Star Trek (1966) (seriál)

Triky jsou opravdu mizerné, scénář je po třech dílech neskutečně předvídatelný, ale posádka Enterprise je úžasná. Kirk, Spok, Kostra, Uhura, pan Sulu a (hlavně můj oblíbenec se sexy ruským přízvukem) pan Čechov....prostě je to srdeční záležitost.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Oproti Simonovým kočkám je ta moje hodný zlatíčko. Tedy většinou. Většinou ve dne, když je sama doma. Ale nesmí zůstat sama dlouho, jinak se mění na bestii. A taky nesmí mít hlad, to se pak chová jak Simonovy kočky. No prostě život s kočkou je sranda.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Mladý Will a zbohatlická rodinka prostě baví. A ta úžasná znělka!

Vetřelci (1986)

Pokračování lepší než originál? Ano, dvojka vetřelců se mi líbí mnohem víc než jednička. Asi je v množství (uslintaných oblud) síla. To, co mi vadilo na jedničce (nesympatiční hrdinové) je v dvojce naopak skvělé (Vasquezové a ostatní vojáčci). Jen ta malá blondýnečka by nemusela mít takový ječák. Ale to by zase zhatilo konec filmu. A propos konec filmu - otevřou se dveře do vesmíru a Ripleyová přežije? Jasně, v osmdesátých letech je to přece normální :) Jsem ráda, že nechala pana Jonesyho na Zemi, aspoň jsem se o něj nemusela bát.

Interstellar (2014)

Chvílemi to bylo až citově vyděračské, ale víte co? Je mi to fuk, hezky jsem si poplakala a sem tam nepochopila nějakou tu fyzikální legrácku. Natočené je to svěle, nové světy jsou uvěřitelné a originální, morální drama na matičce Zemi je emotivní a navíc je to výborně obsazené. Nolan to prostě umí a já se od něj nechám i vydírat. Citově.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Kdyby byl tenhle film pojat jako sci-fi a né parazit pohádky, bylo by to o dost lepší. Plus dabing je v tomto případě opravdové ZLO - říkat Jeremy Rennerovi Jeníčku je k smíchu a naprosto to ničí atmosféru. Gemma Arterton mi do role Mařenky (skoro stejně směšné) vůbec neseděla. Ale zábava to byla, né že né. Jen doufám, že ten konec nemá být naznačení dalšího dílu.

Kachní polévka (1933)

Bratři Marxové mají být synonymem legrace. No nevím, nevím. Film rozkouskovaný na samostatné scénky by byl perfektní, jako celek to moc nefunguje a opravdu nesnáším němého Harpa.

Mami! (2014)

Mladý blonďáček, který když to rozjede, nezastaví ho ani tři ošetřovatelé. Škoda, že Dolan hned na začátek filmu uvede znění "nového" zákona, pak je už celkem jasné, jak film zkončí. Ale i tak to byla jízda. Obě ženské postavy šílenému oidipovským komplexem týranému chlapci zdatně sekundují. Skvěle byl využit i formát obrazu.

Mapy ke hvězdám (2014)

Tak tohle bylo správě ujetý! Cronenberg je trochu magor a trochu génius. Mia Wasikovska je ošklivá a vůbec s tím nesouvisí její popáleniny a hraje naprosto úžasně. Julianne Moore by se už na obrazovce svlékat neměla a vlastně totéž platí i o Olivii Williams. Naopak Roberta Pattinsona svléknout mohli. Ale i tak to byl skvělý film o šílených hercích a s krásně poetickým koncem.