Popelka (1969) (TV film)

Velmi klasicky natočená pohádka, žádný vtip nebo nadsázka, prostě krásná až příliš hodná holka ke štěstí přijde. Černobílé zpracování tuhle idylku podporuje a písnička holoubků je prostě krásná. Takže "mlha přede mnou...".

Třída smrti (2013) (studentský film)

Tak jsem si řekla, že se hezky předvánočně naladím na horor křesťanského svátku a jako uznávaný strašpytel jsem si pustila horor trvající sedm minut. No sakra, to se mi ale krutě nepovedlo. Je to strašidelné! Krátké a děsivé. Klika, že už nechodím do školy, protože jinak bych se tam po Vánocích nevrátila.

Tři bratři (2014)

Tři bratři mi způsobem vyprávění připomněli Princeznu nevěstu, kterou miluju. Místo Petera Falka je tu Zdeněk Svěrák, místo nemocného kluka hejno stínových dětí. Tohle ozvláštnění pohádky se mi líbilo snad víc, než samotná dobrodružství třech bratrů. Zajímavé ztvárnění klasických pohádek má silnou oporu i ve výborných hercích. Prostě krásná pohádka a konečně po dlouhé době český film, za který byla radost utratit peníze. A jako bonus cimrmanovské pomrkávání na znalce, herci z DJC, obraty Z. Svěráka a celý jeho projev...Cimrman + Princezna nevěsta = nejlepší vánoční dárek pro togaf!

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Velké spiknutí a rozlučka ve velkém stylu. Už mě stárnoucí Kirk začínal vadit. Na nikom z původní posádky se věk nepodepsal tolik jako na Williamu Shatnerovi. Kde je ten blonďatý fešácký kapitán? Smutné ale je čas na další generaci!

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Startrekovské filmy mi přijdou tak trochu zbytečné, mají stejnou strukturu jako díly seriálu. Jen jsou to o nějakou tu minutku delší. Takže prostě další příběh do sbírky s první generací posádky Enterprise.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Už jen kvůli scéně, ve které se pan Čechov svým ruským přízvukem ptá amerického policisty, kde mají ty nukleární lodě, stojí za to vidět tenhle film. A svádějící admirál Kirk je taky boží. A Spock rozpomínající na svou lidskou část...návrat do starého San Franciska se vydařil.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Patřím mezi ty fanoušky, kteří (být v té době na živu) návrat Spocka chtěli. Raději přijít o kapitána/admirála Kirka než o geniálního Vulkánce. Takže díky tomuto vstřícnému návratu jsem na oplátku vstřícná v hodnocení. Jako film Hledání Spocka místy moc nefunguje, ale jak říkám, za vrácení Spocka to stojí.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Po všech těch chvalozpěvech na Khanův hněv jsem zklamaná. Prostě "jen" další díl Star treku. A Khan byl naprosto tragicky obsazen, takový podivný chlápek, ani se o něm nedá říct "herec". Ale aspoň tu byla ta epická smrt. A pan Čechov.

Odvážné palce (2009) (pořad)

Odvážné palce jsou kult, s Baldýnským to byla špička, ale postupem času se ukazuje, že hlavním tahounem je Franta Fuka. Pátek bez Palců jako by nebyl!

Star Trek: Film (1979)

Star trek film mě trochu zklamal, atmosféra byla úplně jiná než v seriálu (kapitán Kirk chybuje?!). Celé je to takové pomalé a filozofující. Není to špatný film, jen mě vadí, že je to tak jiné než seriál. A český dabing je odpuzující.