foto

Leonardo Nam

  • nar. 1979
    Buenos Aires, Argentina
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Leonardo Nam je australský herec korejského původu narozen v listopadu roku 1979 v argentinském Buenos Aires. Má bratra choreografa a sestru učitelku, oba žijí ve Velké Británii.

V osmi letech se s rodiči přestěhoval do australského Sydney, kde navštěvoval střední školu technickou a později vysokou školu University of New South Wales. Na univerzitě studoval architekturu, kterou později úspěšně zakončil bakalářským titulem.

Již na škole Leonarda přitahovalo herectví. „Šel jsem za producenty a ti mi pořád říkali něco jako: 'Jsi dobrý…ale nic pro tebe nemáme.' Vždycky budu jen nějaký bezejmenný týpek z čínské večerky, i když jsem Korejec.“ V 19 letech se definitivně rozhodl splnit si svůj sen a odcestoval do New Yorku. „Jednou mi má instruktorka řekla: 'Zajistila jsem ti konkurs v New Yorku.' Pak už si jen pamatuju, jak jsem vystupoval z letadla a cítil jsem, že jsem udělal správně.“ Začal navštěvovat hodiny herectví v proslulém HB Studiu, jeho učitelem byl i významný newyorský herec Austin Pendleton. Nam si na živobytí musel vydělávat v baru Lotus v módou proslulé čtvrti Meatpacking District.

Zpočátku Leonarda provázely mále štěky v zapomenutelných snímcích, svoji první hollywoodskou příležitost dostal až v roce 2004 v komedii PERFEKTNÍ SKÓRE (2004), kde se vedle začínajících superhvězd jako Chris Evans nebo Scarlett Johannson vůbec neztratil. Ve vedlejších rolích se objevil i v dívčím dramatu SESTERSTVO PUTOVNÍCH KALHOT (2005) a v jeho pokračování z roku 2008. Menší role ztvárnil v kasovních hitech RYCHLE A ZBĚSILE: TOKIJSKÁ JÍZDA (2006), ÚHEL POHLEDU (2008) a AŽ TAK MOC TĚ NEŽERE (2009).

Asi nejzajímavější dosavadní rolí pro Leonarda byla postava Scotta Parkera, homosexuálního mladíka, který bojuje se svou identitou se svými křesťansky založenými rodiči, v nezávislém filmu HALF-LIFE (2008). Režisérka Jennifer Phang s ním slavila úspěch na asijských a evropských festivalech.

Leonardo Nam velkou hvězdou zřejmě nebude, jeho doménou by se mohly stát nezávislé snímky, jako chystané sportovní drama SNAKE AND MONGOOSE (2013).

David "dawe04" Bulawa

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace