• Thriller

Hra o všechno (2017)

Sice klasický příběh, který jsem už viděl milionkrát, ale na Foxxe se dobře čumí, vtáhne vás to do děje hned od první minuty, žádný zbytečný kecy a akce byla taky dobrá. Relax.

Potomek (2019)

Ještě nikdy, jsem nedal plné hodnocení Hororu (nejblíže byl Syn temnoty) kde je hlavní postavou dítě. Nemám rád haranty v hororech z mnoha důvodu. No a kdy jindy ho napálit, než dnes o Halloween, to se vážně povedlo. Paradoxem je, že The Prodigy, jsem měl na disku asi měsíc a z důvodu právě hlavní postavy dítěte, jsem film tenkrát vymazal. Dnes jsem hledal něco s tématikou Halloweenu a opět jsem narazil na tohle, sebral všechen odvahu a šel do toho. No tak fajn, dítě hrálo opravdu uvěřitelně, téma s reinkarnací děsivé, výborná hudba, bylo to vulgární, což mě překvapilo, nechyběla krev (střepy v chodidle, zmordovaný pes, závěr) a finále bylo přímo devastující. Jo, tohle se teda vážně povedlo, po tolika letech, konečně zasloužená (slabší) pětka dítěti.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Pro nezaujatého diváka, jako jsem já (o postavách nevím téměř nic) celkem fájn podívaná. Sice 1/3 filmu nuda, než se všechno rozeběhne, ale pak už to byla rozkoš pro mé oči. Akce a efekty výborné.

Memento (2000)

Od uvedení premiéry v našich kinech uběhlo 6635 dnů. V té době mi bylo 10 let. Memento letos slaví 18. narozeniny. Tenkrát to musel být dobrý trhák, dneska už jsem si z toho na prdel nesednul, ale kvalita tu určitě je.

Všechno, co chceš (2015)

Zábavná komedie s výborným námětem a krásnou Kate Beckinsale. Párkrát jsem se fakt dost zasmál. Příjemný relax.

Zahaleni stínem (2016)

Po nedávném parádním kousku Wounds, jsem nemohl jinak, než se pustit do tohoto Anvariho debutu. Největším plusem na celém filmu je atmosféra Teheránu, která je dost děsivá a hnusná. Vše ostatní je podprůměr. Lekačky asi dvě a je fakt, že u té jedné jsem se lekl jako už dlouho ne, takže aspoň něco. Jinak to bylo takový o ničem, pobíhající postavy fájn, ale to prostěradlo bylo směšný a ten závěr alias Artax z nekonečného příběhu, už bylo moc. Každopádně jsem se moc nenudil a u Babaka jsem si jenom potvrdil to, že hororovou atmosféru navodit umí a moc dobře.

Rány (2019)

Tak tohle bylo hodně znepokojující psycho. Depresivní atmosféra od samého začátku, úplně mě vnitřně ničilo se dívat na hlavní postavu, jak se mu rozpadá život, takovým způsobem jako zde. Perfektní casting, scény s krásnou Dakotou opravdu nepříjemný, celkově celá ta atmosféra zničující. A ten závěr se šváby, uff. Tohle mi sedlo a zůstane v hlavě ještě pár dní. Výborný, určitě chci někdy vidět ještě jednou.

3 from Hell (2019)

Už od pohledu mi Zombie a všichni kolem něj nesedí a to se odvíjí i od toho co točí. Pro fanoušky ano, pro mě opět buranská podívaná, které na chuť prostě nepřijdu a ani nechci. A jak už jsem psal u filmu 31 - The Devil's Rejects, byl první a zřejmě i poslední film, co se mi od něho líbil.

Noční můry z temnot (2019)

Myslím si, že za poslední delší dobu je tu něco, co dokáže celkem dobře vystrašit (kinoHoror). Neříkám, že jsem se při sledování potil a uchcával si do trenek (být to Rko, tak jo), ale dokážu si představit teenky, jak odcházejí domů z kina a zaručeně neusnou. Je to pěkně natočený, s fájn castingem, naštěstí to nejsou přímo dětičky, takže u mě v tomto ohledu velký plus. Některé ty scény opravdu povedené, u mě to vítězí Ruth s pavoučky, ale Red room bylo také super. Pustit si to o Halloween v noci by byla dost dobrá volba. Až Po Myersovi, samozřejmě :o) Øvredal se zdá, že umí - 4*