• Krátkometrážní

John Wick 2 (2017)

Plytkost a nedomrlost jedničky zavál prach. Dvojka působí o dost méně křečovitě. Řekl bych až uvolněně. Až tak, že v půlce jsem u toho usnul. Dvojhodinová bezchybná řežba, přerušovaná jenom ždímáním slziček nad vzpomínkami na mrtvou manželku, se nedala ukoukat na jeden zátah. Projekt "John Wick" je prázdná skořápka. Což mi nebrání si občas i užít vizuál celého toho cirkusu a Reevesovo řádění.

The Cloverfield Paradox (2018)

Nepřipojuji se k zdejším nespokojencům. Mě se to líbilo. Slibný začátek, klišoidní střed, povedenné finále.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Jak už to bývá, s lidmi, kteří budují kryt proti mimozemšťanům, nechcete v žádném případě žít.

Future Man (2017) (seriál)

Postupně seriál nabírá na ujetosti a na kvalitě (viděny dvě série).

Pošťák Pat (1981) (seriál)

Sledovatelné (dětmi). Ale po čase se to okouká. A Patovo soustavně příkladné nemotorné klaďáctví a pomalejší sousedi mi postupně začali lézt na nervy. Zajímavý komentář: Tigo.

Peg + Kočičák (2013) (seriál)

Hodnotím za díl s Odyseem, lichá čísla. Pro cílovou skupinu skvělé.

Rudá volavka (2018)

Naprosto bez atmosféry z prstu vycucané áčkové béčko. To už mi jsou mnohem sympatičtější výplachy typu Atomic Blonde nebo Anna. Angličtina s ruským přízvukem mě po chvíli začala pěkně srát. Ty dvě hvězdy jsou jen za strýčka s ksichtem Putina.

Gantz: O (2016)

Ze všech Gantzů tenhle funguje nejlépe.

GANTZ (2010)

Už z podstaty je to prakticky nehodnotitelný počin. - Něco mezi Matrixem a Mighty Morphin' Power Rangers. Působí to možná jako ironický odsudek, ale hraný Gantz se zaseknul mezi filmem pro dospělé a pro děcka. To znamená potenciál velký, exekutiva místy až trapná a skvostné scény střídají stupidní. Úplně se vytratila občas až surrealistická atmosféra anime. Emzáci kopírující anime působí někdy obstojně, jindy nepatřičně. Měli se na to vyprdnout a vymyslet něco jiného, např. ve stylu Věci. Některé chybějící části oproti anime naopak mrzely. Např. pohled do osobního života postav mimo mise (prý je to dovyprávěno v Another GANTZ, jaké si alternativní verzi tohoto filmu). Chybí postavy ze dna společnosti (Jakuza, pankáči), které vnášely do animáku zajímavou dynamiku. Herci vesměs hrají ochotnické divadlo. Natsuna Watanabe hraje tím, jak vypadá. Naopak bych pochválil velice slušné triky. V tomto směru jsou tu cítit poměrně velké ambice. Kurňa, když mají dost peněz na trikovou postrprodukci, nemůžou pár Jenů přihodit na lepší herce a solidní režii? I přes výhrady nelituji shlédnutí.