Přesný jako smrt (1983)

Každopádně povedený kousek Rowana Atkinsona - vtipné, zábavné. Kdo má rád jeho humor bude spokojen, tak jako já. Akorát jen taková poznámka - na originálu DVD se píše: "Co musí stihnout za 24 hodin?" Tento popis je poněkud zarážející, ten, kdo ho psal asi o snímku neměl ani potuchy - Rowan Atkinson má totiž v tomhle snímku před sebou pouhých třicet minut života, právě proto snímek trvá 30 minut, a právě proto má tak mile zběsilé tempo. 80%

Poslední píseň (2010)

Schématický děj, předvídatelný vývoj postav (tedy jak které, některé setrvávaly v jedné póze celou dobu) a spousta hluchých míst a to jak po stránce scénáře, tak i vedení celého příběhu a především pak atmosféry. Nezdá se vám, že na jeden film je tam až příliš mnoho neštěstí, tragédií a nepochopení? Navíc scénář se strašně opakuje – to co je patrné v jedné scéně, vám po chvíli odhalí jako největší tajemství filmu. Srdceryvný příběh, o konci léta a předčasném podzimu, o konci dětství a začátku prozření – s herecky prkennou Miley Cyrus, ale výborným Gregem Kinnearem. Dobré drama má mít silný a pokud možno uvěřitelný příběh (až na pár výjimek), schopnost dostat z vás emoce a navodit tu správnou atmosféru – všechno tohle splňuje Poslední píseň tak na polovinu – atmosféra pokulhává a síla emocí předvedená Gregem Kinnearem je občas přehlušená nudnou omáčkou. Špatný film to ne, ale doporučit to někomu? Upřímně ne, existují daleko lepší drama a ne tohle, které by ve své podstatě ani nebylo dramatem – spíš sladkou „omajdou“ pro dospívající, kdyby otec Ronnie netrpěl čímsi (nechci prozrazovat tomu, kdo neviděl), ale jemu samotnému je tam věnováno tak málo času, že stejně převáží nudně mdlý „slaďoučký“ příběh. Více citovosti a nadhledu pro vedení příběhu by Poslední písni prospělo. 50%

Londýnský gangster (2010)

Zajímavý příběh s lehce překvapivým koncem (nerozhodnost se nevyplácí). Famózní Colin Farell s Davidem Thewlisem táhnou nosný příběh s věrohodným prostředím, postavami. Škoda jen, že film místy ztrácí tempo vyprávění. 80%

Holky z naší školky (2007)

Překvapivě svěží s několika opravdu zdařilými narážkami. Nic originálního, ale za to zábavné po celou délku filmu. V podstatě osvědčený námět s několika originálními nápady a celou řadou ohraných scén. Ale splňuje to hlavní podmínku komedií – je to zábavné a příjemně buřičsky absurdní. 60% P.S. Kdo vymyslel ten strašný název filmu v češtině? Trochu zavádějící řekla bych a vůbec ne nápadité.

Mládí (1992)

Jemný humor, laskavý nadhled, příjemně pomalu plynoucí atmosféra, obyčejnost s nádhernou poetikou, reálnost... Ve výsledku takové milé pohlazení po duši... Prostě pár příběhů, z nichž kterýkoli by se mohl stát i Vám - prostě městský život se vším všudy. 100%

Hardball (2001)

Překvapilo mě to samotnou, ale tenhle příběh má sílu i potenciál vymačkat z vás emoce nenásilnou formou, příběh „ze sídlišť v předměstí“, kde drsnost je realitou už v útlém věku versus život muže, který stále nenašel smysl svého života... Netvrdím, že tam není patos, ale na mě to působilo tak, jak si představuji, že by na mě drama mělo působit – dobře stavěný příběh, emotivně silný konec. Nejde tu o sport, tvrdá hra může být i život (a taky že je). Jako vždy výborný Keanu Reeves, kterému rozpolceného muže věříte stejně tak, jako toho s nalezenou podstatou bytí na konci filmu. 80%

Homeless (2011) (amatérský film)

Dobře stavěný příběh s nosným sociálním námětem. Vhodný výběr hudby podtrhuje atmosféru. 70% (v rámci amaterských krátkometrážních snímků)

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Úmyslná blbost, která těží z absolutně absurdního humoru a z "parodie" klišé. Pár povedených šílených nápadů, ale nic víc. Scéna, kdy hlavní hrdina bojuje s krávou je nezapomenutelná, sice jen tím, že to je absurdně šílená blbina, ale jen tak na ní nezapomente. Ostatní nesrovnalosti nemá cenu zmiňovat, protože těžko rozlišit, co je záměr tvůrců a co ne. 40%

Nebeské dny (1978)

Vizuálně úchvatné, umělecké záběry přírody, luk, polí, nebe.... Klobouk dolů před kameramanem... Jenže tohle na dobré drama nestačí, příběh je sice ucházející, ale jaksi lehce v pozadí, důležité momenty se odehrají takřka okamžitě, což vystřídá pár neurčitých obrazů.... Nemůžu se ubránit pocitu jisté nevyrovnanosti snímku, který na bázi výstavby příběhu žalostně pokulhavá, nemluvě o přítomnsoti sice malé, byť dost patrné dávky diletanství (samozřejmě mimo kameru). Richard Gere se svým pištivým hlasem, poprvé asi lituji, že někdo nebyl předabován. 65%