Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbení herci (10)

Tom Hanks

Jeden z nejtalentovanějších herců všech dob, jenž podobně jako třeba Dustin Hoffmann nebo Jack Nicholson dokáže s puntičkářskou přesností zahrát prakticky kohokoli v jakémkoli žánru. Jen jeho pouhá přítomnost na plátně zvedá úroveň daného projektu o dvě třídy výš. Kreace jaké předvedl ve Forrestu Gumpovi, Zelené míly nebo Road to Perdition patří k tomu nejlepšímu co bylo ve filmových dějinách zahráno.

Samuel L. Jackson

Univerzální herec, který dokáže výborně zahrát jak v hollywoodském blockbusteru tak v nízkorozpočtovém nezávislém filmu. Přestože natáčí klidně i pět filmů ročně, nikdy se neobjeví ve vyloženém braku a i když se na plátně mihne třeba jen krátce, jeho vystoupení si budete vždycky pamatovat. Spousta snímků je postavena především na jeho hereckém výkonu (např. Vyjednavač, Šílenec, Vyvolený, Jackie Brown...), ale mě si získal především svým nesmrtelným ztvárněním Julese v legendárním Pulp fiction. I přes to, že toho ve filmovém průmyslu dokázal už opravdu hodně, stále není klasickým typem rozmazlené a obdivované celebrity, ale prostě jenom vynikající herec, který si užívá své povolání a dělá ho sakra dobře!

Tony Jaa

Tonyho asi jako všichni jeho fandové neobdivuji ani tak jako herce, ale jako člověka, sportovce a bojovníka. To co dokáže předvést na plátně je naprosto FANTASTICKÉ!!! Doufám, že bude ve své zatím krátké kariéře pokračovat, protože on nejen má šanci se všem svým vzorům jako Bruce Lee, Jackie Chan nebo Jet Li vyrovnat, ale dost možná je i překonat.

Tim Roth

Všestranný a nesmírně talentovaný herec, který zvární naprosto vše, ale nejvíc mu sedí podivíni, lumpové a maniaci. I když jeho jméno je široké veřejnosti prakticky neznámé, já osobně si filmové klasiky jako Pulp fiction nebo Gauneři bez jeho účasti absolutně nedokážu představit.

Bolek Polívka

V současné době jeden z nejlepších českých herců. Skvělý showman a recesista. Ve filmu dokáže zahrát komické role stejně dobře jako ty charakterní, čímž převyšuje většinu svých domácích kolegů.

Miroslav Donutil

Skvělý vypravěč. Jeho historky jsem jako malý poslouchal pořád dokola. Řekl bych, že ve filmu dosud nedostal tolik prostoru jako na divadle, avšak když už se objeví tak to stojí za to!

Bruce Lee

Co si budem nalhávat, žádný velký herec to nebyl, avšak způsob jakým dokázal za svůj krátký život ovlivnit obrovské množství lidí jej po právu řadí mezi legendy. Málokdo ví, že právě díky němu se bojová umění masivně rozšířila na Západ. I samotný akční film by nebyl tím čím je nebýt tohoto hongkongského mistra.

Louis de Funès

Nejlepší komik všech dob. Jeho filmy jsou sice všechny prakticky stejné, jenže komu to vadí, když se u toho člověk královsky pobaví. Sem se mi dívejte! :-D

Robert De Niro

Snad nejlepší mafiánský herec, bez nějž si řadu fantastických filmů nedokážeme vůbec představit. Taxikář, Zuřící býk, Casino, Neúplatní, Kmotr, Jackie Brown, Mafiáni... Co role to nesmrtelná klasika.

Sylvester Stallone

Sylvestera si cením hlavně jako člověka, který se dokázal vypracovat z totálního outsidera ve filmovou hvězdu první velikosti. Špičkový herec to není, ale na druhou stranu myslím, že tolik kritiky a Zlatých malin si tenhle "Italský hřebec" rozhodně nezaslouží. Kdo ho viděl ve snímcích jako Rocky, Vítězství či Země policajtů, musí uznat, že přeci jen něco málo hereckého nadání v sobě taky má. Navíc se i v pokročilém věku, na rozdíl od mnoha svých kolegů, stále udržuje ve fantastické kondici. Na akčňácích s ním v hlavních rolích jsem vyrostl, takže je to i tak trochu nostalgická záležitost :-)