pouští. Mother/Android má totiž úplně stejný nedostatky jako Pátá vlna, kde Moretz hrála taky. Nápad dobrý, může z toho vzniknout tisíc různých příběhů, od hororu, po drama ale Tomlin natočí nezáživnou postapo blbost, u které budete nadávat hned během prvních 10 minut. Všechno zajímavý, co tenhle svět přinese, totiž nevidíme. Po první scéně, která ukazuje co se zhruba stalo (ale neříká proč), přeskočíme o 9 měsíců. Takže přeskočíme doslova všechno zajímavý, stejně jako v Pátý vlně, stejně jako třeba v prvním Pacific Rim. Tady máme romanticko-dramatický blábol na začátku, a pak zbytek filmu běháme, jezdíme po lese a občas nás honí nějaký zomb..android. Jediná trochu zapamatovatelná scéna je stealth mise někde uprostřed a pak následný zjištění po porodu, ale ono to je prostě jen fajn věc v jinak hodně podprůměrným filmu, takže to celkem vyčnívá. Je fajn, že stále vznikají nezávislá, malá sci-fi, ale občas mi mohli být i trochu lepší. ()