Lajna (2017) (seriál)

Druhej Okresní přebor to není, ale Langoš si toho Tichonova na speedu dává s přehledem. Jinak je to prostě další z těch českých pičovinek, co jich je plná televize nebo plnej Seznam.

A Christmas Gift from Bob (2020)

Přesně ten typ filmu, kterému i taková cynická sviňa jako jsem já odpustí tu řádnou dávku patosu či klišé. Proč? Protože Bob. Tenhle ryšavý kocour byl prostě miláček, a pokud jste měli to štěstí, že vám život dělal lepší právě takovýto čtyřnohý kámoš, pochopíte. Nechť je ti země lehká, Bobe, a pozdravuj tam nahoře v kočičím nebi toho našeho andílka.

Meteory českého komiksu (2009) (TV film)

Za tým Dan Černý (skvělý komiks Fanouš) a tým Nikkarin (skvělá 130). Dokument takový ten klasicky českotelevizní, nic, co by urazilo, ale ani nic, co by člověka nadchlo. Spíš je fajn podívat se, kam se vaši oblíbení komiksový autoři za těch deset let posunuli (oba stěžejní autoři komiksů ve Čtyřlístku, Dan Černý navíc kreslí pro Disneyho Ducktales).

Halloween zabíjí (2021) odpad!

Je Michael Myers rasista (když tu vykydlil asi padesát čern... ehm, totiž Afroameričanů)? Je Michael Myers homofob (když tu vykydlil dva buze... ehm, dva gaye)? Má Michael Myers něco proti nebinárním lidem (když tu zabil toho degena v sukni, totiž toho/tu/to v sukni)? Samé ocásky... Během filmu jsem měl hrozný strach... že to nikdy neskončí. Bál jsem se... co si ti debilní scénáristé připravili dál. Halloween zabíjí... nudou, debilitou, poklekáváním, totiž klaněním se současnému hollywoodskému fašismu. Víš co, Michaele? Jdi už do prdele. Happy Halloween!

Ronaldo (2015)

Pokud jste si mysleli, že je Ronaldo arogantní, sebestředná, trochu labilní a trochu hloupoučká fotbalová hvězda, dokument vám to nevyvrátí. Pokud jste si mysleli, že si svojí fotbalovou kariéru, kdy se z něj stal nejlepší fotbalista všech dob, musel tvrdě vydřít, dokument vám to potvrdí.

Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej (2021)

Alex Ferguson je opravdový (rudý) ďábel, proto ho bůh do svého ráje ještě nechtěl a vyhradil mu tu na zemi, mezi námi obyčejnými smrtelníky, další čas (přestože šance na přežití po krvácení do mozku byly pouze 20 % (což je pořád víc, než že Arsenal vyhraje ligu)). Dokument, ze kterého budou mít hlavně fans United husí kůži, dokument, jenž jim připomene, jak moc výjimečnému klubu fandí (což je něco, co nám fans City nebo Chelsea závidí, ač to nepřiznají). A právě na této výjimečnosti se největším dílem podílem Sir Alex Ferguson, fotbalový manažer, který změnil svět fotbalu jednou provždy. "Football, bloody hell."

Audience u královny (2021) (divadelní záznam)

Divadelní hra, kterou v našem prostředí ocení asi opravdu jenom ti, co se o Velkou Británii, resp. o anglickou královnu zajímají. O to větší respekt české produkci, že toto představení zařadilo do svého programu. Iva Janžurová si hru ukradla pro sebe přesně tím způsobem, jak se asi očekávalo a jak to má být. Ale ani zbytek ansáblu o moc nezaostává. Kulisy a hudba pak trefně doplňují toto nadprůměrně kvalitní divadelní představení.

Gregory's Girl (1980)

Příjemná skotská komedie, žádné střeštěnosti, žádné fekální vtípky, žádné blitky, ani nic podobného, co by se odehrávalo v podobné teen-age komedii emerické produkce. Skoťáci to vzali za jinej konec, ukazují strasti a slasti středoškolského života, tak, jak jsme si to v těch jalových telecích letech prožili asi všichni :) Plus sympatičtí hlavní hrdinové, plus (a hlavně) ten fookin bloody cool scottish accent.

Četník a četnice (1982)

S Četníkem, jeho sérií, je to jednoduché- první dva díly výtečné, další dva skvělé, poslední dva průměrné. Tak jako tak, celé to táhne hlavně Louis de Funés, který si film ukradl i tentokráte, na ty nekonečně dlouhé nohy četnic nehledě :-) Lepší než jsem očekával (za mě lepší než Mimozemšťané), pohodová letní komedie, u které se člověk musí hlavně pousmát nad tím, jak moc nekorektní to z dnešního pohledu je- #MeToo nebo BLM to radši nepouštějte, nebo zas vyjdou do ulic, v lepším případě spáchají seppuku...

České fotbalové legendy (2021) (seriál)

Standardní českotelevizní dokumentární série, kde obliba toho kterého dílu jde samozřejmě přímo úměrně tomu, jak kterého fotbalistu máte rádi. Já jsem na této generaci vyrostl, mám s nima několik fajn vzpomínek (samozřejmě vede Euro 2004), takže hodnotím nadprůměrně. Jen tu reklamu na VW si mohli odpustit, pač to závěrečné poděkování na sílu je spíše trapné než dojemné. Ale jinak cajk, tahle generace fotbalistů se svých následovníků jen tak nedočká.