Poslední souboj (2021)

Středověk intenzivně a výpravně ve story dle skutečnosti o posledním oficiálním souboji ve Francii, kde žena rytíře obvinila ze znásilnění panoše, přítele svého muže. Story vyprávěná z pohledu všech tří účastníků, docela zajímavá forma a Ridley Scott zabodoval. Pohlcující zážitek, skvěle obsazený a zahraný.

Bez soucitu (2010)

Jonathan Rhys jako úřednický nudný agent CIA a John Travolta jako neortodoxní děsně cool akční agent CIA, který hláškuje o sto šest a spolu kosí drogový byznys v Paříži. Předvídatelné nudné nic, které tady bylo tisíckrát a tak vůbec nechápu zdejší vysoké hodnocení.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Myšlenka, že svlíknout se na veřejnosti znamená nebýt po čtyřicítce sráč, je myšlenka zoufalců, nicméně jako motiv do komedie to dalo šanci na komediální scény, u kterých jsem málem brečel smíchy. Parta čtyř kamarádů v krizi a jejich výzvy - svlíknout se na veřejnosti teď a tady, když dostanou video od kolegů a jejich jednodenní mluvení pravdy za každou cenu. Zábavné překvapení, které má ode mne čtyři hvězdičky protože: 1) po delší době česká komedie, kde jsem se opravdu zasmál, hlavně linka s Čermákem 2) sympatickým obsazením a herecky famózní, i malá camea známí herci 3) technicky to lepší co se tu vyprodukuje 4) za Langoše 5) za vitamínka A Martinu Hekerovou

Chyby (2021)

Syrová hořkosladká romance, kdy on je outsider z vesnice v severních Čechách a ona veselá holka, která natočila v osmnácti péčko. Prušinovského filmy respektuji, ale úplně můj šálek to není, ale tohle je trefa, tématem, autentickým provedením ( až na scénu s matkou a posprejovaným domem kvůli péčku ) dobře civilně zahrané a dvojka Gajdošíková a Jankovský spolu skvěle fungují a palce i za ty odvážnějšíí erotické scény, které se vymykají z toho českého filmového rybníčku. Dal bych čtyři, ale pokud tento film postavím vedle té nekonečné řady českých vztahových nijakých  komedií tohle vypadá jako oscarová nezávislá perla. PS: Když člověk vedle sebe dá ty scény z točení péčka a vedle toho ty z "reálu" života, tak mi najednou to péčko přišlo jako oplzlý hnus. Zajímavý.

Není čas zemřít (2021)

Série Bondů s Craigem je jako seriál na pokračování a já jsem krom prvního dílu vzdal u těchto filmů hledat něco jako dějovou linku, která má hlavu a patu, já se prostě nechávám opájet vrcholnou akcí akčního žánru a krásným vizuálem. Dějově jsem se ztrácel i tady, páč jsem si nepamatoval to z předchozích filmů, ale i tak jsem dostal dvě dechberoucí akční scény - honička v italském historickém městečku a pak brilantní akce v mlžném lesíku, kde mi to málem evokovalo něco z Ramba. Prostě Craigovi ten naštvanej, nekompromisně agresivní Bond šel na jednotku s hvězdičkou. Já ale dám jen dvě hvězdy, protože ikdyž nejsem u těchto filmů náročný na složitý děj, tak tady ten motiv nanorobotů do krve, který má skoro vyhladit lidstvo byl naprosto dementní a samozřejmě musím strhnout body za ten konec. Takhle by Connery nikdy neskončil.

Poslání (2001)

Van Damme jako zloděj uměleckých děl, který musí jet do Izraele zachránit uneseného otce a do toho nějaká sekta a poklad pod Chrámovou horou. Jednoduchoučké trochu zábavné béčko, které by rádo frčelo na dobrodružné vlně alá Indiana Jones, ale nějak mu to nejde. Dvojka Van Damme a Lettich měla vrchol spolupráce v Dvojitém zásahu, pak kvalita jejich tvoření měla sestupnou tendeci až na tenhle level.

Na plovárně (1998) (pořad)

Inteligence a slušnost stělesněná v televizní talk show s Ebenem, kterému to tady sedne daleko příznačněji, než když se pokouší být vtipný při Stardance nebo moderování Karlovarského festivalu.

Hitlerův kruh zla (2017) (seriál)

Asi nejkomplexnější přehledný a přesvědčivý pohled na okruh lidí, kteří Hitlera inspirovali, podporovali, nasměrovali až po ty, kteří v jeho stínu bojovali mezi sebou o moc jako správní křiváci. Nečekal jsem, že nějaký dokument v dnešní době může být ještě tak obohacující, kdy poskládá všechny možné souvislosti do celku, který dává tak informativní smysl.

Lajna - Série 3 (2021) (série)

Hrouzek trenérem slovenského národního týmu - asi nejlepší série Lajny a za mne nejvelkolepější seriál z českého internetu  ( ikdyž to možná patří mezi klasickou tv tvorbu když má Seznam vlastní tv ). Za větší peníze, obsazení mezinárodní a lokace od Prahy, Bratislavy až Tatry, to nemá ani většina celovečerních domácích filmů. První díly s křečovitým navážení se do Slováků bylo neskutečně trapných, ale nakonec to vyvážil ten zbytek. Langoš a jeho osobitá herecká jízda na jednotku s hvězdičkou.