Zvrácenost strachu (2020)

Nuda. Ano, začne to jako survival a pak to uhne jinam, ale nijak zvlášť zajímavým směrem, dějově je to na mě až příliš řídké a drsný konec mi byl upřímně jedno.

In Search of Darkness (2019)

Letem světem amerických osmdesátkových hororů. Žánrového fanouška, co už nějaký ten dokument na tohle téma viděl, informačně příliš neobohatí, ale i tak rozhodně potěší. Široký a tudíž povrchní záběr a před kameru se podařilo dostat řadu zásadních tvůrců.

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Smíchy jsem u toho neřval, ale dost vtipných momentů se našlo. "Dneska už člověk nemůže nic říct."

Oblečen na zabíjení (1980)

De Palma si hraje na Hitche a giallo. Místy úsměvné, ale scéna ve výtahu a postava prostitutky v podání Nancy Allen jsou fajn.

Labyrint (1986)

Příjemná pohádka s luxusní ateliérovou výpravou a okouzlující Jennifer Connelly. Scénář ale nestrhne, je to jen takové procházení parádními kulisami, potkávání postaviček a prožívání dobrodružných epizodek, plus Bowieho zlý král Goblinů je dost plochý záporák. A škoda, že to není mnohem temnější.

Mladí zabijáci (2018)

Čarodějky ze Salemu meets Očista meets Euforie. Nečekejte žádnou postmoderní divočinu, většinu času je to epizoda Black Mirror a až ve finále se to tam na chvíli začne řezat. Zajímavý námět, docela sympatická hrdinka, jen to propadání se městečka do lynčovacího šílenství bylo na můj vkus moc rychlé.

Delhi Crime (2019) (seriál)

Kvalitní indická procedurálka podle skutečné události, která podrobně pitvá vyšetřování a přitom podává výpověď o stavu policie v Dillí a oslavuje ji. Policie je silně podfinancovaná - policejní stanici pravidelně odpojují elektřinu, což v žádném jiném krimi seriálu neuvidíte - a při vyšetřování čelila nátlaku politiků, médií a veřejnosti a nic z toho unaveným vyšetřovatelům nepomáhalo. Moje nízké hodnocení jde na vrub toho, že procedurálky moc nemusím a dokázal bych si to představit o půlku kratší.

Frekvence (2000)

Trochu nadhodnocené a mohlo by to být i kratší.

Newsroom - Série 2 (2013) (série)

Operace Genoa, která je páteří druhé řady mě moc nezajímala, takže druhá řada pro mě není tak silná jako první, ale pořád solidní.

Tygr a drak (2000)

Líbila se mi ta retardovaná romance mezi Baiem a Lien, kteří sice jsou superbojovníky, ale co se vyznání vzájemné lásky týče, jsou extrémně plaší a přibližují se k sobě rychlostí dvou želv na zmrzlé kaluži. Souboje jsou solidní, ale třeba v Hrdinovi se mi jevily působivější. Chow je ztělesněné charizma, Yeoh výborně hraje plaché zamilované pohledy a Zhang je skvělá jako mladá dračice.