Babovřesky (2013)

Za co Pane Bože, za co?!! Slunce, seno ... sice není výkvět české kinamatografie, ale proti tomuto veledílu se to tak skoro jeví ... Přisprostlé vtípky, kterým se smějí jen ti, co to mají ve scénáři.

Nebe (2002)

U většiny filmů, které chci vidět si píšu do poznámky proč nebo kdo mi je doporučil. Tady jsem němělav poznámce nic, ale stačilo nahlédnout na scénaristu a bylo jasno.S Kieślowskim jsem měla poprvé tu čest ve Zlíně na dnech polského filmu. Scenáře, které vtáhnou hned do děje a vzbudí zvědavost, to opravdu umí.Výběr kontraverznějšího tématu mi nevadí, ale zpracování zabíhalo mírně do kýče.I když některé umělecky pojaté záběry jsem ocenila. No nebude to kousek, který potěší každého, ale vidět se určitě dá.

Noční příchozí (1972)

Popravdě mě překvapuje nízké hodnocené snímku. Jako možnou příčinu bych viděla jeho přiřazení do žánru horor, protože tam dle mého soudu nepatří. Ale jinak má perfektně vystěvěnou atmosféru s částí dětské nevinnosti a zároveň fascinaci zlem a násilím. Jsou tu úžasně napsané figury od slečny vychovatelky, přes dojemnou starosvětskou hospodyni až po temného nočního příchozího. Je to jestě působivější než Deník komorné, tak dokonalou sondu do lidského nitra jsem už dlouho neviděla. Na otázku, zda se mi snímek líbí, bych váhala s odpovědí. Pokud se mě zeptáte, zda mě snímek zasáhl, odpovídám jednoznačně ANO!

Otesánek (2000)

Otesánek je celkem široké téma, které nechci odbýt jednou větou. Obsáhlejší komentář tedy bude časem, možná, až to uvidím znovu. Nebráním se jakékoliv diskuzi poštou nebo jinde.

Dvaasedmdesátka (1948)

Příliš se tlačilo na pilu po všech stránkách.

Housle a sen (1947)

Té melodramatičnosti bylo na můj vkus až příliš, ale zkousla jsem to.

Poslední tango v Paříži (1972)

Film nemusí dávat odpovědi, ale měl by klást otázky. I znepokojení beru jako přínos. Netančím tango a Paříž považuji ža špinavé město, kde pulírují jen vybrané lokality pro turisty, ale Poslední tango v Paříži považuji za velmi znepokojující film. Nemůžu napsat, že bych byla okouzlena, nedá se ani mluvit o sympatiích k hlavním figurám. Přesto ho považuji pro sebe za přínosný.

Jeden deň pre starú paniu (1966)

Bez ohledu na víru či nevíru kohokoliv - fingovaná svatba v kostelese mi vnitřně příčí. S tím jsem hodně bojovala. Jinak je atmosféra filmu skvělá, hlavní téma střed generací i zakázané lásky výborně podaný. A Milena Dvorská jako vždy okouzlující!!