Beckham - Výkop (2023) (epizoda)

Nikdy jsem nechápal ten humbuk kolem sportovních hvězd. Zvlášť kolem Beckhama. Pořád si o tom myslím svoje, ale díky tomuto dokumentu aspoň chápu, jakým fenoménem v Anglii stále je a asi i proč. Pasáže o MS byly parádní. I díky nim se dá tento dokument považovat za velký příběh o fotbale z perspektivy D. Beckhama. Velmi dobrý příběh.

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

Chytré divokopodivnosti, kde si tvůrci hrají s časem, paradoxy a absurditkami, mám rád. Nebývají předvídatelné, málokdy se berou vážně, jsou vizuálně hravé...jsou zábavné. Legion, Doom patrol, Pán času apod. První řada Lokiho k tomu měla blízko, ale nebylo to ono. Nebylo to chytré. Po první epizodě druhé řady si nejsem jistý, že to tentokrát bude lepší, ale náznaky kvality tam jsou. Tom je v roli Lokiho skvělý, přibyl vtipný Ouroboros...tak ještě víc interakce se Silvií...potitulková scéna fajn příslib a třeba se konečně dočkáme povedeného MCU seriálu. Slabé 4*.

Kolo času - Co se mělo stát (2023) (epizoda)

Kurňa, takhle má vypadat finále řady, nebo klidné i celého seriálu! V žánru fantasy, je to díky selhání tvůrců Prstenů moci i Zaklínače, ojedinělý jev. Kdysi mě Expanse tak nadchla, že jsem se v přestávce mezi řadami pustil do knižní předlohy. Teď mám podobné nutkání. Druhá řada byla o level lepší, než první a celkově....skvělý seriál. Zasloužil by si výpravu/peníze Pána prstenů.

Invaze - Králičí nora (2023) (epizoda)

Drobný náznak, že si je parta kolem Aneeshi vědoma nesmyslnosti svého počínání, byl hned v zárodku utlumen jejím hloupým proslovem, takže změna k lepšímu nehrozí. Děcka na francouzském tripu taky útlum, takže zbyla pouze linka s vojákem a ta skončila dřív, než pořádně začala. Takže epka veskrze jalová.

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda)

Zombietroopeři, nekromanti, ninjačarodějnice, superjumpeři...pohádkově nudné, ucintané... . Překvapivě bezduchá nostalgiárna, která nás neposunula vůbec nikam. 8 epizod, jen aby se dostal zpět do hry Thron a Ezra? Tohle není ani fanservice, ale spíš SW úprdek velebokem, kamsi do ztracena.

Hrabě (2023)

Černobílý film může být skvělým formátem pokud máte silný příběh, který je zasazen do fotogenického prostředí, kde může kameraman čarovat. Společně s dobře zvolenou hudbou, tak mohou tvůrci docílit zvýšené pozornosti diváka, co se týče obsahu. Takže se nenechejte odradit absencí barev. Hrabě má výborný vizuál a vzhledem k některým výjevům, je bezbarevnost dobrá volba. Pokud nečekáte upírský horor, nebo komedii ve stylu Co děláme v temnotách, nemělo by být těžké se naladit a bavit. Přesto jsem intenzivně vnímal, že mi občas uniká kontext, protože Pinochet je historická postava o které nic moc nevím. Těžko budete pobírat satiru... zúčtování s takovou figurou, pokud neznáte dějinné souvislosti. I když vám mnohé dojde, tak pokud o Chille nic nevíte, nejspíš budete mít stejný pocit, jako já. Ale nevadí, pořád zůstává silný a dobře vystavěný příběh o stárnoucím upírovi, ze kterého si každý chce něco urvat pro sebe. Peníze, moc, nesmrtelnost, lásku... . Přestože to je zkorumpovaný vrahoun a necitelný zmetek. Líbí se mi jak Calderón uvažuje, jak jde v dialozích přímo k věci a podobně jako třeba Anderson, je vkládá do úst bizarním postavičkám. Myslím, že oba mají podobný smysl pro humor. Hrabě je samozřejmě o dost temnější...ale to srovnání není mimo mísu. A protože tento typ humoru/filmařiny mě baví, tak nejenže dám vyšší hodnocení, ale mrknu se i na další filmy těchto tvůrců. A zkusím se aspoň zpětně dovzdělat ohledně Pinocheta.

První rána (1996)

Měl jsem náladu na srandokungfu. Jenže to jsem netušil, že První rána je jakousi přílepkou k sérii Police story....která mě moc nebrala. Ale co...komedie s J. Chanem nemůže být špatná, ne? Jenže ona to moc komedie není. Spíš špionážní drama s typicky Chanovskými legráckami a opičáctvím. Ty sice nepobaví vždy, ale ze strany Chana je to obdivuhodné každým coulem. Příběh je ovšem notně vyčpělý a to i když se lokace střídají jako v Bondovi...chvíli Ukrajina, pak Rusko, Austrálie, vrtulníky, honičky na lyžích, dokonce ponorka...vše je typicky starobondovské. Jenže tento typ filmů stárne velmi rychle a jen srandokungfu, mi ani náhodou nestačí.

Gen V - #ThinkBrink (2023) (epizoda)

Velká spokojenost. Je to odlehčené právě tím, že jde o mladé lidi. Casting se povedl, po třech epkách jsou mi všichni sympatičtí, což nebývá zvykem. Závěrečná scéna byla mindfuck...nonliteraly.

Gen V - Godolkinova univerzita (2023) (epizoda)

Kdyby nešlo s universum Boys, tak bych se na "kouzelnické" studentské trable mladých Američanů určitě nedíval. Jenže Kripke je totální magor, takže bylo jasné, že v jeho podání o navoněnou propagandu nepůjde. První smrt lidí... velký bizár. První "sex" .... explicit ujeťárna a první skon supráka ... klasická "sprcha". A navíc ...něco zatuchlého je i mimo prostor "velkých supráků". Za mě supr rozjezd, přesně v duchu Boys.

Nikdo tě nezachrání (2023)

I přes podivný začátek to chvílemi vypadalo, jako jedno z nejscifiovatějších sci-fi letoška. Nikdo tě nezachrání, by totiž mohl být spin-off libovolně zvoleného invazivního scifíčka. Od Kukuřičáků, přes Invazi zlodějů těl třeba po Mist. Prostřední část byla atmosferická...a přesto jsem měl místy hubu od ucha k uchu, protože Duffield to servíroval tak nějak zábavně. Nevím jestli to byl záměr, ale myslím že jo. Tento film je chytřejší, než se zdá. Dokonce i volba herečky do hlavní role, se nakonec ukázala jako skvělý tah. Dever si vaše sympatie zprvu nezíská, resp. nejspíš vám bude tak nějak jedno. Jenže pak dostává takovou sodu a tomu mimozemskému pruzení se postaví tak odolně, že jí postupně začnete fandit. Když se poprvé ocitla v situaci, kterou nelze nazvat jinak, než: "a je v prdeli!", tak mi jí bylo i líto. A to jsem nevěděl, že se to bude opakovat ještě minimálně třikrát. Duffield ji protáhne snad vším, co vás v souvislosti s ufounama na "návštěvě" Země napadne. Potud velmi slušné, bavil jsem se. Jenže pak příjde závěrečná část a ta to celé posune trochu jinam. Dozvíme se co tak hrozného provedla, že jí ani pes nohu neobčurá. To skřípe, protože... udělejte si názor sami. Ale dejme tomu. Duffield to pro svůj záměr potřeboval; měl nápad s diváky zalaškovat a pohodil jim pointu, která z toho všeho dělá trochu potměšilou záležitost. Takhle...mě to nevadí, protože bych nejspíš reagoval stejně jako Brynn. Když to přeženu, tak bych měl za sousedy raději emzáky, než pitomce na které se musím usmívat, i když mi hází za plot krtky. Takže já jsem spokojený. Doporučuji přistupovat k tomu s nadhledem.