Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie
  • Fantasy

plakát

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

(6,5/10). V tak dobré zakončení celé trilogie jsem snad ani nedoufal. Dočkali jsme se dost překvapivých zvratů, které jsem vážně nečekal. Hlavně jsem se totálně zamiloval do roku 1666. Ty budovy a architektura. Ta celková atmosféra a zachycení doby byly fakt hezky uchopené. Bylo to moc hezky využité a také vysvětlení celé záhady mělo nečekané zvraty. Když pak přišlo na lámání chleba a finální bitvu, tak jsem to tvůrcům i žral. Sice bych daleko lépe využil vrahy z předešlých let, protože jsme je viděli MOŽNÁ naposledy a zasloužili by si nějaké drsnější uvedení a odchod. Jinak za mě velká spokojenost, protože jak jsem to po prvním dílu viděl černě, tak tady svítilo sluníčko na všechny strany.

plakát

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

(7/10). Tohle byla opravdu velkolepá podívaná. Moc krásně a autenticky natočený film, kde šlo vidět, že za ním stojí obrovský kus práce a úsilí. Věděl jsem, že Peter Weir je výborným režisérem, ale výsledek předčil moje očekávání. Šlo hrozně vidět jak precizní práci odvedl a byla radost to sledovat. Hlavní představitelé Russell Crowe a Paul Bettany si zopakovali roli parťáků z Čisté duše, kdy jenom dokázali, že to mezi nimi funguje fantasticky. Líbily se mi ty drobné detaily, které zdobily film a odlišovaly jej od ostatních.

plakát

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

(6/10). Druhý díl této trilogie byl daleko lepší než ten první. Skutečnost, že druhý díl byl lepší než ten první je na jednu stranu super, ale podle mě Ulice Strachu přišla prvním dílem o hodně fanoušků. První díly mají většinou navnadit. Ne odradit. Každopádně druhý díl vstříknul celé sérii novou mízu do žil a já jsem za to rád. Postavy byly mnohem lépe uchopené a bavilo mě sledovat jejich osudy. Daleko víc jsem se bál o jejich životy. Také Tommy coby hlavní zabiják byl mnohem děsivější, než Skullmask v prvním díle. Prostředí tábora bylo také dobrou volbou a změnou k lepšímu. Celkově to bylo více atmosférické a o třídu lepší než díl první. Jsem zvědavý na poslední díl, protože si moc nemyslím, že by třetí díl byl potřeba.

plakát

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

(3,5/10). Tyhle typy horrorů nemám vyloženě nerad, ale taky je nevyhledávám. Očekával jsem asi něco trochu jiného. Bylo celkem jasné, že film nebude hrát na úplně vážnou notu, ale některé scény mi přišly opravdu komické. Třeba jsem vůbec nevěděl, že je to pocta starým klasikám. Na druhou stranu ta trilogie je docela sympatická. Jsem zvědavý s jakou kvalitou a zápletkou přijdou tvůrci příště. Jako návnada na další díly to funguje, ale kvalitní horor to rozhodně nebyl. Přišlo tam hodně nečekaných zvratů, které jsem fakt nečekal, ale jinak docela zívárna.

Black Widow (2021)

(6/10). 7. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Black Widow nám otevřela novou fázi Marvelu, která posune celý vesmír zase o kus dál. Její předchůdci, kteří otevírali jednotlivé fáze si v mých očích vedli o poznání lépe (Iron Man, Captain America: Civil War). Tyto filmy byly hity a krásně nalákaly diváky na další fázi. U Black Widow si úplně nemyslím, že by měla být otvírákem celé fáze. Bezesporu si Nataša zaslouží svůj sólový film. Před premiérou se tvůrci nechali slyšet, že Black Widow bude další Winter Soldier. Po shlédnutí se musím pousmát, jak byli bláhoví. Čekal jsem kontaktní akci, která bude prokládána honičkami na motorkách. Dostal jsem přepálenou akci, která mohla být sestříhána mnohem lépe a mohla být daleko skromnější. Co se mi však líbilo, tak byli Alexej a Yelena. Oba přinesli do filmu svěží vítr, který tak trochu zachránil celý snímek. Také se mi líbil úvodní prolog, který nás krásně naladil na celkovou atmosféru snímku, kdy hudba byla zvolena opravdu parádně. Celkově je Black Widow dalším z mnoha snímků, kde byl promrhán další zajímavý záporák, který nemohl pořádně předvést svoje schopnosti. Black Widow byl také filmem, kdy jste věděli, že to Nataša zvládne, že to celé přežije a taky, že film měl přijít daleko dříve. Ale to se snímku vzhledem k pandemii nedá vyčítat.

plakát

Loki - Season 1 (2021) (série)

3. seriál v Marvel Cinematic Universe - První série = (8,5/10) - Ze začátku se mi zdálo, že to bude taková jednohubka, na kterou si po pár dnech ani nevzpomenu. Nečekal jsem, co nám Marvel naservíruje v druhé polovině série. Já jsem plný, sytý a nadšený. Tom Hiddleston si to neskutečně užívá. Sledujeme krásnou transformaci jeho postavy v průběhu seriálu. Ze začátku to byl lstivý lišák, který se ohlížel jen na sebe. Poté potkal Sylvii, která byla ještě větší extrém než on. A všichni víte jak to dopadlo. Star Lord je proti tomu slabý čaj v dopadu na celý vesmír. Hrozně se mi líbil soundtrack seriálu. Ze začátku to byla taková mysteriózní hudba s kapkou tajemna, která se přetvořila ve FAKT dobrý soundtrack, který ve mně rezonuje ještě teď. Loki nám krásně vydláždil cestičku k multiversům. Marvel nám to krásně všechno představil a vysvětlil a já hltal každičké slovo a informaci. Navíc Kang vypadá parádně v podání Jonathana Majorse. Mají to rozehrané fakt hezky a byla by škoda, kdyby to nějak pokazili, ale zrovna u Marvelu se toho asi bát nemusím. Za mě zatím NEJLEPŠÍ SERIÁL, KTERÝ MCU UVEDL. Nejlepší epizoda: The Nexus Event (S01E04)

plakát

Rick a Morty - Rickdependence Spray (2021) (epizoda)

V každé sérii musí být takovýhle díl, kdy se tvůrci prostě vyblbnou a udělají zápletku z totální kraviny. Nebylo to špatné.

plakát

Rick a Morty - Amortycan Grickfitti (2021) (epizoda)

Seriál se teď veze na takové vlně průměrné kvality, kdy nejsem vyloženě nadšený, ale taky mě ty díly nenudí.

plakát

Loki - For All Time. Always. (2021) (epizoda)

Čekal jsem hodně, ale tohle rozhodně ne. Marvel si to neskutečně pošéfil a pohlídal. Otevírá vrátka Multiversu. Navíc to vysvětlili fakt poutavě, že by to pochopil i ten největší tupec. Takže tleskám a těším se na další filmy a seriály.

Raya a drak (2021)

(8/10). Na Rayi jde krásně vidět, jak jde technologie neskutečným tempem dopředu, protože jsem měl místy problém rozeznat animaci od reality. Líbilo se mi, jak byla každá kultura (část draka/země) zachycena jinak. Hrála v pozadí jiná hudba, lidé byli rozdílní a vynikali v něčem jiném. Návštěva každé této země byla něčím rozmanitá a neobyčejná. Zápletka byla svým způsobem hrozně jednoduchá, ale také moc krásná. Dovolím si i tvrdit, že v mnoha ohledech i originální. Monumentální akce, který nám film nabízí se jen tak nevidí. Respekt, že to dokázal film ukočírovat a ukázat nám tak přenádhernou krajinu s mořem nápadů, který nám letos už předvedli i Croodsovi. Kolem a kolem je to určitě nadprůměrný animák, který si zaslouží červená čísla a pozornost.