Princip slasti - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

"To je dabovaný" hlásí mi dcera, která jde kolem a nevidí na obrazovku. Po velkém úspěchu krimiseriálu Most a s koprodučními detektivkami rozrtrhnul pytel. Nnamátkou německo-rakouský Průsmyk, McMafie (rovněž s Rodenem) ... Jenže to, co mělo být ozvláštěním a oživením se rozrůstá do podivného chaosu a pro českou tvorbu nepřirozenou strnulost. Takže jsem nakonec ocenila jsem záběry z Oděsy.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Točení filmů podle skutečné události je záludné. Největší slabinou je, že v 90 % víme, jak to dopadne. Tady je zřejmé, že hkavním zadáním je zrodit hrdinu. Dřív jsem si myslela, že válečné filmy se točí proto, aby ukázali nesmyslnost války. Dnes mám podezření, že se točí, protože se diváci i režiséři vyžívají v masarkujících scénách, kde se rozprskávají končeniny a krev stříká proudem. Méně se někdy více. Stačilo by méně patosu, méně masakrování a špetka humoru.

Vlaštovka (2018) (studentský film)

Na studentských filmech hodnotím hlavně potenciál. Tady je hodně dobře našlápnuto, líbila se mi kamera i střih. U námětu jsem se trochu ošívala, chyběla mi osobitost. Postavám chybí plastičnost, není tam správná gradace a vyjmětí. Kraťas by měl být hodně uderný, tady chybí tah na branku. Ale výborná práce s kluky, působí přirozeně. Takže jen houšť a větší kapky, jsem zvědavá na další kusy!!

R (2010)

Jak to vypadá v kanstu za mříží ...

Le Goût des merveilles (2015)

Celkem příjemné filmové béčko, které si nehraje na velký biják, což je jeho předností. Klišé a předvídatelnost tím pádem kritizovat nebudu, protože jsou od začátku přiznané.Trochu mě zaráží, jak často je Aspergerův syndrom podávaný s hravou lehkostí, zde dokonce, jako by šlo o nějakou výhru v loterii. Přitom je soužití s takto postiženým člověkem velice náročné a do vztahu bych takového partnera nikomu nedoporučovala.

Jatka č. 5 (1972)

Kdo mě zná, ví, že nevyhledávám ani válečné natož sci-fi, když je tam navíc žánr komedie, jsem naprostý skeptik. Naštěstí sjem napřed viděla film, potom se podívala na jeho profil ... To, že lze všechny žánry skloubit dohromady, dokazují Jatka č. 5.

Kaos (1984)

Dobrý film si pustím po skončení znovu. Kaos jsem si pustila třikrát po sobě. (viděno 2. 11. 2019)