Venom (2018)

Znám sice Toma Hardyho jako Bronsona, ale ta pošahaná poťapanost, se kterou hrál v tomhle filmu, je něco úplně jiného. Venom mě bavil, protože byl přesně tak akční a vtipný a napínavý a zajímavý, jak bych od něj čekala. Ale je to právě Hardy a jeho herecký přednes, co z tohohle snímku dělá v mých očích něco o trochu lepšího. Díky tomu zde chybí určitá zkostnatělost a hrdinskost a celé mi to přišlo o něco víc lidštější.

All Eyez on Me (2017)

Životopisné filmy mám ráda, jen bych potřebovala pořádnou záruku toho, že jsou zcela a naprosto pravdivé. Vykreslení Tupaca pomalu jako svatého mi úplně nesedělo, ale budiž. Přesto jsem si i jeho příběh, stejně jako mnoha jeho "kolegů", dost užila, protože je to pro mě velmi silný příběh. Oceňuji nejednoznačnost Tupacova konce; nějaké indicie ve filmu sice předhozeny byly, ale to, jaký závěr si z nich udělá, je jen na divákovi. Nemyslím si, že by snímek All Eyez on Me měl co říct i těm, kteří americkému (ani jinému) hip hopu a jeho představitelům neholdují, a to je z mého pohledu škoda. Ti, kteří mají o podobná témata zájem, by ale mohli být docela solidně uspokojeni. Mě film dostával i podobností hlavního představitele s jeho reálným předobrazem.

Dabing Street (2018) (seriál)

Jsou to právě podobné kousky, díky kterým se do české filmové (seriálové) tvorby a některých herců postupně zamilovávám. "Národnost" je mi u jakýchkoliv děl celkem putna, když se ale z mého pohledu povede něco českého, mám z toho přeci jen o trochu větší radost. Dabing Street je vtipný, ujetý a dobře zahraný seriál.

MOST! (2019) (seriál)

Jsem ráda, že se u nás řeší citlivá témata, a to naprosto necitlivým způsobem, což na ně může mít pozitivní vliv. Tvorba pánů Kolečka a Prušinovského je mi dost blízká a sedí mi, u Mostu! jsem se bavila skoro pořád. Já si v tomhle seriálu nějaký přesah sice našla, ale i za tu zábavu samotnou bych mu dala 4*.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

U tohohle filmu nejvíc oceňuji to, že divákům nabídl pohledy všech důležitých postav, nejen hlavního hrdiny. Z Neobyčejného kluka díky tomu není "obyčejný" film o někom, kdo se něčím liší a musí si své místo na světě tvrdě vybojovat (což už tady bylo mnohokrát). Neobyčejný kluk ukazuje, jak těžká může být odlišnost nejen pro dotyčnou osobu, ale i pro její okolí. Civilně a lidsky zahrané (klobouk dolů před Jacobem Tremblayem a Owenem Wilsonem), místy sice patetické, ale většinou v rozumné míře. A i když je podobných filmů čím dál více a liší se od sebe jen zcela výjimečně, myslím, že mají cenu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Queeni a Freddie jsou určitě něco, o čem by se filmy točil měly. Nejsem si sice jistá, jak moc se filmaři drželi reality a co si do filmu přidali nebo co ubrali. Ale už jen z maximální snahy o fyzickou podobnost hlavních představitelů s jejich skutečnými verzemi soudím, že se drželi víc než dost. Z filmu mi zůstává takový barevný a ztřeštěný pocit, hudební podklad fungoval logicky skvěle a celkově se asi přidávám spíš na stranu nadšenců Bohemian Rhapsody než jeho odpůrců.

Mrazivá pomsta (2019)

Je to drsné, je to vtipné a hraje v tom Liam Neeson - tohle se mi ani nelíbit nemohlo.

Zrodila se hvězda (2018)

Mám pocit, jako bych vše už (minimálně) jednou viděla a slyšela. Nic nového nebo překvapivého, někdy spíš otravně známého. Ale nefungovalo to špatně, hudba se mi z větší části docela líbila a z hlavních postav a chemie mezi nimi jsem byla místy i unesena. Ale kvůli mnoha klišé a patosu jsem si nedokázala film pustit více k tělu a nechat ho zapůsobit tak, jak měl.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Báječný film podle báječné knihy. Tvůrcům se zde podle mého názoru perfektně podařila zachytit dusná a trýznivá atmosféra, film nesklouzával do trapných akčních klišé a celé to bylo úžasně napjaté. [SPOILER] Film se mi líbil tak moc, že mu odpouštím i konec velmi odlišný od knižní předlohy. Dobrých konců je třeba. [/SPOILER]

Castle Rock (2018) (seriál)

Naprosté nadšení. Propracovaný děj, zajímavé postavy, skvělá atmosféra, vynikající zápletka. Navíc oceňuji relativní uzavření první série, díky kterému mě čekání na druhou tak nesejří.

Časové pásmo bylo změněno