Patrola (2012)

Parádní film ve stylu Training Day, Street Kings nebo Harsh Times a takové Ramirez fakt může. Tady navíc okořeněný sice už o provařený, přesto vtipně podaný FF (od doby Blair Witch nebyl tak dobře využit). Dvojice hlavních benga je, v žargonu tý gangsterský chásky, zasraně sympatická, do toho duní hip-hop a nešetří se nábojema. No prostě jeden klasickej den LPD. Film je navíc podanej, jako byste pařili nějakou gamesku alá GTA nebo Driver (jen z druhé strany zákona). Jen houšť, velká spokojenost. Anebo to byl POV? Nevermind... :)

Život nebo něco takového (2002)

Na tenhle film jsem měl políčeno už pěkných pár let, ale pořád se před něj dostávaly filmy jiné. Ve výsledku z toho nakonec nejsem ani nijak zvlášť odvařenej, ale ani zklamanej. Ikstá variace na to, co byste udělali se svým životem, kdyby jste se dozvěděli, že vám do jeho konce zbývá pár dní. Přesto však pohodová podívaná, s fajn herci (Tony "Monk" Shalhoub rulezz) a s Angelinou v účesu alá Marilyn Monroe.

Konečná (2013)

"I'll be back", sliboval vždycky Arnie a nebyl by to Arnie, aby svůj slib nesplnil. On se totiž vrátil a to v docela velkým stylu. Je jasné, že je velice jednoduché The Last Stand odmávnout jednou rukou, ono to totiž není nic světobornýho, ale zatraceně dobře se na to kouká, a to nejenom díky faktu, že tu máme dvě pěkný baby na metr čtvereční... Potěšila mě i přítomnost Johnnyho Jackasse Knoxvilla (nevim, co tu proti němu všicky mají), hlavně když tam pobíhá v tý přilbici a se štítem, tak jsem se musel slušně gebit :) Konečně akční film, kde krev stříká na všechny strany a vůbec je to fakt koulervoucí nářez. I když pitomoučkej :) "Welcome in Sommerton, you matafaka."

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak už ši náš konečně taky puštil a vidíme na něm, že šme se mu šnad i líbili. Takže na něj budeme hodňoušcí, ale jen, když on bude na náš. Ty štarší díly še mu taky líbily, tak proč né i my. Kníšku četl a byl ž ní nadšený a ještli nebude i ž náš, tak mu vypíchneme očiška a šníme mu jeho mašíčko až na košt. Glum Glum! Efekty máme krášňoučký a i krášně hrajeme, navíc še vždycky žašmál, když tam byla naráška na Pána prštenů a žamáčkl šlžičku noštalgie. Pšešto doufá, že to pšíště bude žaše o koušíček lepšejší. To mu můžeme šlíbit, šlíbit na našeho miláška.

Válka a. s. (2008)

Slušná satira na americké válečné tažení za celosvětovým mírem, člověk by ani neřekl, že by tohoto byli Amíci schopni... Není to žádný zázrak a jako celek to působí značně přeplácaně, ale když já mám pro toho blázna Cusacka prostě slabost a tady jsem ho měl dokonce dvakrát (resp. Johna i Joan :). Sic to není druhej Liam Neeson, ale toho zabijáka jsem mu i docela žral.

Cizinec (2010)

Na celém filmu je nejzajímavější písnička od Muse v závěrečných titulcích a prdelka Angeliny v šatech bez kalhotek... Co dodat, rádoby šmrncovní příběh s nablblou pointou a s herci, co tak nějak hrajou nehrajou... Jak se povedlo režisérovi s dost možná nejoblíbenější hereckou dvojicí současnosti natočit takovou srágoru, to je otázka za milion tureckých dukátů. Navíc se skoro celej film odehrává v jednom z nejkrásnějších měst na světě... Scotland Yard by měl spíš hledat odpověď na tuto moji otázku, než se honit za (!!spoiler!!) Johnny Deppem po plastice...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Těžko něco dodávat k toliko legendárnímu filmu, tady jsou všechna slova zbytečná. Člověk jen žasne nad výkony Nicholsona, Fletcherové, DeVita (jehož blázen mě, v jinak smutném filmu, rozesmíval s tím Lloydovým nejčastěji :) a vůbec celého hereckého ansáblu, o hudbě ani nemluvě. A po delší době je člověk hrdej na to, že je Čech :)

Bláznivá runway (1999)

Už vím, čím chci být- letovým dispečerem, pak budu frajer jako Thornton, výřečnej jak Cusack, ale hlavně budu randit z ženskýma typu Blanchett nebo Jolie :) Mike Newell opět potvrdil, že romantické pohodové komedie mu prostě jdou, nesnaží se o nějaký plytký příběh, ze kterého by odkapával javorový sirup, ale naopak to do nás pere ve velkým, žabomyší války mezi Nickem "Zónou" a Russellem "Rudochem" jsou prostě správně absurdní (po celou dobu filmu vlastně nevím, komu z těch dvou mám fandit, že by spíš tomu Rudochovi? :P). Pohodovej film, u kterého se sice ani moc nezasmějete, ani si moc nepobrečíte, ale tak nějak příjemně plyne. A prostředí města, které nikdy nespí, mě nikdy nepřestane uchvacovat.

Síla srdce (2007)

Docela plochý film, bez emocí (snad s výjimkou závěrečné scény), hrající si na polodokument, ovšem v tom mu chybí jakýkoliv silnější aspekt k tomu, aby jste jej jen znuděně neodmávli a neprozívali se až na konec (což je vzhledem k faktu, že čerpá ze skutečných a velmi znepokojujících událostí, docela zarážející). Film ze kterého si vezmete fakt zatraceně málo. Zkrátka film z něhož mi zůstane v paměti snad jen "černošská" Angelina. Ale jako hodinu a půl trvající reklama na Nokii to docela ujde :) Nejprůměrnější průměr, 2,5*

Svět zítřka (2004)

Děj je krásně pitomoučkej a naivní, inu jak stvořenej ze 30.-tých let, kam svým vizuálem zapadá. A když už jsem u toho vizuálu, tak to je samozřejmě největší devíza celého filmu, navíc to má perfektně obsazené herce s "pirátem" Angelinou v čele. Krásná retro dobrodružná pohádka, u které mě mrzí jediná věc- a to, že jsem to neviděl na velkém plátně...