• Thriller

Všechny prachy světa (2017)

Perfektní námět, hezké zpracování. Film má kupodivu náboj navzdory hodnocení a zápletka uneseného syna vs nikdy nekončící touha vlastnit každý cent na světě je dobrá. Scott pokládá filmem otázku, kdo je zde větším zlem, jestli únosci, nebo děd, který odmítá zaplatit výkupné, jehož částku by ani ve svém bohatství nepoznal. Jenže, kdyby byl charakterem člověka ochotný zaplatit, nikdy by ty peníze nevydělal.

První člověk (2018)

Nekonečně táhnoucí se nuda na 141 minutách filmu. Jakákoliv akce zde je utlumena a narvána do tak malé konzervy pocitů a roztahána přes celý film. Gosling se tu může přetrhnout, aby jeho za každou cenu bezeslovné pocitové výlevy udržely film. Celý film je o 60. letech a Amstrongově práci a rodině tak nudně podaný, že usnout je jediným vysvobozením. A ten měsíc? Boha jeho. Tak zabitý film s přehlídkou ztraceného času.

Rozsudek smrti (2007)

Krásná ukázka toho, jak se rodinná americká idylka může pokazit. Sled tragických událostí změní pojišťováka / otce rodiny na nemilosrdného mstitele. Což je dobrá zápletka. Celé to je asi dobré. Má to spád. Ale ta uvěřitelnost, když se z něho stane mistr Krav Maga a válečný veterán ze speciálních jednotek SEALs během dvou dnů. To jsem nestrávil. Nechutnalo.

Skyfall (2012)

Možná fakt nemám rád Bondovky. Nejsem asi ten typ na ty rodinné komedie, kde se střílí a nemluví, pouze hláskuje. Tejty pohádky pro dospělé jsou tak strašně mimo mísu, až to bolí, i když se snažím, aby to nebolelo. Děj předvídatelný, výběr hlavního hrdiny, když se vyškrtali diktátoři, co chtějí ovládnout/zničit svět, sověti a muslimové, byl celkem překvapivě dobrý. Vlastně jen ten Javier Bardem byl boží. Jo a Craig je nejlepší ze všech Bondů.

Upgrade (2018)

Film má grády, akční příběhovou linii, která má i hluboké zamyšlení nad nebezpečnosti UI. Trochu parafráze na Ex Machina (2014). Nicméně oproti srovnávanému filmu není zde tolik hluboká psychologická rovina, spíše tak trochu Max Payne obohacený o pilulky na zvýšení inteligence - jo, přesně tak: Limitless (2011) hadr.

Sword of Vengeance (2015)

Film asi mohl být kratší, místy rozhodně plynulejší. Trochu se tu přehání s atmosférou. Což na vhodných místech působí naprosto úžasně, skoro jak trailer na Witchera. Ale někde je to trochu únavné. Nicméně s jednoduchou zápletkou pomsty režisér vytvořil celkem poutavou řežbu.

A Prayer Before Dawn (2017)

Surový film, který si neklade ambice emocionálně prožít vnitřní roztrhání Billyho, kterého drogová závislost dožene do Thajské věznice. Film pracuje s rovinou dezorientovaného hlavního hrdiny, thai-boxera, čemuž vydatně napomáhá kamera a všudypřítomná nepříliš přeložená thajština. Bezmoc, marnost, bezvýchodnost a zmatenost spolu s násilím a nulovou empatií poodhalí divákovi nevídaný kout světa.

Největší showman (2017)

Mělčina. Emocionální mělčina s tak bolestně předvídatelným dějem. Další sobecký snílek, který si buduje svou karieru na úkor lásky své ženy a dětí. Otřesné písničky, rádoby probouzející American dream. Otřesné herecké výkony. No...pomoc. Je to klišé, vystavené na odiv na pódiu, které se má blýskat a třpytit, jenže se tak neděje.

Dangal (2016)

Ten indický rukopis mi úplně nesedí. Jak na místo toho, aby kývli normálně hlavou, začnou hlavou kroutit osmičky ve vzduchu a přehnaně kladou důraz na super zdlouhavé rádoby akční scény s cinkající hudbou, to přebíjí kvalitu filmu o ženském wrestlingu a jiných genderově korektních problematikách způsobem poněkud rozmarným.

Čas zabíjet (1996)

Úžasná zápletka ponořená do odpuštění neodpustelného. Pro milovníky filmů motající se okolo advokacie, soudních síní a získávání důkazních břemen je tento film prvotřídní klasika.