Havran (2012)

Podobné filmu Z pekla s Džonym Deppem, se všemi klady i zápory, takže tu máme dobrý špinavě atmosférický film s fajn exteriéry, krvavoušký, s khůl hudebním doprovodem a s fajn hercem v hlavní roli, ale nadruhou stranu chvílemi nudný a tak nějak nedotažený. Přesto je to fajn podívaná, u který je asi zapotřebí jebat na nějaký očekávání, ale prostě si užít to mysteriózno (shut up, bylo tam! :-) a slavnýho autora jako správňáckýho hrdinu. A Cusack je borec, protože jsem řekl! Každopádně řídit se hodnocením tu na čsfd? Never more, never more...

Andělé a démoni (2009)

Když se oprostím od toho všeobecného hejtu, co se snesl nejen na Howardův film, ale i na Brownovu knižní předlohu, vidím tu perfektní snímek, který má tempo, spád a přestože je jeho stopáž víc než dvouhodinová, nemá šanci nudit. Jednak je to onou předlohou, ale hlavně pevnou režií, úchvatnou hudbou páně Zimmera a samozřejmě Tomem "v žádné roli nikdy nezklamu" Hanksem. Sice už ne tolik strhující jako předcházející Šifra (navíc mi tu chyběla Audrey Tautou), ale i tak výborný mysteriózní thriller, byť se tu o církvi nebo o Iluminátech nic moc nedozvíte. Ale to snad ani nikdo nečekal... Filmu navíc přidává na kouzlu i prostředí- Vatikán a hlavně Řím jsou místa, která jsou jedním slovem úchvatná. Těším se na další filmy s mistrem Langdonem, co se jen na nás chystají.

When a Stranger Calls (1979)

Ouvej ouvej, to jsme zase jednou naletěli čsfďáckýmu hodnocení... Dám vám radu a že jsu to já, tak for free- pusťte si prvních a posledních deset minut, ušetříte si tak hodinu života, kterou můžete věnovat něčemu smysluplnějšímu, než koukat na tenhle... horor. Kapitola sama pro sebe je pak herecké obsazení, kde je to jedno větší pako než druhé (vede ten komisař, či co to bylo, který mi, ani nevím proč, vždycky, když tam naběhl, připomněl účetního Fantozziho... :-).

Secret People (1952)

Když si tak čtu pár místních komentářů, tak vidím, že nejsem žádnou výjimkou- ano, i já jsem The Secret People dokoukal až do konce jen z jednoho jediného důvodu a ten důvod se jmenuje Audrey Hepburn, abych si tak nějak naštudoval, jak vypadala její kariéra před přelomovými Roman Holiday. No nebudu to vokecávat, film sice ze staré školy (což by byl jindy plus), ovšem hodně, hodně utahanej a tak nějak... nedotaženej. Ale koho to zajímá, když to tej Audrey tak moc sluší i v bílé paruce ;-)

Psychoville (2009) (seriál)

Úchylárna z Británie a hlavně něco úplně jiného, než jsem původně očekával. Psychoville má docela slabší rozjezd, kdy jsem to po úvodních dvou epizodách odložil na pár týdnů k ledu, pak se k tomu vrátil a... rozhodně nelituju, protože jestli je první řada správně ulítlá, je to hlavně řada druhá, která mě zase jednou dostala. Černej zvrácenej humor (máte tu fakt všechno- klauny (Mr.Jelly je pro mě v tomhle obludáriu nejlepší postava), retardovaný synky s vražednýma matkama, trpaslíky, co maj schopnosti jak Kingova Carrie, vyšinutý knihovníky (a jejich alter-ega - Mlčoch :-D), oživlý(?) panenky anebo prodavače hraček, co maj sklep plnej nacistických uniforem- a já jsem zase jednou rád, že Velká Británie ukázala, že má koule na to, natočit něco takhle... takhle... Psycho :-) 1.řada: 80%, 2.řada: 90%.

Stopař (2007)

Von už ten voriginál nebyl žádná echt podívaná, ale přeci jen, bylo to tak blboučký, až to bylo dobrý... docela. Tenhle shit se však bere až moc vážně, vono by vlastně stačilo napsat, že jak před úvodníma titulkama naskočilo ono bájné logo Platinum Dunes a vobjevilo se tam jméno Michael blBay, tak jsem věděl, že jsu regulérně v prdeli. A vono jo. Kašlat na to, škoda keců, dvě hvězdy tomu plácnu za Seana Beana, páč von ty drsný držky házet fakt umí, pak taky za tu úchylnou písničku 'Closer' vod Najn Inč Nejls a samozřejmě taky za teho khůl Pontiaca.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Podobné překvapení jako byl loni seriál Broadchurch, navíc Happy Valley jde, co do vykreslení charakterů, věrohodnosti počínání postav a hlavně co do emocionálního napalmu, ještě dál. Protože tohle je, vážení milovníci serošů z produkce BíBíSí, neskutečná pecka! Sarah Lancashire je ode dneška můj největší hírou a Happy Valley strčí, co do krásy, do kapsy celej Londýn, Manchester a Edinburgh dohromady. Navíc ten přízvuk, Aj fokn lov it :-) Jinak čsfd zase jednou klame, těch dílů není tři, ale naštěstí jednou tolik. Za druhou řadu bych se vůbec nezlobil, protože tohle byl nejlepší seriál letošní sezóny (ano, lepší i než novej Doctor).

Takoví normální zabijáci (1994)

Tohle se moc nepovedlo, Oliver Stone je vocas, že si takhle pěkně zaparazitoval na Tarantinově námětu a jeho chápu, proč chtěl, aby bylo jeho jméno vyškrtnuto z úvodních titulků. Snažil jsem se na celou tuhle kauzičku zapomenout, ale nedalo se, celej film jsem si musel pořád představovat, jak by to vypadalo, kdyby to natočil sám Quentin... No jak jak, o stopro lépe :-) Ono ne že by snad tihle normální zabijáci byla úplná srajda, ale je to celý takový přeplácaný, milion barev, filtrů, probliknutí, neonů a ve výsledku jedno velký nic. Násilí fajný, i když trochu prvoplánový. Tři hvězdy tak hážu za skvělou hereckou trojici Harrelson-Downey Jr.-Lee Jones a taky, že se tam mihnou písničky od Nine Inch Nails a Marilyn Mansona. Nevím, jak moc tohle může fungovat jako nějaký nastavení zrcadla tomu, kdo že je v současné zvrácené, mediálním světem zmasírované době ta největší oběť. Ale jako černá komedie to celkem zafungovalo.

Sabotáž (2014)

Na Sabotage jsem se těšil, ani ne tak kvůli legendárnímu Arniemu, jako spíš kvůli Davidu Ayerovi, jehož filmy mám nakoukaný všechny a i když ani oni nejsou kdovíjaká yntelychentní podívaná, už jen díky svému drsnému vyznění mě prostě berou. Jenže tentokrát se to Ayerovi tak nějak nepovedlo, páč tahle Sabotáž je... no prostě blboučká, jejíž konec už je hodně velká haluz. Škoda, tak trochu nevyužitá šance k dalšímu skvělýmu bijáku...

The Class of 92 (2013)

Kluci, kteří psali novodobou historii United, jsou v tomto dokumentu ukázáni jako normální týpci, pro které byl fotbal vše a fotbal = Manchester United. Jména jako Beckham, Giggs, bratři Nevillovi, Butt nebo Scholes jsou navždy zapsány zlatým písmem a to nejen za to, že dovedli tento velkoklub zpátky tam, kam patří, ale i díky tomu, že jsou jakýmsi předobrazem transformace fotbalu v popkulturní záležitost, kdy už se ani zdaleka nejedná jen o sport. Fotbal se i díky nim stal životním stylem, kdy se v této (pro mě nelepší) fotbalové době přelilo centrum dění z rivalského Liverpoolu právě do města Manchester. Ale hlavně jsou to borci, co mě přivedli k tomuto výjimečnému klubu. "Radši bych umřel, jen abych nezavinil tu penaltu. United, to pro nás znamenalo všechno." (Phil Neville po vyhraném zápase v FA cupu proti Arsenalu). "Mám manželku, děti, ale tihle kluci, doba strávená s nimi, to jsou ty nejkrásnější roky v mém životě." (David Beckham).