• Krátkometrážní

Denní hlídka (2006)

Svižné, skvělé efekty, šokující triky, sem tam nějaké to ruské moudro. Akčňák jak vyšitý, ale od Rusů to vyznívá vždy lépe než z USA strany. Dobré pokračování Noční hlídky, těším se 3ojku.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Komedie založená na holce, co tloustne, nosí bombarďáky a nakonec všem vytře zrak ( možná i něco jiného ). Hugh Grant je jako vždy sladký jak diabetik s dortíkem v ruce. Všechny holky tento film milují ( protože si asi nalhávají, že takové nikdy nebyli nebo nejsou ).

Rob Roy (1995)

Sice dost zdlouhavý film ,ale ukazuje bez příkras jak si žila šlechta vs spodina. Liam Neeson jako vždy skvělý a Tim Roth je prostě haj*l, který si uvědomuje svou moc. Film je dosti naturalistický = soulož na louce, soulož Tima s posluhovačkou atd. Ještě ale tomu filmu něco chybělo.

Shortbus (2006)

Velmi naturalistický snímek, který slovo cenzura ani ještě neslyšel natož četl. Homosexualitě či bisexualitě se zde uhýbáte na každém rohu. Asiatka mladšího věku se dostává do klubu, kde se sexuální fantazii meze nekladou, ještě nikdy nepoznala orgasmus se svými novými kamarády se ho bude snažit najít. Film se nedá nazvat pornografií, není totiž přikrášlený jako v pornu. Velmi šokující, ale i vysvětlující. Takových filmů bez cenzury víc !

Tři muži na zabití (1980)

Průměrný film, který ale velmi změní tvář ke konci. Alain Delon tu ukazuje svou postavu a nemusel by se za ní stydět ani v porovnání s Bradem Pittem z Klubu Rváčů. Dalila Di Lazzaro hrála dobře a byla dost sexy ( a nemusí mít prsa č. 5 ). Nejlepší postavička byl student UMPRUM :-). Líbilo se mi, že se ke konci BOSS tak zamotal, až to nerozdýchal. A.D. to měl vzít ( koncová scéna s doutníkem velmi originální a vychytralá ). Kdyby v tom byla ještě nějaká zápletka, tak bych přihodil jednu *.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film, který se pro mne stal nejlepším filmem v robotické scifi. Fantastické nové triky, který v té době neobsahoval žádný film. Znělka z filmu je jednou z nejznámějších filmových skladeb + hláška: Hasta la vista BABY! Výborná Linda Hamilton, která má vizi o budoucnosti a je kvůli tomu zavřena v blázinci, synek zlodějíček a 2 naprogramovaní roboti, kteří si lezou na nervy. Všichni víme o čem je ten film, ale málo kdo si uvědomuje, že to není zase tak vzdálená budoucnost. A je jen otázka času, než vědci vymyslí umělou inteligenci, která se začne sama učit, ale bez lidských ohledů a zákonů. Arnold si tímto filmem (celou trilogií) zajistil nesmrtelnost ve filmové kinematografii - vždyť film Terminátor (1984) zařadila knihovna amerického Kongresu ve Washingtonu mezi díla s kulturním, historickým a estetickým významem. * Joe Morton zde předvedl jednu z nejlepších vedlejších rolí, co jsem kdy viděl! Uvědomělý vědec, který chápe význam svého výtvoru!

A co Bob? (1991)

Skvělý Murray. O tomto filmu jsem vůbec nevěděl. Škoda, že takových filmů nenatočil víc. Psychopat závislý na psychiatrech = to tu ještě nebylo :-)

Hra (1997)

Michael Douglas tu hraje správného suchara. V tomhle filmu se dějí samé zvraty a po každém zvratu, když si už myslíte jakým směrem vítr fouká, tak uzavřou dveře a průvan zmizí = můžete hledat znova :-) Nevyspitatelné až do konce. Mrazivá atmosféra s prvky detektivky. Skvělé nápady.

Úkryt (2002)

Průměrný triler s nadprůměrně velkým barákem. Napínavé to je, ale jen ke konci.

Klub rváčů (1999)

Zásadní film, u kterého jsem si uvědomil jak je lehké ovládat lidi + jak dokáže být silná organizace i s naprosto nesmyslnou myšlenkou. Edward Norton předvádí citově chladného člověka, který je emocionálním upírem a saje pravé emoce z ostatních lidí. Film ukazuje, že většina z nás už emoce nemá, už jen touží po věcech (lepší auto, nábytek, mobil). Výborný soundtrack - nejlepší skladba je na konci: Pixies - Where is my mind. Možná tento film dal nápad teroristům, aby zaútočili do Dvojčat = stačí odpálit jednu jedinou budovu, kde se vedou finanční informace USA a je konec!