Šimpy

Česko
psychopat

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 25.5.2020  15:25
    Sázka pro dva (TV film) (1978)

Jednohubka pro Kaisera a Vančurovou. Prachař perlí. Mámo, vodu! Pivo! A vedlejší role dobře obsazeny.

• 5.5.2020  17:11
    O princezně na klíček (TV film) (1987)

"Miláčku, inženýre Horáčku", i když někdy bych asi ženskou radši nenatahoval. :-D

• 3.5.2020  17:51
    Zatmění všech sluncí (TV film) (1987)

Mohla to udělat lépe. :-D

• 19.4.2020  19:31
    Star Trek: Picard (TV seriál) (2020)

Ukecané? Možná. Možná pro někoho i nudné. Především pro ty, co čekai samou akci nebo jednoduché epizodní přímočaré příběhy. Možná by se to dalo sestříhat na míň dílů, i tak jsem se bavil. Nejvíc potěšil Jonathan Frakes ...i jako režisér epizod. No a trochu spoileru. Závěr byl patetický a zdlouhavý, neboť od okamžiku zmínky o "golemovi" se schopností přijmout neurální vědomí, bylo jasné, co se stane.

• 19.4.2020  19:27

Mohlo být líp, mohlo být hůř, ale párkrát jsem se řádně zasmál.

• 17.4.2020  18:46
    Rudý úsvit (1984)

Jak nehodnotil? Hodnotil!! Loni v létě!!! Za okny americké střední školy přistávají ruští paragáni. :-D

• 13.4.2020  18:21

Asi nejslabší z filmových dílů.

• 13.4.2020  18:19

I přes novou animaci velmi podařená záležitost.

• 13.4.2020  18:10

Na těchle starších věcech mě nejvíc baví dohledávání herců...kdo najde Gollovou nebo Lackoviče?

• 13.4.2020  17:58

Potěšil Robin, a hlavně P. S. Hoffman.

• 13.4.2020  17:55

Jak se český film slátaninou stal...

• 5.4.2020  16:13
    Konec semestru (TV film) (1974)

Vala dobrej. Ivo Gübel, poručík kuře, jako detektiv, mile překvapil. :-)

• 5.4.2020  11:03

Československý dabing to zvedá o úroveň.

• 30.3.2020  19:35

Taková zajímavost, nebo možná chybička....v kanceláři u ředitele visí vedle dveří asi kalendář s dívkou v červených plavkách (je vidět i v předcházejícím díle i v následujícím)...v tomto díle také. Ovšem, když u ředitele je inspekce a kuchaři, aby podepsali protokol, na zdi je najednou dívka ve žlutých (zlatých) plavkách. Říkám si, tak strhnul list kalendáře. Jenže, když si v zápěti pozve do kanclu Sváťu a Bohouše, už tam opět visí dívka v červeném. :-)

• 30.3.2020  19:32
    Svatební noc (TV film) (1970)

Somr s Hrušínským si to museli vysloveně užívat. A asi první role, kde mi Janžurka přišla pěkná.

• 26.3.2020  20:02

Tak musím uznat (ač přes svou averzi k českým filmů od roku 2000), že tohle se vážně povedlo. Film hraje na nostalgickou notu, ale což. Stárnem všichni a někteří z nás holt rádi vzpomínají na uprchlé mládí. Linda Rybová mile překvapila...je sympatická, i něco zahrát umí. Pavel Kříž opět svůj, i Matásek do týhle role sedí, i když v žádný jiný roli hrát neumí, Somr opět baví, ač jsem se bál, že se jeho profesor konce nedočká. Zkrátka film pro pesimisty, kteří nechtějí přestat věřit. A bylo fajn vidět znovu Venoše a v malých rolích Jirku Stracha či Ondřeje Kepku. A tak mi nesedělo jen sex Štěpána s Vendulkou a úvodní kýčovitá písnička o Spejblovi a Hurvínkovi, protože jak všichni víme Spejbl brousil paní Kateřinu. Co by taky s ní měl dělat jinýho, když to byla dřevěná loutka? No, doufám, že to konečně Štěpánovi vyjde, i když, jak praví klasik..."zazdít se to dá vždycky." Takže v sedmičce rozchod a nová slečna na obzoru. :-D

• 25.3.2020  19:00

Dost slabé, závěr šustí papírem a je kýčovitý. Ale úvodní Uhlířův song je přesnej a párkrát jsem se slušně zasmál, za což může hlavně Josef Somr a úvodní absurdistán při pohřbu Štěpánovi matky

• 23.3.2020  19:52

Nechápu to nízké hodnocení. Ale je pravda, že na to koukám s odstupem 27 let a proto mě to vede k hodnocení jaké dávám. Pan doktor Štěpán Šafránek, zbaven iluzí, překročil třicítku a jak už to s příchodem dospělosti občas bývá, padnul na držku a musí si všechno pěkně vyžrat ode dna. A k tomu je svědkem nástupu kapitalismu v Čechách. A to je téma velmi nosné. Nejvíc totiž oceňuju Kleinovu kritiku počátků českého kapitalismu. On totiž satiruje skoro vše, co je na kapitalismu (a nejenom českém) špatně. (A nemyslím tím jen přejmenovávání ulic podle doby), ale ty ostatní nešvary. Pryč je krásné přehledné náměstí, všude reklamní poutače, snaživí podnikatelé a neony. Chcete si zajít na pivo? Pryč je hospůdka se štamgasty, kde Filipovský vyhrával na harmoniku. Mísot ní zaplivaný pajzl plný pochybných existencí a k poslechu vám hrají výherní automaty. Zlodějíčci, podvodníčci a nýmandi bez know how mají pré, a slušní lidi aby lezli kanálama. A v tomto rozpoležení se musí Štěpánek probít existenciální nejistotou a hledáním té pravé. Naštěstí zůstane svůj, a musí to zvládnout sám, protože nepodlehne tomu šílenství a zachová si mravní integritu. Ač bych příběhově snesl, i kdyby se naučil splynout s davem a šel do podnikání v soukromé praxi. Mimochodem první díl, kde si moc nelíbila animace a už vůbec titulní písnička.

• 22.3.2020  13:29

Doplňuji si československé filmové vzdělání za časů koronavirových.

• 22.3.2020  13:28

Ženský jsou mrchy, viď Štěpánku? Ačkoliv jsem v minulosti viděl kousky filmů o básnících a hlášky též znám, nikdy jsem je neviděl celé a cíleně. Kříž mi přišel nesymaptický a film takový slizký. Ale ono je to celkem dobrý.

• 5.3.2020  19:07

Hřebejka už by měli někam odklidit, ať si režíruje estrády v domovech důchodců. Jedním díle Wlodarczyk napraví reputaci seriálu, aby ji následně Hřebejk pohřbil do hnoje. Fakt ty jeho hrátky nechápu. Ženská se před svým milencem převléká z ručníku do podprdy tak, že si kryje kozy nejdřív ručníkem a pak podprdou? Sakra, chápu, že je Hřebejk vysazenej na prvoúčelovou nahotu, ale tohle je fakt hloupý až to praští do očí...se holka stydí před kamerou, nebo před kolegou, tak to tam bejt nemusí, ne? A boha jeho, co to udělali z Kříže? Z toho šovinistickýho arogantního parchanta z předchozích dílů je najednou ušlápnutej podpantoflák? Vždyť málem lezl do prdele i tý Beretový. A to v dalším díle to zazdili ještě víc. Všude women power a z Kříže absolutní troska, co by bez ženský snad nezvlád ani vylézt z postele. A tak hvězdička za kapitána Lukeše, tu kurvu. :-D A za to, že konečně českej muslim je nevinnej.

• 18.2.2020  19:04

Pohlreicha mám rád, ale tohle je trapnost nad marnost. Všichni zaměstnanci jsou překvapený, že tam je přestrojený Pohlreich, když tam lítaj lidi s kamerou a se štábem? Ale no tak. A pak ta nechutná komedie okolo. A ptát se na kvalitu restaurace podle fotek z kuchyně zákazníků? Obzvlášť, kdy jsou uvedeny jako "úřednice", to je teda statistický výběr.

• 18.2.2020  17:30
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

V porovnání s geniálním comicsem (který jsem četl před lety) je to bohužel o dost slabší. V posledním díle to fakt působí hrozně, naštěstí to konec zachrání, i když hlavně kvůli feelingu Stranger things. Potenciál, herci a atmosféra jsou slibné, jenže ty změny mě leto krkem. Scot Kavanaugh černej? Sam Lesser depkař? Ale no tak, snad druhá serie to zlomí. A ten tatík byl pěknej tragéd.

• 3.2.2020  15:17

Akční zábava, jak má být. Příběh jednoduchý, v akšních scénách člověk nesmí hledat fyzikální zákony a pak se bude dobře bavit. Hlášky se sypou, černý kluci válej a Joe Pantoliano je všechny o třídu přehrává.

• 3.2.2020  15:15

Očividně seriál, který se snaží navázat na úspěch Případů prvního oddělení. Bohužel se jedná jen o vykrádačku a k tomu vykrádají ještě labyrint Jirky Stracha...některé scény jsou vizuálně přímo okopírovány. A navíc chování policajtů je fakt šílený...v každým díle jsou fakt sprostý, lezou do míst bez povolení apod. Myslím, že u soudu by s nima každej advokát vyběh.

• 3.2.2020  15:05
    Stopa (1985)

Spousta pobíhání, spousta křiku a spousta skvělých herců. Bohužel to dohromady moc nefunguje.

• 21.1.2020  15:21

Ne, že bych u Baye kromě výbuchů čekal taky logiku, ale tady na tom scénáři není logického vůbec nic. I ty akční scény jsou bez smyslu.

• 21.1.2020  15:19

Ale jo, pár nápadů, pár hlášek, velmi zdařila potitulkovka.

• 20.1.2020  16:03
    Zlatá přadlena (TV film) (1975)

Toho Luďka Kopřivu jsem jako dítě nepoznal. :-)

• 20.1.2020  16:01
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Andree to nármaně slušelo, no a Kepka si to tam po šedesátce dává jako pán. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50