Dopraváci (2012)

Začíná to parádně a první cca půlka ještě funguje ve vší syrovosti a cyničnosti.. Potom se z toho najednou stane jakási polská verze Jamese Bourna který rozplétá jakousi supernudnou korupční kauzu a z mého pohledu tomu naprosto spadnul řetěz.. Smarzowski má bůhvíproč potřebu na svůj neuvěřitelný cit pro syrovou drobnokresbu roubovat jakýsi připitomělý holywůdský dějový oblouk. Tím jde možná na ruku mainstreamovému divákovi, ale zároveň tak snižuje potenciál těch filmů... Co jsem zatím viděl, tak nejvíc tuhle svou úchylku krotil v Kleru a ten je taky zdaleka nejlepší..

Volyň (2016)

Achjo.. To by tak strašně moc chtělo být polským "Jdi a dívej se" ale ve výsledku jsou to spíš takové drsnější "Želary"

Odporná hra (2011)

Je to sice hodně kvalitně natočené, ale nic naplat v zásadě je to ptákovina (a to i jen v rámci taskplotationů). Námět má velký potenciál, ale tady to je využité jen tak po povrchu s hromadou rušivě nesmyslných jednotlivostí.

Parade (2011)

Balkánci jsou fakt kruťáci a i "sluníčkářskou agitku" natočí tak, že z toho místy mrazí... Zároveň je to ale hrozná prdel a srdcovka.. Z mého pohledu jeden z nejlepších osvětových filmu na dané téma.

Doom Patrol - Hair Patrol (2019) (epizoda)

Neříkejte mi, že tady tohle nebylo silně inspirováno seriálem Mighty Boosh.. :D Vždyť některé fóry jsou až skoro doslovně opsané.. Hlavně z dílů Tundra a Jungle ... To není v žádném případě výtka..Spíš naopak..

Await Further Instructions (2018)

Sci-fi-hororová alegorie na realitu dnešních dní.. Ta myšlenka z toho možná až moc umělohmotně trčí a někde ve třetí čtvrtině tomu na chvíli padá řetěz, ale ta finální cca čtvrtinka je tak uspokojivá, že se hecnu a tu čtvrtou hvězdu tam dokopnu. Příjemné překvápko.

Alien: Harvest (2019)

No konečně.. Sice to jaksi nemá moc hlavu a patu, ale konečně se vedle super alienovské atmosféry ukázal na scéně v plné parádě i Alien.. V rámci alienovských kraťasů za 4

Yellowstone (2018) (seriál)

Papírově by to mělo jít úplně mimo mě. Americké westerny (až na pár vyjímek) vlastně nemusím a western hozený do součastnosti zní skoro až odpudivě. Navíc mě moc nebaví takové ty Houseofcartovské politickomocenské přetlačované.. a tohle je vlastně taková přetahovaná, akorát na ranči... Přesto mě to svou syrovostí a upřímností pohltilo. Chlapácké pózy, potlačené emoce tlačící se na povrch, generační traumata, vypiplané charaktery, ambivalence, rituály, povinnost, vzdor... to všechno Sheridan namixoval a vybalancoval tak zručně, že to empatickému divákovi musí vyrazit dech. S01: Nářez 95%, S02: Vrství se to (což sebou přináší plusy i mínusy) 85%, S03: Kvalitativní propad. Je znát, že tady nejspíš Sheridan paralelně rozpacovává několik dalších projektů(Mayor of Kingstown, Those who wish me dead, 1883..) a Yellowstone pokračuje dál dost na volnoběh (což má za následek, že spousta jindy geniálních dialogů najednou působí jako prázdná póza) 60%, S04: Yellowstone je zpět. 80%

Alien: Containment (2019)

Nevím no.. Ono to nevypadá úplně nízkorozpočtově..herci jsou relativně kvalitní, scéna nepůsobí papundeklovým dojmem (navíc mě těší že zase jednou Alien operuje v prostředí ušmudlaných a rozvrzaných vesmírných kocábek.. Ty covenantovsky hi-tech čisté kulisy mi k alienovi nesedí..). Mám tak podezření, že to vyhýbání se zobrazování xenomorfů je v tomhle projektu jakýmsi pochybným uměleckým záměrem a ne jen znouzectností.... Blbý je, že jestli ten záměr měl fungovat jakkoliv, tak nefunguje.

Sázka na nejistotu (2015)

No, tady bude asi chyba na mé straně.. Cítím, že to je asi kvalitní a problematika je podaná polopatě jako pro blbečky.. Hmm, ale já jsem se chytal tak ve 20% a vše ostatní jsem odhadoval podle vážnosti ve tvářích herců. Zase taková jízda to nebyla abych si dal opáčko (nebo dvě) abych to pochopil.. Stačí mi, že je to celé průser... Já vlastně ani nepochopil jestli na konci některá postava něco vydělala, nebo jestli v nejlepším případě skončili na cca nule.... Když to v kreslené formě onehdá vysvětloval Moore, tak mi to (co si pamatuju) bylo vcelku jasné, ale tady v té rychlosti a množství postav jsem na férovku v pasti :D