Rebelka (2006)

Absolutní oddechovka vhodná zejména máte-li čtyřícítky horečky nebo kocovinu. Schematické s ponaučením - stejně jak je v podobných filmech zvykem, bohužel absence vtipů tlačí tenhle film na podprůměr. 40%

Neřízená střela (2010)

Těšila jsem se na nadprůměrnou britskou komedii s Billem Nighym, ale takovouhle "dardu" a "nátřesk" humoru jsem nečekala. Tomuhle já říkám komedie s velkým K. 100%

Na doraz (2010)

Na doraz je jedna z těch komedií, kde sice nevyprsknete vyloženě smíchy, ale která vás baví od začátku do konce povedenými nápady, dobře napsanými charaktery, hláškami, které vás přimějou k úsměvu a světě div se (po dlouhé době, respektive prvním průkopníkem byla Pařba ve Vegas) - americká koemdie, kde situační humor má šarm a mistrnou kvalitu. Každopádně zábava, která stojí za to. "Zapomněl jsem zavřít okénko u auta. Vždyť nemáme dveře." 80%

Kudykam (2010) (divadelní záznam)

Kdo neviděl na vlastní kukadla a neslyšel na vlastní sluchadla třeba ve Státní opeře v Praze (tak jako já) ten nemůže plně vychutnat ani pochopit široký a hluboký rozměr tohoto projektu pánů Horáčka a Hapky. Když jako divák sedící v hledišti máte možnost ponořit se do pestrosti, myšlenek i snovosti a přitom stát nohama pevně na zeni, tnehle pocit vám divadelní záznam zprostředkuje jen částečně a dost okleštěně, ale i tak dávám maximální hodnocení, tohle představení si zaslouží respekt i smeknutý klobouk. 100%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Piráti z Karibiku počtvré a trochu jinak. Logicky s novým režisérem musela přijít změna a podle mě je to změna k lepšímu, protože čtvrtí Piráti jsou sice pohádkový (čímž se tak trochu naštěstí vrací ke kořenům a Prokletí Černé perly), ale o poznání přehlednější, méně temní, méně chaotičtí a více dobrodružní než dva předchozí díly. Depp s Rushem jsou ve stejné formě jako před lety. Potěší i kratičká účast Keitha Richardse coby taťky Jacka Sparrowa. Na začátku má sice trochu člověk u akčních scén pocit, že už je v předchozích dílech viděl, ale tenhle pocit se za chvíli rozplyne jako pára nad hrncem a film překvapí pár osvěžujícími nápady. Více akce, méně omáčky oproti předchozím dvěma filmům. Shrnu to - na jedničku to sice nemá, ale je to stejně dobré jako trojka (ačkoliv přiznávám, že na Vlny podivna se znova mrknu radši než na trojku a to hlavně díky té svižnosti, menší temnosti snímku a díky menší omáčce kolem) a mnohem lepší než dvojka. Příjemná zábava s podařenýma hláškama. 80%

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Na Podfukáře to nemá, ale ti měli jinou atmosféru, šmrnc, styl točení a dimetrálně rozdílný způsob natáčení. Právě proto tyto dva snímky nelze tak úplně věrohodně porovnat... A třebaže Podfukáře budu mít vždycky radši (i díky větší preciznosti a právě té atmosféře), tak Dokonalý podraz je pro mě dalším seriálem, který stoupá na mém žebříčku oblíbensoti takřka díl od dílu (už jen ten fakt, že 4. série - srpen 2011 - jsou co se týče do kvality slušně vyrovnané), nesrovnalosti tam jsou, ale na ty kašlu, protože Dokonalý podraz je bezesporu plnohodnotná zábava. 85%

Jana Eyrová (2011)

Tleskám, smekám a jsem nadšená. Nejlepší zpracování Jany Eyrové, které doposud bylo natočeno (ale jen tak nějaká další adaptace Jany to nepřebije dlouhá léta, jestli kdy vůbec - i čtyřdílná minisérie Osudová láska Jany Eyrové se navzdory svým nesporným kvalitám tomuto zpracování rovnat nemůže). Nejlepší atmosféra, prostředí a troufám si tvrdit i nejlepší herečtí představitelé. Režisér Cary Fukunaga se nebojí jít až na dřeň, rozebrat a proniknout do samého jádra knihy, a právě to činí tuto adaptaci společně s herci tím čím je, nabízí hloubku, nesvázané emoce, živou atmosféru, přesně ten faktor, který ve filmu hledá snad každý divák - ten pocit, kdy nejen, že koukáte na plátno, ale cítíte s postavami a víte, že ten film má v sobě něco navíc. Přesně to se mi stalo u tohodle snímku. 100%

Opilý koráb (2010)

Mně se to líbilo, je pravda, že lyrická stránka je dost možná výraznější než ta dějová. Ale to nevadí, protože film nabízí celý zástup různých skrytých symbolů, právě díky syrově reálné lyričnosti. A tak se nad tímhle nezávislým snímkem můžete i zamyslet, což je klad, protože celá řada amerických (včetně těch nezávislých) snímků tenhle luxus nenabízí. Brilantní John Malkovich jako ostatně vždy. 80%

Já, legenda (2007)

Já, legenda je jeden z těch filmů, který se tváří jako něco jiného, než ve skutečnosti nabízí... V tomto případě to však myslím velmi pochvalně. Vlastně to je paradoxní - příběh není nikterak originální a je vcelku předvídatelný, tempo filmu je pomalé a soustřeďuje se vůbec víc na vykreslení prostředí a života v něm než na samotný příběh, který ve své podstatě přichází až na samém konci a přeběhne vám před očima snad až příliš rychle. Ale v tom to právě je, proto je tenhle film nadprůměrné sci-fi - protože dokáže udržet vaši pozornost, přestože nehýří akcí - a právě tady se to rozděluje na dva typy diváků - ti, co uvítají, že sci-fi nemusí obsahovat i bůh ví jaké akční scény a spokují se s komorním vyprávěním a procitěným hraním Willa Smithe skoro jako na divadle, a na ty pro něž tam není ani jedna pořádná řežba (což je pravda), naštěstí pro mě - já patřím do té první kategorie a takové to netradiční sci-fi vítám. 80%

Cizinec (2010)

Johnny Dpp je pořád stejně přitažlivý, stejně jako je Angelina Jolie pořád krásná ženská, ale upřímně - k tomu, abych tohle věděla nepotřebuji vidět hodinu a čtyřicet minut něčeho, co se sice snaží tvářit jako thriller, ale ve skutečnosti je jen čímsi, co nelze s určitostí identifikovat. Jestliže pominu pár závažných faktů a) je to nuda (což je největší prohřešek, jaký může být na filmu spáchán), za b) (ne)děj to má asi stejně napínavý a záživný jak lepolero bez textu, za c) ta úžasná "pointa", kterou tvůrci považovali za tak skvělou, je tak hloupá, že ji odhalíte skoro na začátku, za d) Angelina nemá co hrát, ale šaty mění dostatečně rychle na to, aby se dala pochválit jako zdatná modelka, za e) Johnny Depp také nemá co hrát, ale jako model ke koukání je prvotřídní, za f) ani Paul Bettany nemá co hrát, ale kouká se na něj taky hezky, za g) sebelepší herec tady nemá co hrát, za h) scénarista měl dovolenou, za ch) kameraman a Benátky se vzájemně nepochopili a za i) funkce režiséra je tu naprosto zbytečná (ale pochybuji, že to je tak úplně vinou režiséra). Když teď nad tím tak přemýšlím, řekla bych že tyto fakta nelze opomenout, pravdou je, že než vidět Deppa s Jolie v takovémhle filmu, neviděla bych je na plátně vedle sebe raději vůbec a nebo v daleko, ale daleko lepším filmu, který nevznikl jen proto, aby si tak slavní herci zahráli vedle sebe a producenti vydělali. 40%