• Thriller

Sicario 2: Soldado (2018)

Atmosféra byla trošičku slabší než u Denise Villeneuve v prvním díle, chyběla tu taková ta noir bezvýchodnost, ta psychologická hra s divákem. Ale o co slabší byla psychologická část, o to silnější byla akční dějová linie. Námět byl věrně zachován. Jde se víc do přestřelek, víc do jádra teamu realizačního. Film o tom, jak vypořádat se dvěma nepřáteli naráz, když máte zelenou na vše. Přese všechno je tento druh snímku stále zatím bezkonkurenční.

Dokonalá loupež (2018)

Film pro muže. Drsný, surový. Je to šmirgl papír v klasické honičce kočka - myš (policajt - zloděj). Jenže jde o to, jak moc tvrdá, nebo jak moc chytrá myš je. Kdo je tu Tom a kdo Jerry. Film bohatý na nečekané zvraty, nepředvidatelný konec a nějaké to násilí. Už jsem si nemyslel, že na tohle téma bude natočen neotřepaný film.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nejsem moc na detektivní žánr a obzvlášť nemusím samolibého a domýšlivého Poirota. Film sice tiká svižně, ale postavy jsou trochu přitažené za vlasy, což se na konci filmu ukáže asi jako úmysl. Nicméně mě vnitřně trhá ta nadřazená belgická/francouzská nátura v tomto podání. Never more.

Noční hra (2018)

Jedna z těch opravdu lepších komedií. Hodněkrát jsem se zasmál z plných plic. Do toho neotřepaná zápletka na styl Hry, ale tak trhle uchopená, že tu snad jen chyběl Will Farrell k dokonalosti. Očekávejte napětí s místy protrženou bránicí a nečekanými zvraty.

Sinsegye (2013)

Thriller o mafii jak má být. Úžasná zápletka, která je duchaplně složitá, ale není překombinovaná. Korejci tyhle filmy prostě umí. Spoiler: trochu mi film připomínal našeho Andreje, který taky zprvu dle legality (i trochu za legalitou v případě Mrázka) odrovnává jednoho kmotra/konkurenta za druhým ve jménu dobra a obchodu, až nakonec sám usedne na trůn Kmotra a stane se králem podsvětí.

Země bez zákona (2012)

Perfefktní westernová noir gangsterka. Trochu mě mrzí, že tam Hardy nedostal víc prostoru.Tři bráchové, co si žije ve svém vlastním světě, kde platí pravidla: nezkřižte nám cestu a všechno bude dobrý, v opačném případě nastane chaos násilí.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Trochu nudné, trochu politické, trochu satirické, ale tak nějak byť asi jeden z lepších drama/komedie filmů, i tak upadl do zapomnění s tím, že tuto recenzi jsem měl napsat již před deseti lety a dnes si již nemůžu vzpomenout, o čem to bylo plus mínus. Je vím, že ten konec je věc, kterou USA nedozírně prohráli.

Já, Tonya (2017)

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.

UFC 225: Whittaker vs. Romero 2 (2018) (pořad)

Třikrát Romero poslal Whittakera k zemi, pokaždé v jiném kole. Za mě 3:2 pro Yoela, tentokrát si to zasloužil víc.

The Punisher (2017) (seriál)

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už.