Plnou parou vzad! (2002)

Veškeré hvězdičky jsou za švédský opalovací tým a Gabriellu. Ne, že bych měl něco proti homosexuálům, ale když je jich plná loď, jde o holý zadek. Být v kůži těch dvou heterosexuálů, tak se domnívám, že bych skočil přes palubu a nechal se radši sežrat žraloky. Jinak si myslím, že se tam objevilo několik vtipných scén, nicméně mnohem více jich bylo na můj vkus odporných nebo nepovedených.

Gattaca (1997)

Zase něco o genetice, opět důkaz, že je třeba opatrnosti. Jednou tady třeba budou opravdu běhat lidi jejichž otcem bude mrazák a maminka spermobanka. Tohle zavání rasismem, jestli se to tak dá nazvat. Předem odepisovat člověka, který byl počat normálním způsobem a jen kvůli tomu, že má mnohem větší náchylnost k chorobám a různým nemocem, je nehorázná stupidita. Proto jsem k tomu ani nemohl jinak přistoupit než že jsem od začátku do konce držel všechny palce aby se Vincentovi jeho životní sen vyplnil.

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál) odpad!

Zajímalo by mě kdo tohle vymýšlel. Myslím, že někdo chtěl vytvořit hodně lacinou dětskou zábavu. Že bude stačit když banální příběh a zápletku zaobalí rádoby zdařilým kouzelnickým světem a hotovo. Myšlenka by to nebyla špatná, jenže to by ty triky musely vypadat o mnoho lépe, dále by žákyně a především učitelé a další kouzelníci nesměli působit tak příšerně toporným dojmem. Zlatý Harry Potter. Nechci být vůči tomuto seriálu předpojatý, ale asi se mi to nepovede. Harry mě natolik ovlivnil, že veškerý další kouzelnický svět srovnávám s tím J. K. Rowlingové. Ten její má šmrnc, nápad, napětí. Je mi úplně jedno, podle které knížky je tenhle seriál (jestli tedy nějaká posloužila jako předloha, pokud ano, tak bych jí nikdy nečetl). Svět čarodějů Rowlingové, působí narozdíl od tohohle, opravdově a zajímavě. Vyvolává ve mně pocit, že Bradavice jsou tajemnou školou, s mnoha záhadami a především se tam něco děje, být na nich žákem stojí za to. Škola Mildred na mě, ale bohužel působí mnohem nudněji než jakákoliv obyčejná škola, která opravdu existuje.

Univerzální uklízečka (2005)

Rowan ztvárnil správného pátera, toť pravda. Neodpustil si při tom špetku Beana, narážím na jeho brankářské umění. Jinak ale sehrál o poznání vážnější a váženější osobu než jak tomu povětšinou bývá a vyšlo to. A paní uklízečka se tedy doopravdy s ničím a nikým nemaže, vždyť nemůže jen tak nečině přihlížet. V případě těch výrostků, byl takový trest oprávněný, někdy by se mi to kouzlo brokolice taky hodilo :). Ale to další krajně radikální řešení...Docela mě její chladnokrevnost vyděsila. No nic musím to brát jako čístý černý humor z Británie, který se naplno začne projevovat v poslední třetině filmu a ke konci vygraduje k naprostému maximu.

Mission: Impossible III (2006)

Předešlé díly mě nějak zvlášť nezaujaly. Příběhy Ethana Hunta a jeho nemožných misí byly jednak ne nemožné, ale předně ne kdo ví jak povedené. Něco ve smyslu příliš mnoho akce, velmi málo děje, žádný zajímavý zvrat, překvapení nebo cokoliv nečekaného. Obzvlášť druhý díl, byl velmi průměrný, sám Ethan působil podivně nudným dojmem. Třetí díl byl jiný, zajímavý. Tentokráte se tvůrcům podařilo najít správnou vyváženost mezi akcí a dějem. Už ten začátek se povedl, kdy se ocitáme uprostřed všeho dění, abychom vzápětí zjistili, že se Ethan původně rozhodl usadit a zanechat svého riskantního způsobu života. Ovšem nějakou záhadnou shodou náhod se jeho záměr nepovedl, proto jsem s napětím (konečně) očekával, co všechno předcházelo oné krajně zoufalé situaci z prvních minut, kdy jde o život. Bez problému agentovi odpustím jeho občasné nadpozemské kousky, včetně případu, kdy se vyklonil z předních dveří vozu, a přitom prostřelil pneumatiky auta, které je pronásledovalo. Protože to mělo konečně nějakou šťávu. Agent Hunt se definitivně vybarvil.

Discopříběh 2 (1991)

Pana Horáčka chytne druhá míza, nějak se ale nechytá. Nejnápaditější a nejzajímavější věcí je na uhel vyhořelý byt. Ovšem tímto veškeré klady mnou přiřčené Discopříběhu končí. Zbytek směřuje mimo mísu, včetně písniček Michala Davida. Jeho tvorba mi na tváři vykouzlí maximálně kyselý úsměv, popřípadně bolehlav nebo lehkou nevolnost. Nechápu jak dokáže zaplnit celý Strahov.

16 bloků (2006)

Tohle, že je Bruce Willis, já ho skoro nepoznal. Vida, stačí aby si pro roli Jacka nechal narůst knír, opuchnout oči a hned vypadá na šedesát. Ale přeci jenom démon alkohol Jacka úplně nepohltil, a tak má černoch Eddie z pekla štěstí. Musím říct, obdivuju Jacka a zároveň se mu divím, že Eddieho něčím nepřerazil. Takhle ukecaný člověk, to je k nevíře. Sám Franta Palacký by mu možná záviděl...Co mi lezlo zpočátku na nervy, přešlo v apatii a nakonec v zábavu. Akční scény taky nechybí, něktéré stojí za to. K dobru počítám i postavu Bruce. Který nehraje jen nulu, ale policistu, který si včas uvědomí svoje chyby a začne s jejich nápravou. A ten závěr mi vlastně ani nevadil, jiný jsem stejně neočekával, to že se lidé mění, je pravda.

Ostrov (2005)

Nic nového pod sluncem, klonování je riskantní. Aby se jednou nestalo, že i ve skutečném životě bude existovat Ostrov. Velmi zajímavá vize budoucnosti genového inženýrství. Námět je značně aktuální, když už jsme naklonovali první ovci, proč bychom nenaklonovali člověka. Pak už může být jen krůček k tomu, aby se koncept Ostrova naplnil v plné šíři. No řekněte nezamrazí vás z takové představy?... Co mě dále na tomto sci-fi zaujalo je vizuální dokonalost, která je charakteristická po celou dobu projekce. Podzemní komplex a neuvěřitelně barvité zobrazení pouštní i městské krajiny. Dokonalá práce kamery a vkusný hudební doprovod takový dojem jen podtrhává. Vyložená pastva pro všechny smysly. Herecké výkony také vesměs bez výhrad. Ewan McGregor zahrál svůj vysoký standard. Scarlett Johansson bych odpustil lecos (i když to není potřeba), opět působí tím neskutečné živelným dojmem. Sean Bean jako parchant mě ještě nikdy nezklamal. Steve Buscemi, tak jako vždy, nezapomenutelný (jeho sucharské poznámky typu, tak rovnou můžou zavřít krám, vy jste jako náhradní motory pro jejich fára,proč musím být ten, kdo dětem prozradí, že žádný Santa Klaus neexistuje). Nechybí tu samozřejmě dostatek akce a demolice všeho možného. Tak jak to má Michael Bay i my rádi. Jen mně připadá dost nepravděpodobné, že by se v blízké budoucnosti silniční a další doprava, tak vehementně přemístila o nějakých pár metrů výš, než jak je tomu dnes.

Svěrací kazajka (2005)

U svěrací kazajky jsem prožil mnoho podivných i zmatených pocitů, ale čert to vem, je to pořádně napínavé. I když si nedokážu vysvětlit jak je něco takového možné. Tohle je počin, který člověku zamotá hlavu. (Ad 1) I když váš mozek pracuje na plné obrátky, stejně některé věci nepobíráte. (Ad 2) Jen koukáte s očima do kořán. (Ad 3) A nakonec přemýšlíte, co se teda vlastně stalo. Ad 1: Když Jack umřel poprvé (ano čtete dobře), střela do hlavy, tělo na pitevním stole...všechno odpovídá realitě, ale najednou pif...Jack je zpět, zamrká očima a oživne. Následné falešné obvinění a traumatizující psychiatrické metody v jedné léčebně jsou dost otřesné. Ad 2: Ony stavy jenž, pacient zažívá, ve stísněném prostoru. jsou realitou, halucinacemi, fikcí?..Nevím, ačkoliv lidská mysl je jedinečná. Proč by člověk v tak extrémně stísněném prostoru nemohl nahlédnou někam jinam, do budoucnosti...těžko uvěřitelné, ale jak to mohu soudit, když jsem to sám nezkusil. Ad 3: Jde spíš o to, jestli ta budoucnost byla opravdová nebo jen výplodem fantazie. Jestli Jack nakonec odešel do jiné doby, jiného prostoru nebo jen zemřel a jeho duše odešla do nebe. Tak tuhle otázku už mi asi nikdo nezodpoví....ale jak jsem jednou řekl, čert to vem, napětí tomu neschází a to je hlavní.

Sexbomba od vedle (2004)

Jak poctivý šprt ke štěstí, lásce a bohatství přišel. Vtipná a milá komedie, ke které její název naprosto sedí. Elishe to vážně sekne. I po druhé projekci nadále přetrvávají pozitivní dojmy.