• Thriller

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Neskutečný nářez. Tento dokument o neuvěřitelné bitvě dvou neexistujících tenisových rivalů, jejichž zápas trval celý týden vkuse. Dokument je nadupaná komedie, která není politicky korektní. Díky bohu. Víc takových ujetin.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Chápu, že nemá cenu kecat do konceptu filmu, režisér to takto prostě chtěl. Ale kdyby ten začátek byl rozvinut do vyprecizované detektivky a ne béčkové duchařiny. A třeba bych tam i tu duchařinu nechal, ale trochu jakéhosi racionálna, nežli s pěkně rozpracovaného thrilleru/hororu sklouznout do pomsty čarodějnice... Jinak opravdu komorní film s pár hrdiny, který udrží v napětí.

Kosti a skalp (2015)

První film od Zahlera pro mě byl neskutečně vysoko zdviženou laťkou, ale Zahler drží standard a Bone Tomahawk jsou atmosférickým noir westernem. Film je o záchranné akci, kde smrt jde ruku v ruce s životem. Možná by se hodil dovětek, že Tahle země není pro starý, ale jen pro tvrdý chlapy ostřílený životem, ale hrdinů jsou plný hřbitovy. Nechť osud ukáže, kdo přežije v boji s kanibalským kmenem. Herecké obsazení zde sedlo neskutečně.

The Sisters Brothers (2018)

Western, který si umí ze sebe udělat srandu, ale zůstat vážný celou dobu. Nebere surovost tak seriozně a naopak člověka povznáší s úsměvem nad trpkost násilného osudu. Ironie, sarkasmus a zároveň pár ambicí, vzájemná bratrská láska. Marnost života je jen zimou v přírodě, po které přijde léto.

Zlý časy v El Royale (2018)

Film je něco mezi Identitou a The Hateful Eight. Relativně komorní záležitost o pár hlavních postavách, kde se postupným vyvražďováním v krásně atmosferické náladě balancující mezi napětím a artem propracujeme až k jakémusi rozuzlování pravdy. Nicméně nástup Billyho Lee byl smuténka. Chris Hemsworth zklamal. Jeho herecký výkon vedle "obyčejné" černošské zpěvačky byla pouze odvedená práce, nic víc. Bez charismatu a snahy. Ten konec sundal pátou hvězdičku.

12 hrdinů (2018)

Když opomenu nesmyslné detaily, které by se v realitě nemohly stát a bohužel shazují film o pár stupňů níž. Tak mi stále zůstávají dvě lopaty patosu, přes který je hodně obtížné se prožrat, absolutně degradující dialogy. A když se dostanu na jádro, tak nevidím herecké výkony, spíš nějakou do termínu na poslední chvíli odevzdanou práci. Víc jak dvě hodiny smuténky, smutnější je už jen ten fakt, že tam opravdu muselo být 12 chlapů, který vyhráli velký kus války s nasazením životů a natočí se o nich toto.

Tísňové volání (2018)

Je to tak trochu na styl Locke (Tom Hardy). Je to one man show, komorní film, který na vteřinu nenechá diváka bez napětí a emocí za pouhého použití obyčejných slov v neobyčejných příbězích. Vynikající volba hlasu a hlavně herce, který se chová neprofesionálně, řídí se srdcem, chce udělat vždy to nejlepší, což ve výsledku nemusí být nejlepší, protože nic není tak, jak se zdá (mindfuck).

Na doraz (2010)

Jedna z těch lepších komedií, která opravdu místy uměla rozesmát člověka do výbuchu smíchu. Perfektní tandem naprosté (sebe)ironie s peprnými situacemi.

Strážci Galaxie (2014)

Taková trochu slabší Marvelovka se světlejšími místy. Chybí tomu trošku hloubka, menší klišé, ale třeba Dave Bautista (WWE!!!) velmi příjemně překvapil, pro mě ve své podstatě filmu dodal tak sebeironizující rozměr a potřebné výbuchy smíchu.

Calibre (2018)

Trochu mi to atmosférou připomínalo Strašáci. Nicméně tady je to napětí o hodně hustší, opravdu se to dá krájet. Venkov má svá specifika, svou kulturu a hlavně mentalitu, do které když zasáhne shodou nešťastných událostí dvojice mužů z města, tak se budou dít věci.