• Thriller

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Koukám, že jen mizivé procento zdejších členů má smysl pro ujetý až úchylný humor na hranici trapnosti a debility. Nu což, jejich smůla, já se bavil královsky. Dieter Laser je Bůh! ...nebo Ďábel? Tomuhle chlapovi je prý třiasedmdesát, a přitom řádí jako neřízená střela, na jeho vyšinuté postavě šíleného ředitele věznice i na jeho energickém výkonu celý film stojí i leží. Oblíbené (=nejšílenější) scény: Uškrtit někoho a pak ho zuřivě resuscitovat, aby se dal uškrtit ještě jednou - to považuju za naprosto geniální gag! Prznění fašounského ředitele kastrátem do ledviny. Obcování s kómatickou sekretářkou (vzpomněl jsem si na duet pro Nevěstu a Bucka v Kill Bill). Třetí stonožka je sice místy trochu trapná i nechutná, ale určitě jsem u ní nezaznamenal žádný ekvivalent pocitu "sakra-to-je-ale-nuda", který obvykle zažívám u filmů, kterým dávám dvě a méně. Hodně spokojené tři. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

The Loved Ones (2009)

Australáci opět nezklamali! Tak kvalitně natočené béčko aby divák pohledal. Stejně jako u prvního Wolfs Creeku mě příjemně překvapilo, jak si tvůrci dali záležet na vykreslení hlavní postavy, než ji nechali podrobit nelítostné tortuře - na to nejsem u podobných amerických kousků zvyklý, jsou mnohem povrchnější. A herečka v malé roli mučedníkovy matky se svého partu zhostila málem ve stylu náročných severských psychologických dramat. A možná taky proto jsem jediný viditelnější "skřípot" filmu zaznamenal tehdy, když se podobné "bergmanovsky" vážné okamžiky střídaly s výjevy v mučícím pokoji, protože dédy se svou pošahanou dcerkou naopak šaškovali a přehrávali o sto šest, hlavně tedy taťka. Takže drobná "nevyváženost" je jediné mírně kritické slůvko, které ve svém komentu použiju, jinak maximální spokojenost. Třeba jen ta skvělá kamera, která - světe div se - je většinou na stativu a neskáče nějakému joudovi v ruce. Silné čtyři! Oblíbené scény: Bylo jich strašně moc. Velmi blízce příbuzný film: http://www.csfd.cz/film/243480-mamka-tatka/komentare/ / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

Mamka & taťka (2008)

Huh... tak tohle jestli vážně pustili v telce Anglánům na Vánoce, musel spoustě z nich v krku zaskočit ten jejich krocan nebo pudding nebo co... A nám Čecháčkům zase nezbývá než závidět, jak jsou jinde pokrokoví - to my se o Štědrém dnu dočkáme leda Mrazíka nebo Pyšné princezny nebo čeho vlastně. A Mum & Dad se u nás vydává málem za film pro devianty. A přitom je to tak krásný příběh o rodinných hodnotách a tradicích, zakončený hřejivou vánoční oslavou v kruhu nejbližších. Mamka, dcera i syn typově vhodní a dobře zahraní, jen ten taťka mi nějak moc nesedl, byl spíš směšný než děsivý, tvůrci mohli myslím vybrat vhodnějšího chlápka, který by víc vypadal jako nevyzpytatelné a sadistické hovado, než tenhle pupkatý dýchavičný bačkora... Velmi blízce příbuzný film: http://www.csfd.cz/film/267507-loved-ones-the/komentare/ / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

Sin Nombre (2009)

Puta madre... První polovina tohohle fláku je drsnější než šmirgl čtyřicítka a depresivnější než pondělní ráno. Cidade de Deus, Trash nebo Metro Manila jsou proti němu limonády. Škoda jen, že se jeho děj v půli druhé drobet latinskoamericky ztelenovelizuje. Ale můj celkový dojem je vysoce nadprůměrný a nemyslím, že by se mi film už za pár dnů (či dokonce hodin) vykouřil nenávratně z hlavy, jako se mi to stává s leckterými horrory a akčňáky, kterými si tak rád propírám mozek... Film, který diváka přiměje ke gnostickým úvahám o tom, jestli ono takzvané "peklo" není přímo tady na naší matičce Gaie. Třeba někde v Latinské Americe. Fakt nevím, kdybych se narodil v nějakém přelidněném zaflusaném chudinském barriu mezi samými pologramotnými mestici, jestli bych si radši nechal pokérovat ciferník a stal se marerem, nebo bych si z nějaké příšerné nádeničiny nasušil trochu šušní a "nasedl" na střechu nákladního vlaku do země zaslíbené, do země dollarů... kde bych dál dělal nějakou příšernou nádeničinu, ovšem aspoň v civilizovaném prostředí. Obě volby jsou dost bezútěšné a já jsem najednou docela rád za ten náš klidný český zaprděný chlíveček. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

The Human Race (2013)

Nečekané a velké překvapení! Tak tuhle větu píšu vždycky moc rád. The Human Race je sice film nízkorozpočtový a nekomerční, s levnými kulisami a mizernou kamerou, ale se silným námětem, scénářem a výbornými postavami. Kdybych měl hodnotit jen jeho obsah, neboli jeho "poselství", je to na pět. Protože jakožto pesimista a misanthrop mám rád takovéhle neradostné pesimistické filmy, které mě utvrzují v mém pesimismu a misanthropii. Ale to otravné a klišoidní stroboskopické blikání v jedné scéně a hlavně celkově úděsnou ruční kameru a střih fakt neprominu. Obsah je zkrátka v tomhle případě mnohem kvalitnější než jeho forma. No a o čem že to vlastně v kostce je? Je to o tom, jak lidem vybuchují hlavy. Přiznávám se, že tolik vybuchnutých hlav jsem ještě v žádném filmu neviděl. A hlavy vybuchují i invalidům, i dětem, vybuchují i těhulkám a plodům v jejich bříškách, což se opravdu jen tak nevidí... Zneklidňující pesimistická vize pravé podstaty lidského nižšího "já", tedy přízemního, sobeckého, do sebe zahleděného hovádka. A propos - ta holka, která zahrála hluchoněmou tak geniálně, že jsem si myslel že je dooppravdy hluchoněmá, tak ta vůbec hluchoněmá není, a když jsem na YouTube uslyšel její protivný, kuňkavě diblíkovitý hlas, musel jsem ho ihned stopnout. Tak tomu říkám parádně zkažená iluze! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

Infected (2013)

Moje masochistické pátrání po špatných filmech mě přivedlo až k tomuhle titulu a já nadšeně zajásal: "Cože? Madsen a Forsythe v zombiefilmu v černých číslech?! Paráda, to musím vidět!" Takhle prosím uvažuje správný brakový fajnšmekr. A hned začátek mě nadchl - Madsen v bílém stetsonu a koních, v akci s pumpou brokárnou a štěkající kolem sebe povely... prostě byl k sežrání. A můj chechot vzápětí přešel v řev - to když se na scéně zjevil Forsythe v paruce, dávající rady svému ňoumovitému synkovi. Takovou hlínu jsem fakt nečekal. Podle mě se každá takováhle scéna musela točit aspoň desetkrát, protože půlka štábu musela být zákonitě neustále polomrtvá smíchy. Nebo šlapka s klientem. Nebo katatonická babička. A pak už ne katatonická, ale... No, dál napovídat nebudu, TO se musí vidět. Ten film je tak špatný, až je vlastně strašně zábavný. A Madsen je pořád řízek: "I'll kill every single one of those sons of a bitches!" By mě jenom zajímalo, kolik mohl za roli v téhle brutálně amatérské haluzi asi tak dostat... podle mě to dělal zadara a pro zábavu. Takhle nějak si představuju zombiárnu, kterou natočili mimozemšťani. Takoví, kteří už tu sice nějakou chvíli žijou a pár zombiáren viděli, ale stejně jsou pořád malinko... mimo. Jo a ještě by mě zajímalo, jestli jeho syn obtěžkal svou přítelkyni PŘED její proměnou, nebo až PO, tuhle zásadní informaci bohužel epilog neprozradil. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Dlouho jsem přemýšlel, jestli scénář k tomuhle filmu nenapsal pan scénárista tehdy, když na něj jednoho rána přišlo trochu delší sraní než obvykle - aby se na hajzlu nenudil, vzal tužku a za půl hoďky mohl mít hrubý koncept hozený na hajzlpapír. Neboli děj filmu mi přišel nejen pitomý (vždyť to se u podobných filmů přece očekává ba žádá), ale i hrozně odfláknutý, většina scén absurdních, většina postav i jejich dialogů jakbysmet. Co chvíli jsem v pobaveném úžasu otvíral hubu a říkal si: "Opravdu je tohle myšleno vážně"? Až v průběhu filmu mi došlo, že I Spit on Your Grave 3 je přesně ten druh odlehčených brakových béček jaká mám rád, a na která je třeba hledět s jistým nadhledem. A v závěru se mi to definitivně potvrdilo - posledních asi deset minut filmu je totiž tak nádherně bizarní a fantasmagorický úlet, že jsem šel do kolen, rozkoší hýkal a chvilku i uvažoval o čtvrté hvězdě. Ale kvůli jistým drobnostem nemůžu... Například při (jinak hodně zábavné) scéně destrukce penisu čouhá hrdince několik nekonečných vteřin z huby nějaký kus plastiku, pravděpodobně prázdný obal od kapsle s umělou krví. Tak příšerná amatérština se věru ve filmu často nevidí... Na druhou stranu ale chaotičnost a absurdita děje přispívá k vydatné zábavnosti snímku - nenudil jsem se ani minutu a naopak zvědavě vyčkával, jaké další šílenosti budu v příštím okamžiku svědkem. Hodně mě pobavila nejen už zmíněná penisová "operace", ale i narážení na trubku, při kterém by jistě zaplesalo srdce Vlada Tepeše. A připočtu-li k tomu fakt, že Sarah Butler, tedy Angela Jitrenka ("džytrenka", džýzys), má hezkou vysportovanou postavičku i pěknou tvářičku, musím téhle klauniádě dát i silnou třetí hvězdu. Bavil jsem se. A doufám v pokračování, ve kterém to Jennifer/Angela teprve pořádně rozbalí! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

Seventh Moon (2008) odpad!

Mám hodně rád horrory. Mám hodně rád východní Asii. Mám hodně rád Amy Smart. Ale jelikož zároveň bytostně nesnáším rozklepanou "autentickou" ruční kameru, byl jsem už od samého začátku tímhle filmem naprosto znechucený. A těžko pak můžu vnímat (a hodnotit) nějaký příběh a atmosféru a podobně, když mě už od prvního záběru nesnesitelně prudí a bolí zhovadile skákající obraz. A jako by toho nebylo dost, celý děj se odehrává v noci. Takže tmavý, vyzoomovaný a skákající obraz, fakt úžasný filmový zážitek. A to jsem měl takovou radost, když jsem tenhle film objevil... A tak moc se mi líbil jeho plakát... Po půl hodině jsem to vzdal a film proklikal jen abych se ujistil, že o nic nepřijdu. Odpad! nedávám často, ale jaké jiné hodnocení dát filmu, na který se opravdu nemůžu, NEDOKÁŽU koukat? / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

Star Trek: Renegades (2015) (TV film)

Jako blbý hejl jsem skočil na špek zdejšímu zavádějícímu hodnocení téhle brilantní sci-fi oddechovky. Beze studu prohlašuju, že tahle scénáristicky hloupoučká, podřadnými herci obsazená, trikově ubohá až mizerná, televizně zpracovaná, zoufale levná, prostě ryze a bezostyšně béčková a braková záležitost, je mi stokrát milejší a bavila mě stokrát víc, než většina tzv. velkofilmového áčkového sci-fi sajrajtu, se kterým se v poslední době roztrhl hollywoodský pytel, včetně obou posledních trapných a silně sračkoidních Star Treků (2009 a 2013). Star Trek: Renegades totiž: a)není tak infantilní a nebere se tak otravně a sucharsky vážně jako předchozí řady o lodi Voyager b)ze kterých si (aspoň okrajově) ponechal postavy mých dvou oblíbenců Tuvoka a Doktora (být tam ještě Sedmá z Devíti a B'elanna Torres, budu nadšený), c)navíc se v něm nečekaně objeví zestárlá a trochu zakulacená Sean Young (ano, TA replikantka z Blade Runnera), no a v neposlední řadě d)kapitánka Lexxa Singh je ta bezkonkurenčně nejrajcovnější kapitánská šťabajzna sci-fi filmové historie a kdyby mi bylo nějakých -náct, stala by se chuděrka hlavní a všehoschopnou hrdinkou mých vilných pubertálních fantazií... Na orgasmické grády Andromedy Ascendant tenhle film nemá, ale pobavil mě znamenitě a doufám, že po "úspěchu" tohohle pilotu produkce nezařízne plánovaný seriál, aspoň jednu řadu bych rád dal. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!

San Andreas (2015)

Říkal jsem si, že katastrofický zemětřesný biják s účastí mého oblíbeného míšence pana Skály, by neměl být žádný velký průser. Bohužel jsem měl pravdu jen málo. To, že kvůli třeskutě klišoidnímu a šablonovitému scénáři celý film celou dobu vyznívá jako rafinovaná parodie na katastrofické filmy, jsem jaksi očekával a zvráceně se na to i těšil. Ovšem mozkorvoucí dějové linie se členy Skálovy rodiny, tedy s jeho ženou a dcerou, mi pily krev stejně nemilosrdně a náruživě jako hladový upír. A tahle složka je nehodna dalšího hlubšího filmově-kritického rozboru, zkrátka je to jak od Asyláků, jen tam chybějí žraloci. Navíc v rolích dcery i manželky exhibovaly jakési afektované a zmalované pizdy s tak příšerně protivnými xichty, že jsem se z nich celý osypal nechutně svrbivými pupínky a neprodyšně se mi uzavřela pylorická záklopka. A z oligofrenní tlamy dceřina bojfrenda jsem se rovnou zeblil jako Amina. Vyretušovat těm dvěma kravkám i onomu nápadníkovi Tlamovi fejsy a hodnocení by bylo hned o hvězdu vyšší. Takže sečteno (vlastně odečteno) a podtrženo - ačkoliv se mi mocinky líbily scény typu rozpadu Hooverovy přehrady, borcení domečků, nebo obří cunami, respektive ačkoliv jsou zemětřesné scény na silných pět a sympoš Übermensch Skála aspoň na čtyři, můžu téhle klauniádě dát z hlediska Věčnosti maximálně slabé tři. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno!