• Krátkometrážní

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005) odpad!

Protivné decká majú zachrániť narniu, pretože narňania samotný sú do jedného dementi a nie sú schopný ničoho kým sa pred nich nepostavý fagan z ríše ľudí a nezavelí do útoku. Celé je to iba o tom, že tie decká vstúpia do narnie, nejaké to zoznámenie s miestnymi a potom z bodu A do bodu B kde čaká armáda minotaurov čo si medzitým iba honia a čakajú. Preboha vysvetlite mi prosím prečo je nevyhnutné aby sa zlej kráľovnej postavili tie deti!? Pretože sú vyvolené, pretože sú ešte sprostejšie než všetci obyvatelia narnie dohromady a otravnejšie než hovoriaci bobor? Aby toho nebolo málo je tu ešte lev Aslan s ježišovský komplexom ktorého jedinou úlohou je nechať sa zabiť aby mohli všetci svorne plakať. Niektoré veci nepochopím a narnia je jednou z nich. Ja viem že je to pre deti ale mrázik je lepší.

Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989)

Tento diel už dopredu sprevádzala negatívna reklama o najslabšom diele vzniknutom pozliepaním nevyužitého materiálu z dvojky plus nejaké dotočené scénky. Začiatok je typický Toxie, banda krikľavých úchylov prepadne videopožičovňu a Toxie s nimi zametie vo svojom klasickom štýle. Potom dlho žiadna akcia nie je ale nemôžem povedať že by som sa nudil. Uvidíme predĺženú scénu srania bleskov aj súlože zakončenej ohňostrojom, Toxie sa pokúsi spáchať samovraždu ale z tunelu miesto auta vyjdú dve motorky. Nakoniec sa zlý predseda apokalypsy s.r.o premení na diabla a predvedie Toxiemu rôzne úrovne pekla. Tie prvé dve sú zábavné, ošťaný diabol sa nevidí každý deň. Nasleduje útrpne naťahovaná scéna so školským autobusom čo ide hore a dole po útese, Toxie sa vykúpe v mláke a vôbec je to také bezradné. Ešte sa tu nájde pár pekných nechutných efektov (roztečenie Toxieho), ale všetko to zaklincuje Melvin Junko s ozrutnými hryzákmi (asi mu niekto nalepil do huby klávesy z klavíra) a začne trapasiť takým spôsobom že som mal chuť niekoho zastreliť. Vo filme sa objavý tiež veľké množstvo postavičiek, dobrých aj zlých a všetci poskakujú hromadne po scéne a vrieskajú, tý šťastnejší sa dostanú aj k slovu. Aj taký Cigárfejs je tu len na to aby obkendoval v dave a raz niečo hlesol. Nie je to úplná sračka ale je to riadny guláš čo len tak-tak drží pohromade a každú chvíľu hrozí že sa úplne rozpadne. Povesti o najslabšom diele neboli v tomto prípade prehnané, je to tak.

Toxický mstitel 2 (1989)

Úvodná vypalovačka je fajn, len tie titulky graficky vyzerajú ako z nemeckého porna zo začiatku 90 rokov. Rozjazdová scéna, teda prvých 20 minút je ohromný masaker, v ktorom je napchatá každá hovadina. Na Toxieho útočia desiatky magorov vyliezajúcich z limuzíny, nechýba indián, transvestita, psí muž či trpaslík- kulturista, no a Toxie z nich vyrazí mozgy a črevá jedna radosť. Smial som sa ako drbnutý až mi tiekly slzy,prípadne iné tekutiny. Ďalší dej už nie je taký nadupaný ale nuda to určite nie je. Toxie serie na hajzli a z riti mu šľahajú blesky, potom sa vydá do japonska na surfe, desiť príšerne hrajúcich japoncov. Z jedného uvarí polievku vo verejných kúpeľoch pred zrakmi nahých japoniek. Nájde svojho otca, ale to je odporný kriminálnik, ktorý na neho poštve samurajov, kabukimanov, ninjov a rybieho muža čo ho ogrcia. Na záver naháňačka so šialeným motorkárom a dôchodcami. Klasika na snívanie.

Toxický mstitel (1984)

Neduživý upratovač Melvin je ponižovaný svojimi rovesníkmi až napokon vyskočí z okna a zapláva si v toxickom svinstve, ktorého vplyvom sa zmení na humusoidné monštrum čo má neodolateľnú chuť potláčať zločin kdekoľvek naň narazí. Film od začiatku nasadzuje vysoké tempo, decko prejdené autom má hlavu na sračku a bláznivé baby si to fotia aby nad tým mohly neskôr masturbovať. Melvin sa efektne zmení na Toxieho a ide nakopať kriminálnikov do gulí, nezabúda ale ani na pomstu a pozabíja všetkých čo sa doňho srali, na čele s neurotickým Bozom a jeho štetkou, ktorú posadí holou riťou na rozpálené kamene. Nie veľmi inteligentný humor plus brutalita a množstvo bizarných postavičiek, to je typická Troma. Páčil sa mi Cigárfejs, škoda že tak rýchlo skapal. Nakoniec tomu predsa len dôjde dych a finále je čistá hipisáčina o láske a porozumení, žiadny masaker na záver, všetci sa ľúbia iba zlý, hnusný starosta nie a tak mu Toxie musí vytrhnúť črevá. No aspoň že tak.

Návštěvníci (1993)

Pre mňa jedna z najlepších komédií vôbec, púšťam si to dookola pri každej príležitosti a vždy je to tutovka. Dej sa rúti ako zajac ktorého naháňajú chrty so sekerami, všetci neustále kvákajú a pobehujú akoby mali hnačku, nechýba nejaká tá demolácia, zábavné násilie, povinné nechutnosti či zasvinenie luxusnej izby sadzami z komína a Reno s Clavierom sú bohovský. Je mi jasné, že všetko to vykrikovanie, afektovanosť a nervózne tempo neznesie každý, ale ja to nikomu nevnucujem. Začínam mať absťák, idem si to pustiť... ...všetkej hnilobe dokáže čeliť táto paštéta... aká paštéta?

Maléry pana účetního (1980)

Fantozziovky sú v lepšom prípade trápne v horšom iba smutné ale táto sa vydarila na sto percent aj s mastnými úrokami. Od začiatku do konca nepretržitá kanonáda gagov, ktoré po x pozretiach poznám naspamäť a furt sa smejem. Odtučňovacia kúra so šialeným nemeckým doktorom, pohreb so zúfalou vdovou čo sa vešia na ľudí, cyklistický masaker, víkend na lodi so ctihodnou trúbou a všade samé rohlíky, to všetko fungovalo a funguje. Keď som to videl prvý raz kedysi dávno tak som sa od smiechu skoro posral a zadusil. Treba niečo dodať? ...náhle poňal akési podozrenie...

Spirit (2008)

Ako vlastne toto hodnotiť? Psychedelická pičovina, výplod sfetovanej mysle komiksového mága Franka Millera, ktorý mal s komiksovými filmami zlé skúsenosti a tak sa rozhodol že nakrúti ten úplne najdebilnejší, najabsurdnejší a vôbec film na ktorý sa nedá pozerať inak, len s otvorenou hubou a premýšľať či je to pravda alebo halucinácia. Priznávam sa že som sa celkom slušne bavil ale nikomu to odporúčať nebudem. Nesmrtelný chlapík so škraboškou sa mláti s nesmrtelným metrosexuálom, hľadá ženu svojho života podľa fotky jej zadku a má pravidelné kontakty s anjelom smrti. Divák má zasa kontakt s blázincom a po zhliadnutí filmu sa nechá dobrovoľne internovať. Čo je to za film, o čom vlastne? Nikto nevie a ja už vôbec nie. Na toto nemajú ani Montypythoni a minister švihnutej chôdze podal demisiu. Sakra, zastavte ma!

Krvavá hostina (2005)

Tento film nemá veľa ľudí v láske. Nevadí mne sa páči, splatterová komédia plná brutality a čierneho humoru to je moja šálka kávy a iné to už nebude. Tvorcovia sa pohrávajú s klišé a postupmi typickými pre podobné filmy, čo im podľa mňa vychádza. Chlapíka predstaveného ako HRDINA nechajú prísť o hlavu po piatich minútach odkedy vstúpi na scénu, ďalší v rozhodujúcej chvíli exne na infarkt a smrť sa nevyhne ani nevinnému dieťaťu. Monštrá si zasa kompenzujú svoje decko, rozstrielané brokovnicou tým že si namieste urobia nové. Tatko monštrum však neskôr príde o penis a Henry Rollins v ružových teplákoch je monštrami použitý ako baranidlo... a tak vôbec. Žiadne vysvetlenia, len ďalšie nechutnosti, krv a červy vo vydlabanom oku zaživa hnijúceho chlapíka ogrcaného príšerou. Čo sa len tým ľudom na tom nepáči?

Flesh Gordon 2 (1990)

Impotenčné lúče ohrozujú galaxiu a tak sa zúfalé vesmírne roztlieskavačky rozhodnú uniesť Flesha Gordona, filmovú hviezdu z planéty zem, ktorý ich ako jediný môže sexuálne uspokojiť. Jeho priateľka sa ho však vydá zachrániť v doprovode šialeného vedca posadnutého zväčšovaním ženských pŕs. V rakete letiacej na pohon súložiacej hydiny narazia na nebezpečný roj prdeloidov ( vychádzam z českého dabingu, v originále to bolo assteroids ) čo prdením odpália kométu. Podarí sa im Flesha nájsť, ale ten nemôže hovoriť lebo má hubu zapchatú kundou. Následne sa role vymenia a na záchranu sa pre zmenu vydá Flesh. Spolu s profesorom stroskotajú na planéte kde sú miesto kopcov prsia a prenasleduje ich obrý penis, pred ktorým sa ukryjú v jaskyni čo vyzerá ako... no áno, presne tak a následne sa zvezú na prúde spermií až do mliečneho baru. King konga močiaceho z mrakodrapu, hovoriace hovná a finálnu bitku s tortami už radšej nespomínam, takisto ako scénu kde hrdinovia dramaticky vyletia z riti v raketopláne čo má miesto riadiacich pák záchodové zvony. Všetko je to naozaj úžasne dementne perverzné a lacno papundeklové, kozmické lode majú miesto motorov v zadku prskavku a herecké výkony sú strašidelnejšie než väčšina hororov čo som kedy videl. Človek sa len diví že to nie je od Tromy. Každopádne ja sa na tom zabíjam furt, takže nemám čo riešiť.

Superman 3 (1983)

Druhý spôsob ako spraviť supermana zaujímavým je urobiť z toho riadne psycho. Pri úvodnej scéne som sa rehotal ako blázon, potom vyskočí na scénu vyhúkaný počítačový génius gus (to sa rýmuje!) a syntetický kryptonit ktorý spôsobí že superman dostane schizofréniu, robí šarapatu a bije sa sám so sebou. Nakoniec ešte vzbúrený superpočítač so svetovládnymi chúťkami a cyborgická žena. No nekúp to! Je to sprostosť ale ostatné diely dokazujú že vážne poňatý superman bude pravdebodobne nudná blbosť tak prečo si trochu nezavystrájať?