Rocky Balboa (2006)

Nevěřil bych, že někdo v takovém věku vydrží zápasit se současným mistrem těžké váhy, celých deset kol a navíc vyrovnanou partii. Ne nevěřil, ale jen do té doby než se do ringu postaví Rocky, jo Sly na to má i svém věku. A i když je ten závěr totožný se všemi ostatními díly (trénink a velké finále), přesto je to po jedničce nejzdařilejší díl. Nevím ani proč,ale Rocky zmoudřel, zestárl a jako by mu to jen prospělo :) .

Hledá se Nemo (2003)

Filmy se zvířátky to je vždycky velmi chytrý nápad. Navíc mořský svět v podání rize počítačovém, dovoluje vyniknout těm neskutečným možnostem jaké tato technologie umí vyvinout. Teď stačí přidat spoustu vtipných situací, jednoduchou leč podstatnou zápletku a máme tu skvělý animák se vším všudy. A jak je vidět pod mořem je veliká sranda jak tak koukám, že bych si domů pořídil pořádné akvárium s rybyčkama :).

Hellboy (2004)

Ron Perlman dokázal ztvárnit Hellboye jako pořádně cool ďábla, který má kupodivu dobré úmysly. Hellboy má problémy jako normální smrtelník, hlavně s láskou, kouří doutníky, upílovává si rohy, jeho hlášky jsou neskutečně suché, a jen to jak vypadá působí jediněčně...dost netradičný profil hrdiny. Nezapomenutelný je i Abe Sapien, hlavně po vizuální stránce, vypadá jako hodně zvláštní tvor, vůbec nevím k čemu bych ho měl přirovnat, něco ve smyslu fantazie nezná meze. A konečně, hlavního záporáka hraje český herec, a to se taky nestává v hoolywoodských filmech každý den.

Gothika (2003)

I když celý příběh ke konci ztrácí dech, tak nemohu zapomenout na některé scény, které mi vyrazily právě ten dech.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Harry je o rok starší a zkušenější, a tak se dalo očakávát, že příběh bude strašidelnější, a tak se taky stalo. Pro knihu, a tím pádem i film platí, čím je Harry starší, tím jsou jednotlivé díly strašidelnější a více dospělé. Zároveň v nich ale vždycky zůstává dost místa pro vtip, v tomto dílu se o něj největší měrou stará dost povedený profesor Lockhart.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Knížku mám moc rád, a tak jsem byl zvědavý jestli budu mít stejný pocit i z filmu. Nestalo se tak úplně doslova, jako kniha to není, ale vidět ty čarodějnické příběhy na filmovém plátně je přinejmenším příjemné. Tenhle čarodějnický svět na mě zapůsobil a to i přesto, že první díl je docela dětinský.Má to svoje kouzlo.

Slez ze stromu (2001)

Ano opravdu pocházíme z opic. Já jsem se velmi pobavil, přišlo mi to velmi příjemně a neotřele vtipné.

Záhada Blair Witch (1999)

Musím říct, že tenhle výtvor dokáže navodit slušně srašidelnou atmosféru. Zvláště když se tak prý opravdu stalo. A já měl vždycky pocit, že si do lesa chodíme odpočinout, provětrat, nadýchat čerstvého vzduchu, možná tak ještě nasbírat houby, ale že bych se tam měl bát to snad ne...no tedy teď už ano.

Nepohodlný (2005)

Kdybych měl celý tento příběh shrnout do jediného slova, tak pak mne jako první napadá výraz bezmocnost. Politika vyspělých zemí je zvláštní, tváří se že zemím třetího světa pomáhají jak můžou, ale ono tomu tak úplně není. Peníze jsou vždycky na prvním místě, a tak jdou ostatní věci stranou. Přesně tak jako v tomto filmu. Mimo jiné jsem byl potěšen, že děj byl zasazen do prostředí Keni, což je země obrovských rozdílů i na africké poměry. Na jednu stranu jsou zde světově proslulé národní parky a cestovní ruch velmi prosperuje, ale na té druhé, se v hlavním městě Nairobi nachází největší obydlí chudých na světě, Kibera. Nedalo se nevšimnout v jakých podmínkách tamnější lidé žijí. Domy s hlíny nejsou ničím ojedinělým a všudypřítomné odpadky taktéž. Tudíž se ani není čemu divit, že se v tomhle příběhů obyvatelé Kibery stanou ideálním pokusným králíkem. A sám jediný člověk proti tomu nic nezmůže, ani kdyby se postavil na hlavu.