D2: Vlakem až na konec světa (2020)

Český film skoro ve stylu found footage jako roadmovie o cestě  vlakem dvou kluků a dvou holek, přičemž všechno herecky táhne Hřebíčková. Je to sice dejme tomu jakože civilně autentické, ale problém je, že scénáristicky je to prostě jen cesta vlakem s úděsnou třesoucí se kamerou div ne VHS a moc nefunguje to ani jako cestops. Na jednu stranu mi ten nápad jízdy vlakem po Rusku přišel hrozně zajímavý a odvážný, ale nemá to jinou diváckou přidanou hodnotu navíc. A to je pro mne málo. PS: Když jsem zaslechl, že tento film natočil Babinec, tak jsem myslel, že to je nějaký kolektiv ženských autorek

Marco Polo (1982) (seriál)

Sice čtyřicet let staré, ale asi nejpřesvědčivější zpracování cestovatelských dobrodružství Marca Pola. Osm dílů nemůže sice pokrýt ani zlomek Polovi knihy Milion, ale na druhou stranu to je na seriál osmdesátých let velmi výpravné a dokonce s hudbou od Morriconeho.

Kfulim - Season 1 (2015) (série)

Pětihvězdičková špionážní záležitost z Izraele, tak jako Fauda, která má kapku lepší akci, nebo Teheran, který je kapku víc popcornovější, tak Kfulim vede ve skvělém paranoidním napětí od prvního do posledního dílu.

Miroslav Žbirka - 22 dní (1995) (hudební videoklip)

Když přijde v rozhovorech se Žbirkou . proč 22 dní, tak jsou tazatelé strašně chytří a vykládají význam, co ten počet dní v této písničce asi znamená, ale odpověď na ozázku "proč 22 dní" je hrozně prostá: " prostě proto!" A přesně prostý je i videoklip k tomuto songu, prostě jen sestřih ukázek z archívu.

Do útoku (1987)

Nostalgický doják střihem rodinného filmu se Stallonem jako tatíkovi, který řídí kamion a musí se sblížit se svým synem, kterého nikdy neviděl. Potud nijak originální, nicméně ten kamion s orlem nebo co to je za dravého ptáka byl zapamatovatelný, ale hlavně to téma páky jako děsně cool sportu to zapsalo do historie a taky je to první film, kde Stallone nikoho nezmlátí v ringu, nebo nepostřílí.

Leonardo DiCaprio, nejžádanější celebrita (2020) (TV film)

Obsahově jen takový přehled jedné veleúspěšné kariéry, ale info, že s ním točila Agnieszka Holland a obsadila ho do role homosexuála, který se muchluje s jiným homosexuálem, bylo celkem překvapivé. Možná, že v období jeho přelomové hitovky Titanic si lidi mysleli, že to je jen hezká tvářička alá Backstreet boys, ale ten kluk je fakt jedním z nejlepších herců a to tento dokument prostě ikdyž suše dokládá.

Tichý společník (2021)

Slovácko sa fakt nesudí, ale rovnou odsuzuje. Klára Issová se vrací na vesnici, kde mají problém s nedostatkem míst na hřbitově. Pokud čekáte podle traileru rozvernou komedii s Ondřejem Malým s vizáží jihomoravského talibance, narazíte, protože v týhle depresivní nudný věci není humoru ani Ň. Já jsem příznivec domácí tvorby , ale tohle je moje pátá novinka( po  Muž se zaječíma ušima, (2020), Gump - pes, který naučil lidi žít (2021), Večírek (2021)) roku 2021 a musím dát pátou hvězdu, jako teda pátou jednu hvězdu. Začínám se bát o osud té naší kinematografie... a to jsem optimista normálně.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Rodinný film s mluvícím psíkem dabovaným Trojanem. Nápad možná zajímavý, ale dopadlo to úplně stejně úžasně jako když se o něco podobného pokusili Slováci se seriálem Bodka. Tahle zábava pro senilní pejskaře, kteří se strašně rádi dojímají nad kdejakým psím hovínkem, fakt není pro mne. Umělé, nezábavné, neakční. Tohle je v řadě za sebou můj čtvrtý jednohvězdičkový český film s premiérou roku 2021. To už není normální!!!

Večírek (2021)

Suchánek si natočil film, který by se dal pracovně nazvat Čekání na Godota pardon Prasopsa Bohdana o srazu spolužáků a obsadil ho prvoligově. Nápad to možná nebyl špatný, ale to provedení téměř bez vtipu a s takovou atmosférou zoufalství, se to nedalo moc snadno zkonzumovat. Dal jsem v řadě tři české filmové novinky roku 2021 a třetí jednohvězda v hodnocení. Začínám se bát o osud české kinematografie.