Ženy v pokušení (2010)

Skoro všem českým filmům se úspešně už nějaký ten rok vyhýbám (Protektor a Tři sezóny v pekle jsou vyjímka, ty aspoň něco slibovaly), protože všechny mají WTF efekt. Dobrovolně bych na to nešla, ale za vším se skrývá vtipná historka (''půjdem na film, který zrovna teď začíná'')... Říká se mi to hodně težce, ale Ženy v pokušení je dobrý film. Uff, je to venku. Už to aspoň vypadá trochu víc světoveji než všichni ti retardovaní bratři a sestry, které každoročně rychlokvašeně vyvrhnou. Takže: máme tu kvalitní děj a poměrně zajímavou zápletku, pár trapných scén, ale zase zaraceně dost dobrých vtipů, ne těch prvoplánových v Kameňák stylu, ale takových, za které by se ani nemuseli stydět tvůrci zahraničních sitcomů. Herci jsou další věc, nečeká se od nich oscarový výkon, ale všichni byli sympatičtí (Vilma na hrad!:)), tak proč ne. (jednou jsem se zařekla, že nebudu filmy dělit na ty s českou úrovní a tou světovou, tudíž dávám tři hvězdičky, ale to je na romantickou komedii dost slušné skóre!)

Moon (2009)

Tenhle film má přesně ty kvality, které já osobně nejvíc oceňuju:skvělé herecké (spíš herecký) výkony, silnou sci-fi zápletku, dechberoucí hudbu a gradující finále a konečné rozzuzlení, po kterém budete s otevřenou pusou koukat až do konce titulků. Well done!

Smrt čeká všude (2008)

Těžko se mi to přiznává, ale Hurt Locker je skoro perfektní film. Tohle je film o atmosféře (díky skvělé kameře střihu) a ne o ději (plus banální scéna, kdy je bývalý voják v supermarketu zpátky ve Státech má v sobě neskutečnou sílu).

Svítání (2009)

sakra co to bylo? Stop hláškujícímu Dafoemu!

Alenka v říši divů (2010)

nuda, nuda & nuda a.k.a tim burton, helena bonham carter & johnny depp

Milý Johne (2010)

Pro tenhle typ filmů mám přirozeně danou slabost, nemůžu dát míň jak tři hvězdičky... Čistý průměr se slabšíma a silnějšíma momentama.

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Hodnocení show je jedna věc a výsledky druhá. Američani ví, jak udělat show, jsou bezprostřední, vtipní a umí improvizovat aniž by to bylo trapné, Baldwin s Martinem byli skvělí, vtípky Stillera nebo Barneyho z HIMYM byly super, ale porota akademie jsou s prominutím idioti, tohle už není filmové ocenění (měla by imho převažovat víc forma, ale obsah rozhodně není opomenutlený!), ale tohle se změnilo na rozdávání politicky korektních cen. Nechci se zastávat Avataru, ale je mi líto mistra Camerona, protože tohle bylo viditelně něco jako výsměch jeho osobě a Avatar je minimálně po technické stránce naprosto dokonalý, tak proč putovaly všechny technické Oscary do rukou nějaký ženský? Oh pardon, je vlastně mezinárodní den žen. Dobře to vystihla v svém proslovu Sandra Bullock. Tu cenu získala ne za to, jak to zahrála, ale za to, co její reálná představitelka udělala s oním americkým snem.