Městečko prokletých (1995)

Toto zpracování celkem známého a nijak zatracovaného románu Midwichské kukačky mě od četby předlohy přinejmenším na dlouhou dobu odradilo. Film osciloval mezi otravou a parodií. Vskutku vražedná kombinace. Jestli to měl být horor pro diváky, tak se záměr podařil. Nejvíc mě děsí, že se tu objevil i Mark Hamill, kterého si chci pamatovat z jiné role. Ubohý Luke Skywalker, proč jen musel brát tuhle nabídku!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Milý a vtipný seriál ze života, s uvěřitelnými situacemi (někdy :-)) a skvělými hlavními hrdiny. Pozor, Ministerstvo zdravotnictví varuje: Způsobuje závislost.

Past (1999)

Hezké " skoro nikdo není tím, kým se zdál být" a scény krkolomných loupeží. Jinak spíš menší nadprůměr, ale hodně příjemný a zopakovatelný.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Nenáročný rodinný SF seriál - rodinný v tom smyslu, že se divák dočká relativně předvídatelných zápletek epizod, zdůrazňování důležitosti rodiny, osobní odvahy aj., žádné krvavé akce nebo hrdinů chovajících se vědomě jako zmetci. SG jsem si pouštěla, když jsem chtěla vidět něco skutečně nenáročného, u čeho nebudu mít problém vykonávat jinou činnost, na kterou se budu víc soustředit. SG sice není špatná, ale oproti jiným SF seriálům, které jsou vtipné (Červený trpaslík, Lexx, Doctor Who) či zajímavější světem i postavami (Farscape, Firefly, BSG, B5), se jedná o podprůměr.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Čtyřka se autorům povedla a rozhodně překonala nepříliš zajímavou trojku. Něco se však změnilo i k horšímu. Z Johna McClana se stal onen typický nepřemožitelný akční hrdina, který má životů víc než smečka toulavých koček a štěstí víc než výherce jackpotu v loterii. Ačkoliv je tu akce i humor, naprosto se ztratila aspoň ta špetka uvěřitelnosti, kterou se předchozí díly lišily od většiny jiných akčních filmů. Přesto je ale Smrtonosná past 4.0 nadprůměrný film ve své kategorii a docela dobře jsem se při jeho sledování bavila.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Krásný film, skoro na nejvyšší hodnocení. Možná časem :). A kdybych někdy "viděla rudě", už vím, co dělat - ne, nepůjdu k Tiffanymu, ale pustím si Snídani u Tiffanyho!

Experiment (2001)

Psychologicky zajímavé, napínavé, nutící k přemýšlení... ale přesto jako by tomu něco chybělo. Váhám mezi 3 a 4*. Ale každopádně je Experiment poutavý a zajímavý film, který mohu jen doporučit.

Milionář z chatrče (2008)

Přeceňovaný film, řekla bych. Ne že by nebyl dobrý, ale už před nějakou dobou jsem četla knižní předlohu, a ta se mi líbila víc. Nejenže v ní bylo víc scén z života hlavního hrdiny (které byly zde navíc podány poněkud chaotičtěji) a méně lovestory, ale také zajímavá pointa, kterou zde tvůrci vypustili. Slumdog Millionaire je rozhodně podařený film, ale nezdál se mi nijak výjimečný (což o to, kniha přímo také ne, ale zaujala mě víc :)). Q & A (v českém překladu Kdo chce být miliardářem) mohu každopádně doporučit. Nebojte se, že byste se nebavili, když už jste viděli film, je to o něčem úplně jiném :-).

Kung Fu Panda (2008)

Co víc říct, než krása? Nádherná animace, postavy, dabing (mám na mysli samozřejmě ten originální), hudba... to vše skvělé. Zajímala by mě sice jedna nevysvětlená věc (konkrétně jistý chvat; kdo viděl, pochopí) a určitým, no, nesmyslem je, jak rychle se Po naučil bojovat, a taky květy a plody na stromě zároveň (i když to byla "magická" broskvoň), ale nechme to tak... Každý film má své mušky. A Kung Fu Panda je jinak prostě úžasná. Hlavní podíl na mém hodnocení má mistr. Bez něj by měl film slabé 4*, ale pokaždé, když si tolik oblíbím nějakou postavu, hodnotím výš... a shi-fu výborná postava rozhodně je :-).

Postrach Dennis o Vánocích (2007)

Možná to nebylo až tak hrozné a spíše by odpovídaly 2*, ale tento druh amerických filmů má na následek, že se už při pouhém zaslechnutí slov "duch Vánoc" osypu a utíkám pryč od obrazovky. Dokonalý příklad toho, jak rádoby-zábavnost a rádoby-didaktičnost sklouznou do trapnosti až k nevydržení. Divák má po zhlédnutí chuť bojovat za základní lidské právo být mrzoutem, když se člověku chce...