Léto v Řecku (2015) (TV film)

Všechny romantické filmy, které začínají Osudové léto v ... jsou na jedno brdo. Jejich jedinou nespornou výhodou jsou lokace.

Durrellovi - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Nemohu skrývat zklamání. Čekala jsem že v lokacích na Korfu příběh ožije, ale rozpory s knihou a zbytečná love-storry mezi matkou a Spirem mi příběh znechutili. Knižní předloha je sama o sobě výživná, ale jde o vyprávění dvanáctiletého kluka o místní flóře a fauně okořeněná příhodami z jeho rodiny. Pokus natáhnout zajímavé téma na seriál z něj udělala pouze nastavovanou kaši.

Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Při premiéře jsem si to pustila spíš jako podkres a nevydržela do konce. 15.1.2022 po dvouhodinovém dokumentu jsem nechala běžet, takže doznívalo i to nevyřčené. Na oslavě svých 70. let byl Karel ještě v plné síle a působil nesmrtelně. Jen ta přehnaná pompa dost vadila.

Karel (2020)

Olga Špátová odvedla dobrou práci bez ohledu na to, jestli je divák fanda Karla Gotta nebo ho zrovna nemusí. Dokument byl orientovaný více do rodiny, vkusně dokořeněný archivními záběry. Aťsi říká kdo chce co chce, Karel Gott si pořádný dokument zasloužil a Olga ho natočila dobře.

Kapitán Exner (2017) (seriál)

Chudák Václav Erben. Tohle si Exner nezasloužil.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Když se začalo mluvit o pokračování , měla jsem za to, že půjde skutečně o pokračování.  Pokud se točí pokračování něčeho úspěšného, smrdí to často průs...švihem. Když se ale točí něco, co předcházelo úspěšného filmu nebo seriálu, je to průšvih skoro zaručený. Devadesátky mají bohužel zcela jinou dynamiku, než Případy 1 oddělení. Nevím, jestli bylo nutné zapojit stejné postavy. Tak třeba Plíšek se nám nějak zmenšil ... Nebo že by se ke stáru protáhnul? Kozák za mlada je charakterově úplně jiný než Kozák v nejlepších letech. U mě fungovalo podvědomé dosazování postav a působilo to na mě rušivě.

Rodinka (2010)

Viz komentář k seriálu.  (Pod čarou - na stěně bych čekala fotografie rodičů - to byl takový problém sehnat fotku Zdeňka Řehoře a Dany Medřické?)