Ronja, dcera loupežníka (1984)

Na svou dobu hororová pohádka s jemnou variací Romea a Julie na loupežnickou strunu. Celkem legenda osmdesátých let a ačkoliv dnes viděno dnešní optikou jako lehce primitivní, tak pořád to má akční drive. A hodně tomu pomohl velmi profesionální dabing.

Vybíjená (2015)

Obsahově absolutně o ničem pro člověka pod čtyřicet let a pro ty starší, co žijí spokojený spořádaný život taky. V tomhle filmu najdou nějakou myšlenku jen zoufalci, kteří ze sentimentu vzpomínají na mládí, protože současný život považují za nenaplněný ( žádná kariéra, rozvedení, ubrečení ) a horší než když jim bylo dvacet, takže můžou v tom filmu hledat ze sentimentu podobné duše. Sorry !!! Ten film je fakt bída. Nikdy jsem si nemyslel, že to v životě napíšu, ale nejlepší na tom filmu byl výkon Simony Krainové ( nemyslím tím, že ukázala dvě bradavky - to zase cena za odvahu ) a dobře jí sekundoval Suchánek, ale obsahově a myšlenkově naprostá zoufalost. PS: Hrozně ubohý mi přišlo téma ošklivosti a to že ošklivku za mlada hrála pěkná holka tomu dalo spíš nevěrohodnou parodičnost

Ve stínu (2012)

Řemeslně asi nejlepší český film posledních dvaceti let. Atmosféra, obsazení, retro výprava, story která má hlavu a patu. Všechno na jedničku. ( i přes drobné boty v logice a náhodě jako častému prvku vyšetřování).

Bohové musí být šílení (1980)

Legenda! Film na rozhraní starých černobílých grotesek a dokumentárního filmu o přírodě z africké produkce - pecka která dobila svět.

Krok do tmy (2014)

Natočit na Slovensku dobový film z před šedesáti let ? Poslední dobou se slovenská kinematografie docela zvedá a i tohle dílko je opravdu dobré. Spíše psychologický film pohrávající si s charakterovými vlastnostmi hrdinů ve dvou těžkých dobách . Marek Igonda překvapil - ostříhal ty šílený vlasy a zahrál celkem pro sebe netypickou roli.

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Zajímavá mozaika lidí, kteří v osmdesátých letech emigrovali ze zaprděného komunismu. Jeden z mála ne-li jediný který se toto tématikou zaobírá. Snad jen to mohlo mít šťastnější pro více našich hrdinů, ale asi to více odpovídalo realitě. Herecky dobře obsazené a dokonce i Dejdar tady exceluje. Méně známé tváře slovenských herců jsou osvěžující.

Vetřelci (1986)

Hodně strašidelná klasika, akčnější než jednička.

Maska (1994)

Ve své době docela originální a musím říct, že ač nejsem fanda pitvoření obličejů apod tak jsem se docela nasmál. A taky první filmová role Cameron Diaz , která mi tady přišla jako bohyně krásy.

Vítězové a poražení (1999)

Sportovní drama, které perfektně popisuje pokryteckou a zkaženou hru jménem americký fotbal. Problém je, že to říká režizér, který také někde jinde říká, že Amerika je největší zlo a jen díky Rusku a Číně není větším zlem. Podtrženo sečteno - bůhví jak moc to je autentické.