Shaolin fotbal (2001)

Jsem fanoušek fotbalu a tohle prostě nemůžu uznávat. Co to je?? Jakej šaolinskej fotbal. Jdětě do řitě. Hráči po hřišti skáčou a dělaj všelijaký kung - fu techtle mechtle a do míče kopou jako kdyby měli v nohách dynamit. No, to by se ještě dalo přežít a někdy (když se třeba brankáři, samým horkem, roztečou rukavice a oblečení) jsem se i pousmál. Ale to jak se soupeřovi hráči postaví před brankáře a začnou na něj střílet hlava nehlava, jakoby se zastavil čas...no prostě tím chci říct, a co nějaká obrana? Místo toho aby spoluhráči pomohli svému brankáři, tak někde v pozadí nečině přihlížejí jak ze soupeřových kopaček na jejich golmana srší jedna střela za druhou. Sorry, ale veškerá realita, pravidla a taktika fotbalu, je ta tam a to nemůžu jen tak přehlédnout. Takhle prznit mojí oblíbenou hru přeci nejde.

Fešák Hubert (1984)

Panečku ten Hubert není jen fešák, ale taky pěkný rošťák. Takhle si pohrávat s panem komisařem, to je kumšt. No a ta vejslužka na svatbě...hmmm. Pan Hrabě je prostě frajer.

Kopačky (2008)

Parádní letní komedie z exotické Havaje. Celkový dojem kazí jen, ten podivný začátek (myslím tím, ony záběry na určité partie hlavního hrdiny), to si scénáristi mohli odpustit. Možná, že dámské publikum to vidí jinak, ale na začátek filmu, je to trochu silná káva. Příběh je jednoduchý, ale nenudný, okořeněný zajímavými postavami. Charaktery mnohých postav mi utkvěly v paměti. Především britský zpěvák, který se zpočátku jeví jako libovej frajírek, co by zasloužil jednu mezi oči. Ale nakonec se z něho vyklube vcelku pohodovej chlápek. Dále si vzpomínám na rádoby náboženského fanatika (jsem bůh bez vousů) a taky na onu Havajanku (hmmm velmi pohledná a sympatická to slečna) a pak taky na tlustého kuchaře (opravdu slušně objemný chlápek). Velký postavou velký i povahou. Po tomto filmu, se mi Havaj jeví jako pěkným místem na prožití dovolené. Je v tom ale háček, jak se na Havaj dostat se svým skromným brigádnickým platem. Budu si muset počkat, až jednou budu zastávat vedoucí pozici v renomované firmě. A pak se těšte Havajanky :). Když to shrnu, vzhledem k tomu, že jsem šel na film s rozporuplnými představami a bez jakéhokoliv očekávání, byl jsem poměrně mile překvapen a pobaven.

Sex ve městě (2008)

Seriál jsem nikdy neviděl, a tak jsem příliš nevěděl co od tohoto filmu mohu očekávat. Musím říct, že až na pár momentů, jsem se nesmál, nebavil a spíš nudil. Nevím proč to, jestli kvůli té společnosti, ve které se čtveřice hlavních hrdinek pohybuje (příjde mi na můj vkus až moc snobská, sorry, ale tohle není pro mě) nebo prostě jen kvůli tomu, že je to film pro ženy a já nejsem žena. Ať je to jak je to, vzhledem k tomu, jaký měl seriál ohlas předpokládám, že by bylo ode mě sobecké dát nižší hodnocení než jaké dávám. Fakt je ten, že některé momenty byly fajn, vetšinou ty, ve kterých fuguruje Kim Cattral, něco na ní zkrátka je :).

Fast Food Nation (2006)

A i kdyby to byla pravda, přesto mě to neodradí, jednou za čas je prostě jídlo z fast foodu pochoutkou :). A budu tyto podniky navštěvovat i nadále, i přesto, že uvnitř není maso. Mají to dobře okořeněný a mýmu žaludku to chutná, takže ukazujte si obrázky z jatek klidně dál, třeba si tam melte i krysy, ve výsledku je to chutný hamburger a o tom to je.

Hrdinové (2006) (seriál)

Jedna zápletka střídá druhou zápletku, napětí a překvapení nemá konce. Zajímavý a neskutečně propracovaný scénář nemá chybu....jen vždycky zírám s pusou do kořán, kam na to ty scénáristi chodí. A komu ani to nestačí, tak takový Hiro Nakamura musí zaujmout a pobavit každého. Prostě jeden z nejoriginálnějších seriálů a to už něco znamená. Dodatek: Toto hodnocení platí pro první sérii, další série už mi příliš nesedly.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1. řada 100 procent, 2. řada 90 procent, 3. řada 70 procent, 4. řada 80 procent. Bohužel klesající tendence, i když se zdálo, že čtvrtá řada je opakem, někdy v její polovině se potvrdil klesající trend, zbývající díly jsou na vy víte co. Takže jako nejlepší hodnotím první řadu a první polovinu řady čtvrté.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Tři děvčata, vcelku pohledná (čekal bych víc i vtomto směru, jedině opravdu sexy mi připadala Lucy Liu) ale ty jejich kousky jim nemůžu věřit ani když zavřu obě oči. I když to byla akční komedie, takhle přitažená za vlasy být neměla.

Babí léto (2001)

Stáří je období, kterého se většina bojíme a nechceme aby přišlo. Bohužel se mu nikdo nevyhneme, ať se snažíme sebe víc. Pravda je taková, že poslední etapa lidského života by měla být maximálně důstojná v rámcí možností, ať už psychických nebo těch konstitučních. Tento film je jen důkazem toho, že by se stáří mělo brát s nadhledem a s humorem, trochu se vyblbnout. Jinak to snad ani nejde, umřít v depresích a v nevrlosti je dosti strašná představa. Základem je si stáří nepřipouštět, tak jak Vlastimil Brodský, postoj Stely Zázvorkové nechápu, zařizovat si hrob, přemýšlet co si nechám napsat na parte, nevím, ale takovými věcmi se doufám nikdy zabývat nebudu.

Krotitelé duchů (1984)

Byly časy, kdy jsem si taky přál být krotitelem duchů. Ty jejich neohrožené výjezdy mě doslova lákaly. A pak, ta ústřední melodie, dodnes mi její nápěv zní v uších. Nejlepším hercem v této komedii je pro mě Rick Moranis, neskutečně úsměvná postavička, ten jeho účetní nebo cože to byl. V současnosti mě duchařská kariéra tolik neláká, přesto bych pořád chtěl to jejich pohledné transportní vozidlo včetně mimořádného zvukového doprovodu.