Pašerák (2018)

(7/10). Na Eastwooda pouze průměrný film se skvěle napsanými postavami.. Pouze u gangsterů jsem z nich neměl strach a zdálo se mi i u Andyho Garcii, že tam je jenom proto, aby tam byl..Troufám si tvrdit, Clintův poslední film ve kterém hraje.. Protože tady fakt už vypadá, že každou chvíli dodělává.. Ale stejně je to týpek a klasa !

Máří Magdaléna (2018)

(4,5/10). Další zobrazení života a umučení Krista, kterých jsem viděl nespočet.. Rozhodně nejde o nejlepší zpracování.. Ale! Ne, v každém filmu uslyšíte úžasně něžný soundtrack od mého oblíbeného, bohužel již zesnulého skladatele Jóhann Jóhannsson, který opět odvedl úžasnou práci a ten soundtrack zní tak něžně jako Maří Magdaléna. Další věcí, která odlišuje tento snímek od ostatních je celkové až artové pojetí a natočení filmů.. Převazují dlouhé záběry a nekonečné monology.. Zde to možná místy bylo až na škodu.. Ocenil bych větší akci, ale to je věc názorů. Ovšem scény, kdy Maří pomáhá hladovějícím mě vnitřně opravdu dostaly. Poslední věcí, kterou bych zmínil je závěrečná konfrontace s tvrzením církve, že Maří Magdaléna byla prostitutka.. Upřímně jsem si to myslel taky.. Takže díky tomuto filmu vím, že to není pravda.

Děsivé dědictví (2018)

(8/10). Brutálně originální film, který vás poznamená a jen tak na něj nezapomenete.. Trochu jsem to tušil.. Protože jsem od režiséra viděl loňský Slunovrat, tak jsem čekal originální nápady, pomalou kameru a schované různé odkazy... Dostal jsem úplně všechno a jsem nadšený a zděšený.. Protože se mi to líbilo mnohem více než výše zmíněný snímek a taky mi to pomalé tempo vůbec nevadilo.. Dovoluji si vypíchnout dvě věci, které film dělají lepším a velice kvalitním.. Zaprvé - Herecký výkon Alexe Wolffa, který byl fenomenální a scénu ve škole se zlomeným nosem považuji za nejsilnější scénu filmu.. Zadruhé - Postupné budovaní trýznivé atmosféry za pomoci nepříjemných zvuků a tónů. Ještě bych zmínil šílenou matku visící ve vzduchu nad postelí syna jako pavouk."Otáčím se a kontroluji roh v pokoji".

Město podivínů (2018)

(7/10). Příjemná sci-fi jednohubka, která parádně funguje ve chvíli, kdy o filmu absolutně nic nevíte.. Potom vás pohltí naprosto divný a tajemný Emile Hirsch a jeho obdarovaná dcera.. K nim se pak přidá napůl pedofilní dědeček a mamka, která je tak napůl Superman.. Zní to šíleně? To je teprve začátek.. Tento film bych však šel natáhnout na víc dílů.. A to se neodvažuji tvrdit u moc filmů..

Král psanec (2018)

(8/10). Parádně surový, realistický a o emoce neochuzený historický film plný krve a bláta.. Nejvíc na filmu jsem si zamiloval hulákání Aarona.. Ten kluk to má v sobě.. Ostatní obsazení bylo taky parádní.. Šlo vidět, že si to natáčení užívali.. Vztah Roberta Bruce a jeho královny byl výborně napsaný a chemie mezi nimi jen sršela.. Nezbývá než smeknout nad těmi udatnými muži, kteří riskovali život pro svobodné Skotsko.

Zlo s lidskou tváří (2019)

(7,5/10). Název skvěle vystihuje vnitřek Teda Bundyho.. Dost zvláštní a možná i škoda je, že jsme sledovali film o sériovém vrahovi, ale neviděli jsme ani jednu vraždu..Ovšem co se týče linky vztahu Teda a Liz, tak to bylo vymazlené a emocionálně svazující.. Hlavně kvůli děsivě okouzlujícímu Zacovi a nádherné a nevinné Lily. Toto dvojice, jejich chemie a pouto, které mez sebou mají je pilířem celého filmu o vnitřně nemocném člověku, který se s tím očividně ani on sám nesrovnal. Jde vidět, že byl buď tak moc chytrý, úspěšný a hrdý, že si to prostě nedokázal přiznat, a nebo byl fakt rozený vrah. Obávám se obojí je pravda.. Světlým momentem procesu byl soudce v podání Johna Malkoviche z jeho úst vyšly nejsilnější věty celého filmu.. Nejde vyslovit slovy jak s jeho výroky souhlasím.

Odříznutí (2018)

(8,5/10). Mrazivý thriller, který není ze Skandinávie.. Může to vyjít? Bože, vyšlo to DOKONALE! Jsem naprosto unešen tímto německým thrillerem, kdy jsem si skoro zakryl oči při pitevní scéně.. To se mi už dlouho u filmu nestalo, takže za to paří tvůrcům obdiv.. Za odvahu to tam opravdu dát.. Všechno! Co se příběhu týče, tak já jsem absolutně nevěděl o čem tento film je a to je asi to nejlepší co můžete udělat.. Nic si o tom nezjišťovat, a pak se do toho ponořit. Ono vás to za ty dvě hodiny vůbec nenechá vydechnout a vy jenom zíráte a občas skřivíte pusu kvůli fakt nechutným scénám..Ale svým způsobem jsem za ně rád.. Víc ten film pak prožíváte.. Celkově jsem fakt nadšeně překvapen a až na dost překombinovaný závěr to byla neskutečná podívaná a je soudruhům z NDR tleskám!

Pokoj (2019)

(7/10). Hodně nadprůměrný polohorror, který už jenom svým pojetím a nápadem dokáže vyvézt z míry.. Vůbec nevadí, že tady pouze herecké duo, které se později rozroste o jednoho člena navíc.. Přesto vás prostě nemůže nebavit se koukat na krásnou Olgu a na jejího dost divného přítele.. Mimochodem máte celý film takový hrozně divný pocit a to je na tom filmu asi to nejlepší.. Ten pocit, že je všechno divné a vy nejste ani náhodou v bezpečí.. Škoda, že to ke konci pod tíhou svojí ambicióznosti film začíná pomalu bortit.. Je to zbytečně překombinované.. Ale nápad to byl skvělý a film vyčnívá nad ostatními.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

(5/10). Ze začátku jsem byl naprosto nadšený a opálen způsobem vyprávění.. První dvě povídky byly geniální.. Bohužel potom to šlo s kvalitou postupně dolů.. A to doslova.. Poslední povídka byla totální kravina.. Vůbec už si nepamatuji co tam vlastně bylo, ale první dvě si pamatuji dokonale.. Takže jak jsem se na začátku bavil, tak jsem se na konci neskutečně nudil.

Paterson (2016)

(7/10). Ohromně příjemné překvapení o které se Jim Jarmusch postaral.. Film krásně lehce plyne, jako Driver sype slova do svých básní z rukávu a vy je s úsměvem a očekáváním vyhlížíte další den tohoto Story of His Life.. Každý den je něčím jiný a postupně se tam nabaluje spousta inteligentních odkazů na předchozí dialogy a slovní obraty. Je mi po shlédnutí tohoto filmu hrozně příjemně..