• Western

Z hříček o královnách - Císařovna na chvíli (útržek pruský) (1995) (epizoda)

Opravdu s respektem jsem si užívala dialog mezi paní Jiřinou Bohdalovou a panem Haničincem, generace těchto herců je skutečně nenahraditelná. Pan Vetchý mi tolik neseděl, možná je to subjektivní postoj, ale v porovnání s paní Bohdalovou, která svou šlechtickou mluvu pronášela noblesně,ale přirozeně, u pana Vetchého mi ta přirozenost v projevu zadrhávala.

Rozvod po francouzsku (2003)

2 * za Stockard Channing, kterou mám velice ráda a za Glenn Close...Tento film se mi zdá neslaný-nemastný.

Přežila jsem Picassa (1996)

Asi to není film, který by se měl pozlatit, ale velice mi zpříjemnil večer. Anthony je báječný a charismatický herec a Natascha, která mi sem tam připomínala Meryl Streep a Bette Davis, mi byla sympatická - jak vzhledem, tak projevem. A navíc - zcela subjektivně - mám ráda věkové rozdíly a komplikované umělce, takže jsem dostala,co jsem chtěla =)

Silnice (1954)

Doslova "Emoce na pochodu"...Tak nádherně dojemný film jsem dlouho neviděla. K tomu, aby mi stékaly slzy kvůli takovému tomu roztomile hřejivému dojetí, stačilo pár okamžiků Giuliettiných ohromných, vřelých očí a toho, jak je uměla využívat. Na konci jsem pak regulerně brečela =) Ještě druhý den jsem žila z pocitů a rozpoložení, které mi toto Felliniho dílo dalo!

Tančírna (1983)

Neobvyklé a okouzlující. Když jsem tehdy náhodně přepnula televizi, začali se objevovat lidi před zrcadlem a představovali své charaktery a vzbuzovali otázku, proč jsou takoví. Netušila jsem, co že to je, ale doslova jsem zůstala civět na obrazovku... po čtvrt hodině jsem kamarádce v obavách řekla:"Snad to nezkazí tím, že promluví!" Nezkazili =) Tančírnu mám moc ráda a trochu se zdráhám zajít na její obdobu do divadel, kde se to dnes hraje (zatím vím o dvou).

Zlaté opojení (1925)

Opět lepší 4*! Druhá polovina se mi líbí víc. Neodolatelný je stolní balet! Georgia Hale mi lehce připomíná mladou Joan Crawford.Pokud maloučko polevím, tak The Gold Rush a ještě Cikrus přidám k ještě trochu lepším Světlům velkoměsta, Světlům ramp a Kidovi.

Cirkus (1928)

Lepší 4*!!! Jeden z těch legračnějších Chaplinů, který se mi VELICE líbil! Závěr je opět nádherně dojemný. Tady jsem se jen nepousmívala, ale fakt smála!

Světla velkoměsta (1931)

Nečekala jsem to, ale Světla Velkoměsta u mě překonala i Kida, dle mého názoru je tento film úžasně vybalancovaný - tak akorát dojemný, tak akorát veselý, tak akorát citlivý...slova jako "vtipný" či "smutný" mi přijdou jako extrémní. Krásný, citový snímek!

Moderní doba (1936)

Rozhodně lepší 3* ,Chaplinvy filmy mají bezesprou zvláštní kouzlo a atmosféru, mám ráda jeho režii,ale na 4. hvězdu už jsem se necítila, po dokoukání tohoto filmu se nedostavil nijak ohromující pocit, jako tomu bývá u jiných Chaplinových děl. Paulette Goddard byla roztomilá a hezoučká.