Střípky ženy (2020)

(8/10). Velice originální a umělecky natočené drama. Úvod filmu je velice intenzivní a prožíval jsem každou minutu bolesti Vanessy Kirby, která je mimochodem překrásná. Shia jakožto její manžel tady hraje vesměs to samé jako v dalších mnoha předchozích filmech, ale tato role mu sedla vážně skvěle. Tak trochu se v ní našel a jeho proměna charakteru je možná očekávaná, ale velmi dobře napsaná. Co hrozně moc oceňuji - celková odvaha vymanit se ze všemožných klišé a schopnost filmu jít svou vlastní cestou. Jsme svědky obrovské bolesti, ale zároveň překrásnému konci, který není nucený a dává to fakt smysl. Také plno metafor a skrytých odkazů je výsledkem fakt dobře napsaného scénáře. Očekával jsem kvalitní drama a dostal jsem daleko víc, než by se mi mohlo zdát.

Cobra Kai - Série 1 (2018) (série)

1. série - (8,5/10). Jsem nadšený jako malé dítě. Vždy jsem měl hrozně rád sportovní filmy, kde proti sobě bojovaly nějaké dvě strany. Poté vyústilo v nějaký turnaj a ještě lépe, když jde o bojový sport. Celá série utekla jako voda a já jsem se ani na minutu nenudil. Délka epizod je tak akorát, takže si užijete každou minutu. Musím říct, že jsem původního Karate Kida neviděl. Viděl jsem pouze verzi s Jadenem Smithem. Z té jsem byl jako malý kluk naprosto odvařený. Tímto seriálem jsem se opět vrátil do dětských let. Málo kdy se mi stane, že si oblíbím záporáka více než klaďase a fandím mu ať to stojí cokoliv, ale u Zabky tomu jinak ani nejde. Ten chlap je Bůh a hrozně si to užívá. Líbí se mi ten styl toho seriálu, že to je takové oldschool a to mu hrozně sluší. Nechci si vystřílet všechny superlativy u první série, takže už raději mlčím a s velkým očekáváním pouštím sérii druhou. Nejlepší epizoda: Svlékání kůže (S01E08)

Tiché místo: Část II (2020)

(9/10). 4. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Po osmi měsících konečně do kina. A po shlédnutí Tichého místa II. jsem věděl, že to byla ta správná volba. Husina od začátku do konce a jenom jsem si utvrdil, že kino je prostě láska na celý život. Já jsem byl jako zamilovaný.. Motýli v břichu, chlupy mi stály a hltal jsem každou scénu tohoto filmu. Ta kino - pauza, ale v žádném případě nenadržuje filmu, který je vážně skvělý a po odchodu z kina jsem byl plný emocí. Příběh nám opět odhalil část mozaiky, kterou nám John Krasinski pomalu skládá a velmi se mi líbil úvod. Naladil nás na temnou náladu s našimi velmi dobře slyšícími kamarády. Poté už to byla napínavá krasojízda. To prolínání mezi postavami byla taktéž správná volba a v konečné důsledku to na člověku zanechá devastující stopu. Jo.. Měl jsem na krajíčku. Kdyby film trval ještě o pár minut déle, tak už bulím. Návrat do kin jako hrom. Tomuhle filmu to hrozně přeju.

Vykopávky (2021)

(7/10). Krásný film z minulosti Anglie, který je hrozně sympatický. Ladná hudba, která doprovází celý děj filmu skvěle sedí do prostředí křehkých věcí. Ať už se bavíme o samotných exemplářích, nebo o nebohé Carey Mulligan. Možná, že to bude znít překvapivě, ale já osobně bych si v roli Ralpha Fiennese dokázal představit trochu mladšího herce. Přišlo mi, že chemie mezi touto dvojicí právě dost drhla. Na druhou stranu chemie mezi nádhernou Lily James a Johnnym Flynnem fungovala na jedničku. Velkým plus je období, do kterého zasazen děj filmu. Hrozba blížící se války dodává filmu potřebnou jiskru nejistot a strachu. Kdo by to byl čekal, že film, kde se lidé budou hrabat v hlíně bude tak poutavě natočený. Hodnotím to jako prostě takový ten klasický britský životopisný film, kterých je plno, ale pořád mě baví a pokaždé přicházejí s něčím nových.

Za čárou (2021)

(3/10). Takhle špatně natočený film, navíc s naprosto nesympatickými postavami jsem už dlouho neviděl. Je to akční film a tím pádem by to mělo stát hlavně na té akci. Bojové sekvence jsou tady hrozně nepřirozené a fakt se na to nedívá hezký, když sebou celá kamera trhne a vy poté jen znechuceně sledujete co se bude dít dál. Hodně se divím Anthonymu, že něčeho takového šel. Je to další z mnoha blivajzů, co Netflix vyplodil a jde vidět, že až na výjimky mu ty filmy moc nejdou. Dvě hvězdičky dávám hlavně za celkovou motivaci Lea, která mi přišla na jednu stranu hrozně přetažená za vlasy, ale ve výsledku jsem se s ním ztotožnil. Ale nikomu bych to nedoporučil a chci na tento film co nejrychleji zapomenout. To nebude zase tak těžké, protože to nemělo žádný highlight.

Chaos (2021)

(4,5/10). 3. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Když vyšel trailer na Chaos Walking, tak jsem byl nadšený. Režisér, který Sci-Fi umí, zajímavé obsazení se spoustou hvězd a ten koncept vypadal fakt zajímavě. Jakmile film vyšel, tak srazily mé očekávání místní hodnocení na bod mrazu. Většina lidí na to nadávalo a film měl sotva 40%. Uplynul nějaký čas a já jsem dal Chaos Walking přece jenom šanci. "Sto lidí, sto chutí." Jako první bych chtěl říct, že to vůbec nebylo tak hrozné jak jsem čekal. Samozřejmě to není adept na film roku, ale taky ne na propadák roku. Téma samotné je hrozně zajímavé a moc mě mrzí, že nebylo dobře využito a hodně věcí tady dostalo méně prostoru, než by si v mých očích zasloužilo. Třeba původní obyvatelé, kteří tady byli jenom, aby se neřeklo. To mi přijde opravdu trestuhodné. Taky jde vidět, že film prošel dost razantními střihy a je hodně osekaný. Některé triky taky nebyly kdovíjak kvalitní, ale Hlas v tom nefiguruje. No a ten konec je fakt špatný a převládalo v mé hlavě spíš zklamání. Ale taky jsou tady světlé momenty, které film vytáhnou z těch sraček, které na něj všichni hází. Ústřední duo a Mads Mikkelsen. Tom Holland jako nadržený a neškodný kluk mě celkem bavil. V mnoha ohledech ho ale zastínila Daisy Ridley, která byla plachá a fakt jí ta role sedla. Bál jsem se o ni po dost nepovedené roli ve Star Wars, ale ukázala mi, že to má v sobě. No a Mads coby záporák byl super. Byl to takový nácvik na záporáka ve Fantastických zvířatech a generálku zvládnul na výbornou. Ve výsledku se tedy jedná o průměrnou Sci - Fi podívanou, která v mnohém utrpěla, byla nešťastně uchopena, ale nápad a určité pasáže to má slušné.

Enola Holmesová (2020)

(5/10). Enola Holmes je taková neškodná NETFLIX oddychovka, která si dala záležet na kostýmech a interiérech. To mi fakt vyrazilo dech a čumel jsem s otevřenou pusou. K námětu a případu jako takovému nemám žádný citový vztah, ale přišlo mi to takové typické rozuzlení a do kolen mě to vážně nedostalo. Co mě bavilo, byla hravá hudba, která uměla zahrát i na vážnější notu a v tu chvíli to fungovalo ještě lépe. Millie Bobby Brown je talent a její pohledy do kamery jsem si vážně užíval, ale není to herečka takového kalibru, aby dokázala utáhnout celý film sama. Henry se Samem taky snažili, ale na Roberta a jeho důvtip to v žádném případě nemělo. Čistý průměr.

Armáda mrtvých (2021)

(5,5/10). Upřímně jsem nečekal, že zombie výplach s poměrně nízkým hodnocením mě bude po celou dobu bavit. Snyder tu stopáž jako přepálil jako kráva, protože v první půlce by to šlo podle mě ještě o tu půlhodinku smrsknout a bylo by to tak akorát. I přes tento fakt, se jedná o další z filmů u kterých netřeba přemýšlet a můžete jednoduše vypnout. Mi to vyhovovalo. Taky cením skutečnost, že to vlastně moc happyendem neskončilo a přišli jsme o pár fakt dobrých postav. Já osobně jsem byl obrovským fanouškem Matthiase Schweighöfera. jeho ladnost a interakce s herci byla naprosto skvělá a každou scénu s ním jsem hltal. Ostatní hráli takový průměr až dřevo. Spokojenost u mě teda převládá a docela se divím tomu nízkému hodnocení.

Neortodoxní (2020) (seriál)

NETFLIX minisérie - (9/10). Neortodoxní je hrozně odvážné a to na něm cením ze všeho nejvíce. Navíc když je hlavní hrdinka Esty křehká a drobná, tak žasnete nad její odvahou a schopností bojovat s nehezkým osudem. Především chci vyzdvihnout, že něco takového vůbec vzniklo. Plno lidí včetně mě vůbec nevědělo, že taková komunita v New Yorku vůbec žije. Natož jaké jsou jejich tradice a způsob života. Pozoruhodné a zároveň děsivé. Respektuji tuto ideologii, ale jsem rád, že žiji v České republice, kde máme svobodu ve víře. Ten jejich jazyk je něco neskutečného a někdy to znělo až komicky, jak míchali angličtinu, němčinu a hebrejštinu dokupy. Menší počet dílů byl tady úplně akorát, protože to skončilo prakticky v tom nejlepším. Nejlepší epizoda: Epizoda 4 (E04)

Vlkochodci (2020)

(8,5/10). Překrásná pohádka s obrovským srdcem. Uhrančivá a neobyčejná animace tento neopakovatelný animovaný zážitek akorát umocňuje. Fakt jsem si tuto pohádku Apple moc užil a jsem rád, že dostávají šanci i takto originální projekty. Vůbec se nedivím tomu, že byl tento film zvolen nejlepším filmem roku 2020. Za mě by to asi nevyhrálo, ale mezi animáky, by to bojovalo s Duší o první místo. Hudba byl taktéž nádherná. Fakt hluboká a krásná pohádka, která je parádní i pro děti - na rozdíl třeba od zmiňované Duše. Za tohle má u mě Apple bodíky navíc.