Reklama

Reklama

Maximilián Remeň

nar. 03.12.1927
Ilija, Slovensko, Československo

zem. 04.08.2008 (80 let)
Bratislava, Slovensko

Střihač

Filmy
1994

Psí život (TV film)

1991

Gemini (TV film)

1989

Montiho čardáš

 

Pravo na prošloje

 

Rabaka

 

Sýkorka

1988

F.T. na cestách

 

Iba deň

 

Pan Kaňka ve vesmíru

Reklama

Reklama

 

Správca skanzenu

 

Tvár v rose (TV film)

 

Vianoce Adama Boronču (TV film)

1987

Neďaleko do neba

 

Začiatok sezóny

1986

Akcia Edelstein

 

Kohút nezaspieva

 

Utíkejme, už jde!

 

Šiesta veta

1985

Fontána pro Zuzanu

 

Skleníková Venuša

1984

Falešný princ

 

Lampáš malého plavčíka

 

Na druhom brehu sloboda

 

Neodchádzaj nocou letnou

 

Návrat Jána Petru

 

O sláve a tráve

1983

Anička Jurkovičová (TV film)

 

Letný strom radosti

 

Monika a pes (TV film)

 

Muž nie je žiadúci

 

Mŕtvi učia živých

 

Zrelá mladosť

1982

Chlap prezývaný Brumteles (TV film)

 

Explózia (TV film)

 

Guľôčky

 

Největší pecivál na světě

 

Pražská terčovnica (TV film)

 

Pásla kone na betóne

 

Sůl nad zlato

 

Tušenie

1981

Dozrievanie (TV film)

 

Katera (TV film)

 

Kosenie jastrabej lúky

 

Noční jezdci

 

Pomocník

 

Vták nociar

1980

Demokrati

 

Hodiny

 

Toto leto doma

 

Záhrada plná plienok (TV film)

1979

A pobežím až na kraj sveta

 

Cnostný Metod

 

Hra na telo

 

Kamarátky

 

Mišo (TV film)

 

Odveta

 

Smrť šitá na mieru

 

Uzlíky nádeje (TV film)

1978

Dievča z jazera

 

Krutá ľúbosť

 

Poéma o svedomí I., II.

 

Pustý dvor

 

Sneh pod nohami

 

Zlaté časy

1977

Kamarátka Šuška

 

Penelopa

 

Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (TV film)

 

Súkromná vojna

 

Vianočné oblátky (TV film)

1976

Keby som mal dievča

 

Koncert pre pozostalých

 

Stratená dolina

 

Stroskotanie Danubia (TV film)

 

Sváko Ragan (TV film)

1975

Horali (TV film)

 

Horúčka

 

Pacho, hybský zbojník

 

Sebechlebskí hudci

 

Tetované časom

 

Z chlapčeka vojak (TV film)

 

Zrnko prachu (TV film)

1974

Deň, ktorý neumrie

 

Kto odchádza v daždi...

 

Studené podnebie (TV film)

 

Veľká noc a veľký den

 

Veľké pokušenie (TV film)

1973

Dolina

 

Hriech Kataríny Padychovej

 

Otcova slnečnica (TV film)

 

Očovské pastorále

 

Príbeh potulného scholasta (TV film)

 

Putovanie do San Jaga

 

Rekord (TV film)

 

Skrytý prameň

 

Slávna chvíľa tichého života (TV film)

 

Srdce na lane

 

Svetlo na spodnej haluzi (TV film)

1972

Iskrenie (TV film)

 

Javor a Juliana

 

Mumu (TV film)

 

Zavtra budět pozdno

 

Človek na moste

 

Žiarlivosť (TV film)

1971

"... Aj vtedy rozkvitli kvety"

 

Dosť dobrí chlapi

 

Hľadači svetla

 

Keby som mal pušku

 

Nevesta hôľ

 

Orlie pierko

 

Páni sa zabávajú

 

Slávny pes (TV film)

1970

Medená veža

 

Noc s mačkou

 

Pán si neželal nič

 

Rekviem za rytierov

 

Rysavá jalovica (TV film)

 

Strieborný Neptún (TV film)

 

Zločin slečny Bacilpýšky

1969

Génius

 

Malá anketa (TV film)

 

Od štvrtka do zmŕtvychvstania (TV film)

 

Smutný Lord (TV film)

 

Vtáčkovia, siroty a blázni

1968

Balada o sedmi oběšených (TV film)

 

Dialóg 20-40-60

 

Lúčka, na ktorej spáva vietor (TV film)

 

Malka (TV film)

 

Matka (TV film)

 

Pomsta starej dámy alebo na každého raz dôjde (TV film)

 

Stopy na Sitne

 

Traja svedkovia

 

Zbehovia a pútnici

 

Údolie večných karaván

1967

Krotká (TV film)

 

Rok na dedine (TV film)

 

Sedem svedkov (TV film)

 

Tři dcery

 

Zmluva s diablom

1966

Jeden deň pre starú paniu

 

Majster kat

 

Panna zázračnica

 

Stretnutie (TV film)

 

Tango pre medveďa

 

Živý bič (TV film)

1965

Kubo (TV film)

 

Kým sa skončí táto noc

 

Mŕtvi nespievajú (TV film)

 

Odhalenie Alžbety Báthoryčky

 

Zvony pre bosých

1964

Organ

 

Prípad pre obhajcu

 

Případ Barnabáš Kos

 

Slnečný kúpeľ (TV film)

1963

Jánošík I., II.

 

Trio Angelos

 

Výhybka

1962

Havrania cesta

 

Výlet po Dunaji

1961

Bratia

 

Pieseň o sivom holubovi

 

Vždy možno začať

1960

Jerguš Lapin

 

Našel jsem si kamaráda (TV film)

 

Skalní v ofsajde

1959

Kapitán Dabač

 

Skaly a ľudia

1958

Šťastie príde v nedeľu

TV seriály
1991

Dido

 

Pochopenie (E03)

 

Zrkadielko (E02)

 

Znaky na múre (E01)

1980

Moje kone vrané

1977

Útek zo zlatej krajiny

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 5 (E05)

  více epizod (4)
1975

Nepokojná láska

 

Rodina (E05)

 

Mária (E04)

 

Sestry (E03)

  více epizod (2)
 

Príhody žabky Plačky

1971

Zaprášené histórie Ema Bohúňa

1970

A. C. Dupin zasahuje

 

Vrah si ty (E03)

 

Ukradnutý list (E02)

 

Vražda v ulici Morgue (E01)

1963

Staré, ale dobré

Dokumentární
1990

Prečerpávacia vodná elektráreň Ipeľ

1989

Prečerpávacia vodná elektráreň a životné prostredie

 

Rozvoj lesného hospodárstva v SSR

1988

Koliba pozýva

 

Slovenský filharmonický zbor

 

Veľká téma

1987

Autovegetatívne rozmnožovanie lesných drevín - smreka

 

Jozef Kostka - pravda myšlienky, citu a doby

 

Pamäť kultúry

 

Slovenskí filharmonici

 

Talianske capriccio

 

Zo života Zväzu družstevných roľníkov na Slovensku

1986

JRD Podjavorie - Slatinské Lazy

 

Nekonečná pieseň domoviny

1985

Dlhá cesta

 

Keramika z Modry

 

SĽUK

 

Veľká vlastenecká vojna

1984

BIB

 

Národný umelec Vladimír Mináč

 

Prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh

1983

Obraz mesta

 

SĽUK v Latinskej Amerike

 

Zaslúžilý umelec Rudolf Uher

1982

Okolo Slovenska

 

Potlesk z Pyrenejského polostrova

1981

Cyprián Majerník

 

Rudolf Fabry

 

Seď a poď

1980

Dr. Dušan Makovický

1979

Chladné rána

 

Cyrano z predmestia

 

Sochy Jána Kulicha (TV film)

1978

Balkón plný plienok

1977

Architekt Dušan Kuzma

 

Jar nášho veku

 

Na prelome vekov

 

Stavitelia lodí

 

Za hrsť rodnej zeme

1976

Helena Cinová

 

Nemčík

 

Pramene života

 

Staršia ako ľudská reč

 

Veľký čierny obor

 

Vsetko má svoj čas

 

Človek stroj prostredie

1975

Bienále ilustrácií

 

JCP Štúrovo

 

Pamäť

 

Svet rozprávok

 

Tridsiata jar

1974

Banská Bystrica - 1974

 

Frontové divadlo

 

Kráľovná rýb

 

Nemecká

 

Raziči

 

So SĽUKom o SĽUKu

 

Základné hygienické a spoločenské návyky

 

Ľudské obydlia (TV film)

1973

Maliar Nevan

 

Nebezpečné kvapaliny

 

Posolstvo s tancom

 

Problémy dychu

 

Vystrúhaj mi koníčka

 

Vystrúhať znovu dreveného koníka detstva

 

Úplazy

1972

3. trienále insitného umenia Bratislava 1972

 

Farebná sonáta

 

Kambodža

 

Národná umelkyňa Ľudmila Riznerová-Podjavorinská

 

Rinaldo Oláh (TV film)

 

Výchovný problém

1971

Mimoriadne cvičenie

1970

Galanda

 

Maliar

 

Poznanie bolesti

 

Svedectvá

 

Vyznavač snov (TV film)

1969

Anna Ličková – Návraty za šťastím

 

Dáma v čiernom

1968

Burza

 

Žehra

1967

Bienále ilustrácií Bratislava

 

Karla

 

Moderní indickí maliari

 

Črty z Indie

1966

Slovenský raj

1965

Issik-kuľ

 

Stretnutie

 

Turistika je...

 

Zimná spartakiáda

1964

Anatómia športu

 

Bazovský

 

Deti povstania

 

Film o SNP

 

Kto je bez viny...

 

Nočný let

 

Odmäk

 

Povstaleckým krajom

 

Ľudia na vežiach

 

Život je vábny (TV film)

1963

12 rozhnevaných predsedov, 12 neúrodných rokov

 

Bratislava - mesto na Dunaji

 

Kde turisti nechodia

 

Kuchári

 

Maturanti

 

Objektívne s objektívom

 

Operácia X

 

Posledný

 

Predčasná reportáž

 

Práca a vzdelanie

 

Ruky a pamiatky

 

Táto noc

1962

Deň sv. Ladislava

 

Dievčenská brigáda

 

Druháci

 

Môj záväzok: k XII. sjazdu KSČ

 

Pre nás všetkých

 

Prvý jarný deň

 

Súbor

 

To bolo včera

 

Tokajík

 

Zaväzujeme sa

 

Zaväzujeme sa

 

ČSSR - Poľsko

 

Česť výrobnej značky

 

Čo videla kamera

1961

S otvoreným srdcom

1959

Akcia 37

 

Angkorvat

 

Bajon

 

Deň v Phnom Penhe

 

Jar starej huty

 

Lúče kultúry

 

Na úsvite

 

Očami kamery

 

Poznačení tmou

 

Silnejšie ako hranice...

 

Úsmevy Angkoru

 

Čakajú vašu pomoc

 

Československo - slobodné Írsko

 

Človek z Málinca

1958

Gorali

 

Lodníci bez mora

 

Majster farby

 

Majstri sveta nad Bratislavou

 

Nikdy viac

 

Tak sme začínali

 

V rodine tatrovákov

1957

Celoslovenský festival mládeže

 

Drevorubači

 

Kým vykročia...

 

Na hornom toku

 

Od ľadovcov k moru

 

Priatelia najvernejší

 

Slovenskí rybári

 

Tu kráčajú tragédie

 

Československá výstava v Kalkute

 

Človek a zrno

1956

Hostia z Kórey

 

Ikebana

 

K udalostiam v Maďarsku

 

MCHAT na Slovensku

 

Myjavský muzikant

 

O veľkú cenu Slovenska

 

Vlny a veslá

 

Ľudia pod Vihorlatom

1955

Deti mieru

 

Loutky Jiřího Trnky

 

Mladé sily

 

Pozdrav spartakiáde!

 

Stredoeurópský pohár 1955

Krátkometrážní
1982

Výstava

1979

Autíčka

 

Povesť o láske

1977

Jablko

 

Narodeniny 2001

 

Neperspektíva

1976

Prečo chodia poza školu

1974

List (TV film)

 

Tri barančeky

1972

Vie Janko pozdraviť?!

1970

Skielko

1969

Drevený chlieb (TV film)

1968

...a sekať dobrotu... (TV film)

 

Ikebana

 

Môj vienok zelený (TV film)

 

O veľkej repe

1967

Sahin

1964

Chlapec a Zornička

1963

Ďalší na izbu

1959

Zodpovednosť

1958

Evička ide mestom

1956

Vás sa to netýka?

Režisér

Dokumentární
1952

Ľudia a telefón (studentský film)

Krátkometrážní
1953

Americké řešení (studentský film)

Scenárista

Krátkometrážní
1953

Americké řešení (studentský film)

Herec

Dokumentární
1998

Ráčte vstúpiť, pán Havetta! (TV film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama