Stíny v mlze - Hardcore (2022) (epizoda)

Rázlová rajzuje s Alzheimerem po Evropě, Plesl zažívá návrat do zamilovaného mládí s flétnistkou Jolanou a pak tam běhá zaneprázdněná Špalková s drsňákem Vyorálkem a řeší nějaký krimi případ jakože v Ostravě, ale lokace ani dialekt  není poznat. Hororová linka s Hanušem je filmařsky prvotřídní, ale už ty jeho pětiminutovky začínají být natahované.

Polosvět - Polosvět olejů smrti (2022) (epizoda)

Už v roce 1993 předložil vyšetřovací tým zprávu o LTO, která doputovala k premiérovi Klausovi a ministru financí Kočárníkovi. Logicky se čekalo, že se udělá to, co na Slovensku, kde okamžitě jedním jednoduchým zákonem dali na stejnou úroveň zdanění lehké topné oleje a nafty ( což jsou dva názvy pro ten samý produkt ) a tím ucpali díru pro daňové úniky v řádech stovek miliard.  U nás ale hned nato rozprášili tým vyšetřovatelů a celníků a jelo se ještě pár let dál. Miliardy fuč a kupa mrtvol.  Ten Klaus je vážně odporný zlo, ale geniální, když tyhle křivárny přebije navenek tématy vrtěti psem : levice, pravice, modrá planeta a ne zelená a antivaxerovstvím atd, Co čekat od člověka, který krade pera...

Ocelový orel (1986)

Taky jsem v šestnácti snil o tom nasednout do F-16 a letět pokosit iránské letectvo a z  rukou tamní vojenské kliky dostat uvězněného tátu, jenže jako film je tahle legendární blbina dneska už jen zábavná kuriozita, která ve stejném roce konkurovala stejně armádou podporovanému Top Gunu s Cruisem. WTF... těžko věřit, ale historie ukázala vítěze jasně. Louis Gosset Jr. ve své nejlepší roli, kterou si ještě třikrát zopakoval.

Specialisté - Černá díra (2022) (epizoda)

Jako je asi otázka proč tu bandičku jako nedali do vazby pro loupežný přepadení... ale možná to je jen upřímná realita. V Ústí dva vyfetovaní mladí opálení eskymáci přizabili jednu paní v důchodu čili pokus o vraždu nebo těžké ublížení na zdraví a jsou vyšetřováni na svobodě.

Critters (1986)

Rodinný horor je asi to pravé označení této černé komedie, která se sama nebere moc vážně jako horor. Hitovka z počátků Tv Nova a videopůjčoven o příšerkách z vesmíru, které hrozně rády žerou. Strašná blbina, ale zábavná a strašně zapamatovatelná, ikdyž největším vkladem do historie je třetí film této série, kde debutoval Leonardo DiCaprio (nar. 1974,).

Špunti na cestě - Partyzán (2022) (epizoda)

Zdlouhavé, nudné, trapné a ještě partyzán. Tohle nemíří do zlatého fondu někam mezi Nemocnici na kraji města. Fakt ne.

Dětská hra (1988)

"A nejodpornější panenku roku vyhrává ..."  legendární horor o vrahovi reinkarnovaném do hračky, aby pak dál vraždil se dobře zapamatuje. Dneska to působí sice hlavně v druhé polovině infantilně, ale do poloviny solidně gradované napětí a to hororory moc nemusím.

Duch - Krysa (2022) (epizoda)

Jasně že to není originální, proto každý zmiňuje černobílý britský duchařské krimi Randall a Hopkirk (1969), jasně, že ten začátek alá akční film je klasicky česká trapárna, jasně, že to má vizuál papundeklového seriálu Primy od Slunečné po Zoo a jasně, že tomu chybělo víc vtipu , ale já si nemůžu pomoc, možná první díl měl blíž k úděsné Dvojce na zabití s Prachařem a Sandevou než zábavnému Matáskovi v Poldovi, já tam vidím potenciál A Predrag je dokonalej už teď.

Afrika z ptačí perspektivy (2020) (TV film)

Vizuálně podmanivý australský dokument očividně inspirovaný dokumenty snímanými z balónů od Yann Arthus-Bertrand ( Maroko z výšky ,2017), který to má trochu vymakanější ať už záběry, hudbou nebo tempem. Já má problém s tím, že za padesát minut se nedá sjet celá Afrika, takže to skáče raz dva, ale i tak nádherná podívaná.

1936: Nacistický olympijský sen (2016) (TV film)

Dokument  na téma Hitlerovi  berlínské Olympiády 36, kde autoři hranými pasážemi ukazují osud dvou skutečných účastníků - německé židovské skokanky do výšky Greteel Bergmannovou (1914-2017) a velitele olympijské vesnice a zapáleného nacisty Wolfganga Furstnera (1896-1936) a právě osud těchto dvou je nakonec to výživnější než samotná olympiáda a její zdokumentování.