• Pohádka

Ženy v lágru (1980)

Ty předimenzované zvuky úderů mi pořád asociovaly staré dobré kung fu filmy. Snímek v sobě nese jistou dávku brutality, ale je to natočeno tak, že to diváka nijak nešokuje. Mne to alespoň nechalo zcela chladným. Viděl jsem horší věci. Nevidím film na nějaké moc extra vysoké hodnocení. Nezdál se mi hodnověrný a něco tomu prostě chybělo. Sice nevím přesně co, ale prostě chybělo. Podruhé to vidět nemusím.  30 %

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Bohužel si nepamatuji první film, takže se to obejde bez srovnání. Tady toto hýří hláškami a v českém dabingu hodně vulgárními. Ve verzi s titulky už tak moc ne. Triky jsou na úrovni, ale bohužel je kazí digi krev. Já jsem se bavil po celou dobu, takže u mne za sedmdesát.

Antropofág (1980)

Tak za ty záběry ve tmě děkuji. Hned se mi film lépe chápal, když jsem věděl, která skvrna v té tmě komu patří. Celkově jde o klasický snímek tehdejší doby, ničím nezajímavý a bez nároků na vyšší hodnocení. Ani paní Keslerová se nepředvedla. Těch pár pitomých masek to zachránit nemohlo. Přesto přiznám, že dva či tři záběry trikaři zvládli perfektně a dávám jim dvacítku.

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Tak já dám čtyřicítku za ty skvělé gore efekty. Další dvacítku dávám za to, že to mělo grády a bylo to skoro bez hluchoty. Ve vedlejší roli se mi líbil syn toho správce. Celkově pro mne taková legrační záležitost u které jsem se opravdu výborně bavil, za což je další desítka.  70 %

Zlatá hvězda na cestách (1971) (TV film)

Pana Švandrlík patří mezi mé nej, takže jsem čekal dobrou legrandu a vcelku to tak také bylo. Drobné hrátky se slovíčky, ačkoli nevím proč až na konci a praštěné postavy, to je něco pro mne. A také asi první a poslední pohádka, ve které nám princezna nechtíc ukáže kalhotky. Nevím, zda to bylo ve scénáři, ale asi ne. Prostě a jednoduše, bavil jsem se a víc netřeba psát.

Záhada zlatého servisu (1987) (TV film)

Naprosto skvělý Polívka, ale i další herci byli ucházející. Závěrečný citát sluhy to ještě všechno okořenil. Velmi příjemná kratší oddechovka.

Peng shi: Sang jin tian liang (2001)

Tento snímek se mi zdál natočený profesionálněji než jeho předchůdce. Pokud tedy byl natočen dříve. Ovšem také měl pomalejší tempo. I zde mi vadilo podání ve dvou liniích. Zase to brzdilo už tak slabší spád a dělalo mi to ve filmu zmatek. Tu zbytečnou retrospektivu si taky mohli nechat od cesty, to že měla Grace dítě dívám moc dobře věděl, mluvilo se o tom více než bylo nutno. Navíc, při výslechu Hok tvrdil, že Grace utloukli to jeho dva poskoci. Ve filmu je však její smrt podána jako předávkování. Tím u mne tento snímek klesl do podprůměru.

Ren tou dou fu tang (2001)

Nemám rád podání příběhu ve dvou nebo více liniích a i zde mi to vadilo. Kopie snímku nebyla nic moc a když k tomu připočtu, že se mi pletou jejich obličeje, vznikl mi z toho napoprvé takový gulášek. Snímek je to hnusný, ale vychází z toho prostředí, takže to zde bylo vyjádřeno velmi dobře. Herci to zahráli v průměru a dějově to také ušlo. Dvě zbytečně a násilně vsunuté erotické scény tomu vůbec jako celku nepomohly, naopak jen zdržely spád. Gore velmi slabé, takže nějak mi to řazení CAT III uniká. Snímek podruhé vidět nemusím, přesto jej hodnotím v průměru.

Titanic 666 (2022)

Sem tam náznak nějakého efektu na slabší úrovni. Ve filmu se hlavně pátrá, teprve až na konci to chytne jakž takž švih. Ale ani tehdy to není nic, co by bylo něčím zajímavé. Žádný sympaťák, ale za ten konec a malé překvápko tu desítku dám. Plus za pár záběrů dalších deset.

The Price We Pay (2022)

Ono se to sice rozjíždí hned od počátku a dokonce to má i spád. Ale uprostřed mi to přišlo takové nějaké unavené a utahané. Filosofické žvástu musel děda mít, bez toho to asi už ani nejde. Poměrně hezká Gigi Zumbado to jakž tak drží, ostatní jsou v průměru. Jako celý film. Ovšemže za gore a masku na konci je třeba přidat, to se rozumí. 70 %