Vadí nevadí (2018)

Čekala jsem nějakou vyloženou hloupost, ale ta se nekonala. Mám ráda podobné typy hororů, protože mě baví sledovat, jak nápaditě jednotlivé postavy "mizí" - a tenhle film mi přišel nápaditý dost.

Gotti (2018)

Na jednu stranu sice moc nemám ráda filmy, ve kterých jsou oslavováni zločinci, na druhou stranu, když už se točí, jsem ráda, jsou-li natočeny pořádně. A to pro mě u Gottiho neplatí. Jeden z nejvlivnějších a nejznámějších mafiánů na mě v tomhle snímku v podstatě vůbec nijak nepůsobil, o jeho životě nebo "kariéře" jsem se toho kromě pár nejzásadnějších věcí taky moc nedozvěděla. Nevím, možná kdybych nevěděla, že se toho dá o Gottim říct mnohem víc, nepřišlo by mi tohle zpracování tak nudné a nic neříkající. Ale Travolta je skvělý, hudba byla fajn a celkově určitě nemůžu říct, že je to vyloženě blbý film.

Modré diamanty (2018)

Keanu je prostě klasa a filmy s ním nemůžu nemilovat. Tenhle byl navíc zvláště zajímavý, napínavý a místy dost stresující. Pecka.

Sicario 2: Soldado (2018)

Hnusný a skvělý zároveň. Oproti prvnímu dílu je trochu méně surový a u některých pasáží jsem skřípěla zuby, jak mi svou "sladkostí" neseděly ke zbytku. Ale trocha lidskosti možná nakonec nebyla na škodu...

Upgrade (2018)

Myšlenka zajímavá, zpracování mírně pokulhávalo, ale rozhodně ne tak moc, jak jsem očekávala. Nakonec jsem byla docela příjemně překvapená. Ačkoliv jde o akcí a násilím nabitý film, trochu prostoru pro filozofování se tam také najde a celková pointa není úplně k zahození.

Zlý časy v El Royale (2018)

Za mě dobrý. Tajemná a temná atmosféra, zajímavé zápletky, spousta napětí (a krve) a celkově je to tak krásně přitažené za vlasy.

Past (2010)

Vlastně nevím, co si o tomhle snímku myslet, byl jednoduše zvláštní. Vlivem surrealističtějších pasáží jsem se v něm krapet ztrácela, právě ony mu ale dodávaly punc jedinečnosti a originality.

Hrdost a sláva (2008)

Podobná témata mám ráda a čím syrověji jsou zpracovaná, tím líp. Tenhle film byl drsný a nekompromisní, navíc skvěle obsazený - nemám co vytknout.

Slender Man (2018)

Nejsem si úplně jistá, čeho jsem se tady měla bát... Legenda o Slender Manovi mi přijde poměrně děsivá a podle mě je to skvělý materiál pro horor, ale za mě to v tomhle případě tvůrci vůbec nezvládli zpracovat.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Více to na mě působilo jako thriller než jako horor. Nijak zvlášť jsem se nebála, ačkoliv pár strašidelnějších momentů ve filmu bylo. Napětí bych ale mohla krájet, navíc vše bylo perfektně herecky zvládnuté a celková atmosféra se mi moc líbila.