Následuj svůj sen (2011)

Doufal jsem v podobně odlehčenou podívanou jako byl film Není nad Jimmyho a začátek Willa vypadal v tomto směru nadějně. Bohužel jak SPOILER! umře Willův táta (btw výtečný Damian Lewis), celé to sklouzne do pseudodramatu, kterému ještě víc uškodí vedlejší dějová linie s tím bosenským fotbalistou. Navíc si tvůrci nedali pozor na pár drobností, které sice postřehne jen fotbalový fanatik (jako já :)) a film to tak malinko sráží, i když finálový stadion byl udělaný hezky. Chápu, že fanoušci Liverpoolu si při pohledu na King Kennyho nebo na Carru se Steviem G asi cvrnkli blahem do kalhot, já jako věrný MUFan jsem však očekával víc :) Především co se nadhledu a humoru týče- přeci jen Britové jsou v tomto mistři. Přesto je Will fajn filmečkem, kde však fotbal jako takový hraje až druhé housle. Slabší 3*

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Dost možná nejlepší animovaný film, který jsem kdy viděl. Tohle je prostě ten Batman, kterého máme všichni tak rádi- tedy žádné zářící neony a naivní příběh s až prvky komedie (zdravím Mr.Schumachera). Ne, tohle je drsnej nekompromisní film, kde je Joker takovej bastard, vedle kterého vypadá ten od Nolana (přestože je to můj nejoblíbenější záporák ever) jak mladistvý delikvent. No a o bitkách je škoda se rozepisovat, už to začalo fightem v prvním dílu (proti vůdci mutantů) a tady to pokračuje nejprve bitkou s Jokerem (kterej dá Batmanovi zabrat asi nejvíc), no a skončí to epickým bojem se samotným Supermanem. Ještě lepší díl než jeho předchůdce, film, u kterého se člověk musí neustále ptát jak by to asi vypadalo, kdyby se do toho vložil někdo zainteresovaný a natočil to jako "normální" hranej film. Ale třeba se taky jednou dočkáme...

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Výborná adaptace ještě lepšího komiksu z pera Franka Millera a téměř dokonalé pokračování filmu Rok jedna. Atmosféra jak se patří temná, kterou podtrhuje skvělý dabing (především Netopejra) a výtečný soundtrack. Je fajn vysledovat, kolik si toho Chris Nolan vypůjčil do svého epického závěru The Dark Knight Rises. Navíc z tohoto přímo sálá taková osmdesátková atmoška, mutanti vypadaj jak pankáči, no prostě sekec. Plný počet nedávám jen kvůli té hranaté animaci, která sice k Batmanovi už tak nějak patří, ale tady měl Mr.Wayne tu bradu už fakt přehnanou :)

Kouzla filmových maskérů (2011) (pořad)

Snad jediná věc, která mě na tomto jinak výborném pořadu vždycky štvala, byl ten fakt, že soutěžící vytvářeli své originální masky v časovém presu- člověk se pak musí ptát, jak by vypadaly výsledné výtvory, kdyby na ně měli všichni ti talenti dostatek času. Ale jinak se jedná o nejlepší reality-show, i když pro toto je takové označení spíše urážka. Chci další díly!

Tele Tele (2000) (pořad)

Nezapomenutelné pondělky ve společnosti Tele Tele a South Parku, který šel hned poté. Od Genzera se Suchánkem snad nikdo neočekával inteligentní humor "českosoďáckého" střihu, tohle byla prostě ujeťárna a nekompromisní parodie především domácích (tedy nováckých) pořadů. Když už pro nic jiného, tak díky kyselým ksichtům Radka Johna nebo Petra Kotvalda (kteří byli v Tele Tele tak skvěle zparodováni) tento pořad stál za to. Po reinkarnaci s Pavlem Kikinčukem nahradivším Josefa Cardu už však byla úroveň zanedbatelná a pořad tak nekoukatelný.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Určitě nejlepší česká Late-Night-Show, Kraus totiž dokáže být nejen vtipný, ale i pěkně jízlivý a kousavý, pamatuju se, že dřív se pomalu každý pozvaný host už předem klepal, jak si ho Kraus pěkně proklepne :) Samozřejmě, jak už to u podobných pořadů bývá, kvalita dílů je přímo úměrná zajímavosti pozvaných hostů, některé části tak nezapomenutelné, jiné pro změnu jen tak probublaly. Ale moderátor byl skvělý pokaždé.

Game Page (1998) (pořad)

Díly se Šárkou Ullrichovou mi v paměti zůstaly vryty nejvíc, podle mě toto byl zlatej věk Game Page. V posledních částech šla kvalita mírně dolů, ale pořád se jednalo o výborný pořad pro herní pařany. Jednou za měsíc Oficiální Playstation Magazín a jednou za týden GP- víc člověk snad ani nepotřeboval (ehm kromě her samotných, samozřejmě :)).

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Auta mě nic moc neříkají a kromě mého milovaného Pontiac Blackbird mi přijdou tak nějak všechna stejná, ale tohle je prostě parádní pořad v první řadě o legraci. Skvělé nápady pro různé autotesty a fajn rozhovory se známými osobnostmi. Největší hvězdou však nejsou ani tak auta jako trio moderátorů s Richardem Hammondem v čele.

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Nejsem kdovíjaký kuchař (i když vařím rád), kulinářské pořady (ony Cooking Show) jdou tak nějak mimo mě, ale série od tohoto střapatého Anglána mám nakoukané skoro všechny. A Oliver's Twist byl jedním z prvním, který jsem začal sledovat pravidelně. Zkrátka Jamie nechává veškerou konkurenci daleko za sebou a to ať už kuchtí u sebe v kuchyni (Jamie vaří doma), učí svému řemeslu ztracené existence (V kuchyni šéfkuchaře), obšťastňuje svým uměním v na Apeninském poloostrově anebo za velkou louží, nebo doporučuje rychlá jídla (Jamie vaří hotovky). Takhle si představuji zábavný pořad o vaření.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Něco se mnou není v pořádku, po The Carrie Diaries jsem začal sledovat další romantický seriál určený spíše divákům něžnějšího pohlaví :) Ale tak jako v případě dříve uvedeného mě i na tomto zaujala hlavní postava, resp. herečka, jenž jí ztvárňuje. A Rachel Bilson (všeobecně známa jako Summer z teen seriálu O.C.) jen dokazuje, že by si ve svých už skoro Kristových letech zasloužila nějakou pořádnou filmovou roli. Ale zpátky k seriálu, nejsem zrovna fanouškem televizních sérií z lékařského prostředí, ty nejslavnější- Pohotovost, Nemocnice Chicago Hope a novější Chirurgové šly úplně mimo mě, a tak jediným pro mě zajímavým zůstává Dr.House, resp. jeho první tři řady. No doktorka Hartová má do nerudného Gregoryho opravdu hodně daleko (myšleno naturelem, ne kvalitou seriálu- no i když :)). Co mě na Hart of Dixie zaujalo na první pohled jsou úžasné exteriéry aneb po stoprvé jsem se přesvědčil o tom, že jih Spojených států je prostě svou atmosférou kouzelný. Navíc od takové doktorky bych si klidně nechal vyšetřit i prostatu (If you know, what I mean :)). Uvidíme, co další díly, ale začalo to víc než slibně.