Alexander Veliký (2004)

Bída, skoro tři hodiny natáhnutého nudného vyprávění, kterak Saša dobýval půlku světa. Typická americká povídačka, jak to tenkrát skutečně (ne)bylo (já tam teda nebyl, ale tenhle "moderní" styl vyprávění mi do historických reálií fakt nesedí). Colin nič moč, hudba zrovna tak, jediná celkem zajímá věc jsou tak bitvy, ale těch je tu zas zatraceně málo. Trója taky nebyla nic světobornýho, ale možná i díky tak nezabijácké stopáži se zkouknout, narozdíl od tohoto, nakonec i dala. Stone ale třeba i Vangelis umějí jinak a rozhodně lépe.

Cyborg 2 - Skleněný stín (1993) odpad!

Moooooc špatnýýýýý :( Už první díl s Van Dammem nebyla žádná hitparáda, ale, přestože se jednalo o akční céčko jak vyšitý, svoje kouzlo to přeci jen mělo, ať už právě v JCVD nebo v hlavním bad-assovi. Tady je všechno špatně, neustálé záběry na něčí držku v televizi, akce jak z nějaký argentinský telenovely (tedy nulová) a Angelina (jediný důvod, proč jsem toto vůbec zapnul), taky taková nijaká, tu její drsňáckou pózu jsem jí teda nezbaštil (přesto je to jediné na tomto filmu zajímavé- což je, myslím, všeříkající).

Souboj Titánů (2010)

Jak moc byl tenhle film kvalitní, ehm spíš "kvalitní", dokumentuje scéna, kdy tam nějaká dřevěná držka (teď nemyslím Worthingtona) jezdí na obřím škorpiónovi. A takových WTF scén je tu celá řada, vážně, je to natolik blbé, až jsem se musel nejednou ptát, jestli to tvůrci nezamýšleli spíš jako parodii. Bohužel očividně ne, páč se celej snímek bere hrozně vážně. Je až neskutečný, že režisér s tím "materiálem", co má k dispozici, mohl spáchat takovej dementní film. Takhle je to jen další potvrzení, že remaky jsou v 90% fakt totální zbytečnost, o to spíš, když ve výsledku vypadají jako tento Clash of the Titans, který svému předchůdci nesahá ani po Krakenovi (který tu vypadá jak nějaká Godzilla) kotníky. 1* za Gemmu, Ralpha a Liama. Jinak by všichni zasloužili ztrestat mokrým celerem po držce za to, jak tu zamávali s naším milovaným Bubo :)

Vertigo 2005: U2 Live from Chicago (2005) (koncert)

Přestože ne tak vychytaný jako koncert ze stejné tour z milánského San Sira, tak pořád parádní záležitost (jak taky jinak), fanoušci malinko "mrtví" (jak už to tak bývá u koncertů z jůesej zvykem), ale skupina do toho šlape opět naplno. Nechybí vyloženě silné okamžiky, Bonův proslov ohledně Afriky, ale hlavně nechybí kvalitní muzika (když pominu fakt, že With or Without You tentokrát nezazní). A závěrečné How Long to Sing This Song? mi bude znít v uších ještě hodně dlouho.

Lesní duch (2013)

Bylo by to lepší, kdyby se producenti vykašlali na ten provar se sloganem Nejděsivější film jaký kdy uvidíte na promo posteru? Asi těžko. A bylo by to lepší, kdyby se to nejmenovalo Evil Dead? Rozhodně! Přestože se na remaku spolupodílel i rejža původního snímku (těžko říct, nakolik ovlivnil výslednej film a na kolik to mělo být jen lákadlo pro hard core fanoušky ED...), je nový Lesní duch dalším "trošku" krvavějším moderním hororem- tedy sterilním, jakože na efekt a za pár let (anebo měsíců?) zapomenutíhodným. A co se tvůrcům fakt nedá odpustit, je upozadění atmosféry. Jestli se vám, i díky skvělé kameře, zdálo u starého ED, že jste v té prokleté chatě s Ashem a spol. taky a i díky tomu se o to víc báli, tady na něco takového můžete rovnou zapomenout. Což je fakt kurevsky škoda, páč vše ostatní tu docela funguje- už dlouho nebylo na "velkém plátně" tolik tělních tekutin :) A možná, že jsem jen moc kritickej. A taky možná, že zbytečně srovnávám novej film s tím starým. Ale tak se tu kurde nemá jmenovat Evil Dead! (Chce to alespoň ještě jednu projekci, zatím je to tak za slabší 3* a mírné zklamání...). Aktualizace: Po druhé (domácí) projekci musím v hodnocení jednu hvězdu přihodit, Mia by sice mohla Ashovi tak maximálně leštit... motorovku (nesnáším emancipaci), ale jinak se tomu Alvarezovi musí nechat, že měl koule na to natočit si to po svým a jen neparazitovat na starým (a lepším) Evil Dead. Dobrej horor a až teď jsem si všiml potitulkové scény s Ashem- Groovy! ;-)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Slušnej western, přesně takto si představuju film tohoto žánru v 21.století, tedy žádný přehnaný patos (i když by se samozřejmě taky našel), žádná hra na hodné a zlé (upřímně, ta nejednoznačnost všech hlavnějších postav, snad s výjimkou Balea, se mě fakt hodně líbila). Jediná výtka tak míří na závěr snímku, vážně, tak zhovadilý konec jsem už dlouho neviděl. Ale jinak spokojenost a vzájemný respekt dvojice Crowe-Bale byl vskutku zajímavý. A ještě palec nahoru za Bena Fostera, podle mě největší hvězda skvěle obsazeného filmu.

Leon (1994)

Jsou filmy, ke kterým psát komentář je úplně zbytečný. A Leon patří mezi ně, protože co tu předvádí trojice Jean Reno, Gary Oldman a hlavně malá Natálka Portman, z toho se chce jednomu až blaženě brečet. A přestože jsem viděl prodlouženou verzi, vůbec by mi nevadilo si těch minut dát klidně ještě víc, páč Leon je jedním z nejlepších filmů, co jsem do dnešních dní viděl... A ten (spoiler?) ryze nehollywoodský konec jen podtrhuje jeho dokonalost.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Hru jsem (já vím já vím, sypu si písek na hlavu) nikdy nehrál, ale myslím, že to není vůbec podstatné, tenhle mix Mumie a Pirátů z Karibiku mi však sednul, nesnaží se to být tak moc "disneyovsky" vtipný, ani se to nesnaží být "bruckheimerovsky" směšně epické (přestože film vznikl v produkci obou zmiňovaných), možná že v tom má prsty pohodová režie Mike Newella, který si rozmáchlou podívanou vyzkoušel pár let před tím se čtvrtým Potterem, kdo ví... Každopádně se jedná o pohodovej dobrodružnej snímek, točenej v krásně exotických exteriérech, s fajn herci (sympatickej Gyllenhaal, skvělej Molina a mňamózní Arteton). Jasně, je to blbé, nemá to hloubku, není to originální, ale tak nějak se na to hezky kouká, že by člověk klidně snesl i o pár minutek víc... Jen houšť.

Beowulf (2007)

Když pominu ten fakt, že to bylo vlastně "voničem" (což je dost překvapivý vzhledem k tomu, že scénář mají na svědomí výteční Neil Gaiman a Roger Avary), tak je Beowulf úžasnou pohádkou pro všechny fanoušky fantasy žánru. Největší lákadlo je samozřejmě využití Motion Capture, to je sice na vysoké úrovni, ale, možná jen díky tomu, že jsem film viděl až 6 let od uvedení do kin, přeci jen dnes už vypadá zastarale- každá současná áčková videohra, resp. její CGI cut scény, se s tímto může lehce měřit. Ale jinak snímek funguje, atmosféra je úžasná, hudba zrovna tak a Angelina...? Zlaťoučká :)

Přízraky (1998)

Jako (nutno dodat slabší) epizoda Akt X nebo Krajních mezí by se to možná dalo skousnout, ale na celovečerák je to fakt málo. Obsazení to má sice namáklý, ale po celou dobu se mě zdálo, jako kdyby to nikoho z nich ani moc nebavilo (vím, u Bena Afflecka se to těžko pozná :P). Ani se moc nedivím, že Phantoms zapadli do těžkého hororového průměru, zhruba od šedesáté minuty jsem začal klimbat a měl co dělat, abych to dokoukal do konce. Takže 1* za ujetého Schreibera a 0.5* za Rose (která tu ovšem taky byla taková nějaká mimo). Nuda nuda šeď šeď, 1.5*