Šimpy

Česko
psychopat

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 15.1.2018  21:28

Má to potenciál, ty děcka hrajou taky dobře, trochu přeefektováno, ale nějaké velké chyby jsem tam nenašel. Ten Wiglaff hrál skvěle.

• 9.1.2018  22:06
    Miláčku jsem po smrti (TV film) (1991)

Pod názvem Miláčku jsem po smrti jedna ze záležitostí viděno v brzkých devadesátkách. Velmi byvil ten Anděl a z nesymaptického stavitele se stane sympatický Arnold Piškin. :-)

• 9.1.2018  22:04

Kdysi to dávali v tv skoro pořád pod názve Co je malý, to je hezký. A ona je to slušná rodinná zábava, chvílema i napínavá.

• 5.1.2018  21:56
    Drakobijce (1981)

Nápaditá a především napínavá podívaná. Čekal jsem něco naivního a tady plno překvapivých zvratů...hraní si s očekáváním a důkaz toho, že ne každý drak je hodný jako Draco...obzvlášť jistá naturalističnost na pohádkový, či chcete-li fantasy příběh, byla trochu šokující....mám na mysli žeroucí dráčata. MacNicol jako nafoukaný čarodějův učedník překvapil a potěšila malá role Iana McDiarmida. A i efekty ušly. Na tu dobu. :-)

• 1.1.2018  20:00

Pohodička. Dva rozdílní týpci na jedný misi, to už tu mnohokrát bylo (křižovatka smrti atd.), ale tohle nejsou zrovna policajti a nemaj zrovna oba čistej štít, zato pár nevyříkaných problémů. Akční zábavná jízda, kde Jackson hláškuje o stomamrdů, Ryan nezůstává pozadu a s přehledem si to tam ještě dává Gary Oldman jako Běloruskej diktátor. Pobavilo.

• 1.1.2018  19:46

Zajímavá sonda do lidských osudů, aneb tuhle hru bych radši vynechal, nicméně, závěr film překvapil.

• 26.12.2017  21:38

Jsem trochu rozpačitý....Capaldi funguje, David Bradley taky, příběh takový nevýrazný, byť nápad nosný. Závěrečná řeč pěkná (byť trochu šustila papírem, ale Capaldi to uhrál), ale nějak mi tam chyběl drajv a tý holce fakt nevěřím....

• 20.12.2017  22:41

Uznávám, že chvílemi je to příběhově kýčovité...hlavně závěr, kde bych poslal na zem zpět ty děti. Ale jinak se mi líbilo. Vizuálně pěkné, emočně silné, výborný Max von Sydow, skvělý Williams, v dabingu velmi mile překvapil Ladislav Mrkvička. Velmi zajímavě ztvárněno předpeklí i samotné peklo.

• 14.12.2017  16:11
    DARYL (1985)

Další sympatický 80kový kousek. Vynikající Oliver, potěšil i starý dabing. Jen závěr trochu kýčovitý. A pořád nechápu takové ty chápající rozumné vědce...zde ten Doktor, v Malém navigátorovi ten týpek taky nebyl úplnej zloun.

• 13.12.2017  22:12

Za pár dní jdu podruhé, tak se pak rozepíšu podrobněji. Návrat z předpremiéry a v hlavě zmatek. Buď to bylo tak geniální, až jsem to úplně nepobral, nebo jsem měl jen málo kafe :-D. Dále SPOILERY. Druhé shlédnutí a vše se ustálilo. Věci zapadly, myšlenky se propojily a i emoce se dostavily. Tebhle film he jiný než ostatní sw a je přesto skvělý. Proč, ptáte se? Protože bagr! Tenhle film se totiž nebojí jít jinudy než byste čekali...vaše nářky, dva roky přiživované teoriemi a diskuzemi, nad tím, kdo je Snoke a kdo jsou Reyiny rodiče, nikoho nezajímají. Nikdy to nebylo důležité. Důležitá je Rey a Kylo. Ve filmu je řečeno, že minulost se musí opustit, aby nové mělo šanci vzniknout. Je to obsah filmu a zároveň přesahuje film, přesahuje formu a toto poselství je předáváno i nám divákům...zapomeňte na to, co bylo, to je pryč, smeťme to ze stolu a dejme šanci mladým vystavět své osudy a příběhy. Obsah utváří formu a to je v poslední době u filmů nevídané. Obzvlášť ve srovnání s filmy, kde obsah je podřízen formě (kupříkladu Justice league...chceme vidět supermana bojovat s ostaními hrdiny..tak to natočíme...nemá to smysl, ale vypadá to epicky, nebo třeba Avatar). Jinak jsou tu vesmírné bitvy, humor, nečekané zvraty (kde by v klasických dílech hrdinové uspěli a na poslední chvíli všechny zachránili, tady neuspějí), vynikající Hamill, Adam Driver též hraje na úrovni a nejlepší na celém filmu je opět použitá animatronická loutka malého zeleného mužíka.

• 12.12.2017  14:49

Tohle nebylo špatný. Pár dobrejch nápadů, hodně ujetý, supr soundtrack a jedny odhalený ňadra. Kdybych to viděl v 17, hodnotil bych výš.

• 10.12.2017  19:33

Pomalý rozjezd, předvídatelný závěr. Nejlepší scéna je ta party u Jakea doma...hlavně jak to neřeší ;-). Škoda, že ne všechno z té party je dořešeno a viděno.

• 8.12.2017  19:48

Celkem jsem se bavil, je to veselý, je to odlehčující, je tam už poznat jistá podobnost s Burtonovými ostatními filmy Reubensovy hlasové i mimické kreace jsou chvílema k sežrání a chvílema k zabití a tak to asi má být. :-)

• 8.12.2017  15:20

Sonda do hlubin osmdesátkových amerických středoškoláků. Kecám. Myslím, že středoškoláci řeší stejné problémy pořád, jen nemají tu možnost se sejít a dostat se na dřeň svých problémů...ostatně proč by to dělali? Princezny a kluci se zadkem ve zlatě, kde jim papínek k 18inám koupí auto se nikdy nebudou bavit s nerdama, sportovci budou vždycky šikanovat slabší, snad proto, že je rodiče šikanujou stejně. A podivíni budou vždycky podivíni. A rebelové? Taky si většinou jen kompenzují mindráky z rodičů, ale aspoň vidí svět z pro mě přijatelnější perspektivy. A co k filmu? Jediná, která mi nesedla byla Ally Sheedy...nesežral jsem ji jediný herecký pohyb. o to víc vyniknul Judd Nelson. A škoda, že ta princeznička nebyla skutečně tou namyšlenou mrchou, jako tyhle barbíny na středních školách bývají...mohla mít o do viditělnější přerod.

• 7.12.2017  21:43

Těšil jsem se na osmdesátkovou scifárnu a ono nic moc. Nápad tu je, potenciál taky...i v tom nemluvném domovníkovi, i v tom příběhu, ale je to absolutně nevyužité. A těch posledních dobrých pár minut filmu to nezachrání.

• 3.12.2017  15:32

Naprosto luxusní záležitost. Nechápu, jak mi tohle mohlo unikat. Film, který musí potěšit každého, kdo je v koutku duše stále dítětem. Stává se mojí kultovkou. Nejen, že si scénář na nic nehraje, je naprosto civilní, ale hlavně ten mimozemský pilot mluví a jedná přesně tak, jak bych od mimozemské inteligence očekával. Věcný, pragmatický, doslovný a odlidštěný..až dokuď si nenačte lidské chování. Pak je ale vtipný. "See you later, navigator!". K tomu se budu fakt rád vracet.

• 1.12.2017  23:49
    Badatelé (1985)

Viděl jsem to už jako kluk víckrát a v dospělosti jsem si nemohl vzpomenout na název. Ale je to super. Parta kamarádů a jejich osmdesátkové dobrodružství, které sice končí ujetěji, než by člověk čekal ale poselství je jasné. "Látka, ze které jsou vyrobeny sny. Stuff, the dreams are made of". Společně s Goonies a Last Starfighterem kultovní srdcovky mýho dětství.

• 28.11.2017  22:09
    Klub ráj (1986)

Normálně bych dal za tři hvězdy...je vidět, že scénář psalo víc lidí dohromady..ale pořád je tu Harold Ramis jako rejža a jména herců? Williams, Levy a Moranis (ti dva v jednom filmu?), O¨Toole, Flaherty, Doyle-Murray a další...za to musim dát 4. A překvapil mě právě Doyle-Murray, že se podílel i na scénáři. A nesmím zapomenout na Louise Zoricha.

• 28.11.2017  22:06
    Labyrint (1986)

Tak nakonec celkem nic moc. Jim Henson se určitě vyřádil, ale příběh trošku pokulhává...přitom z myšlenky sobecké holky, co si musí projít peklem, aby pochopila, že není ta nejdůležitější, by se dalo vykřesat víc. Tragický je ovšem Bowie, který je herecké prkno, ale může se tu předvádět v upnutých kalhotech.

• 28.11.2017  13:03

Typická Columbovská režie, která mi neuvěřitelně sedí. Trochu rodinná, ale především teenagerovská komedie, spousta typických Columbovských postaviček...týpek s hákem, se zbraní, dědek bydlící v telefonní budce....bavil jsem se. A taková spousta známých tváří, které jsem roky neviděl....Keith Coogan, Maia Brewton (ano, otravná Shelly ze seriálu Parker Lewis), George Newbern a další. A potitulková scéna. 4*.

• 26.11.2017  22:25

Docela vtipná záležitost, na kterou jsem přišel náhodou, když jsem digitalizoval staré vhsky...a světe, div se, odvysílala to česká televize s dabingem....ke shlédnutí zde. https://youtu.be/cm-BQCgv6ns Říkal jsem si, co jsem to neobjevil a ono to má i Oscara. :-) Tak snad aspoň ta dabingová verze je raritní. :)

• 19.11.2017  21:51

V první řadě musím říct, že se mi film celkem líbil a z kina jsem odcházel spokojen. Přesto jako komiksák a filmový nadšenec mám pár ať už subjektivních či objektivních výhrad. A proto se nevyhnu spoilerům. V první řadě mi nesedí Affleck. Když dělá akrobacii v kostýmu Batmana, tak mu v civilu nevěřím, že by to dokázal, nemluvě o síle (spíš mi vadí, že jeho výcvik není ani tady ani v BvS ukázán). Nejhorší jsou však nedořešené scény...když Batman poprvé chytne a zlikviduje hmyzáka, tak ho láká na strach nějakého zlodějíčka...pak prohlásí, že se s takovýmhle tvorem setkal poprvé...jak tedy věděl, že ho naláká strach? Opět něco, co si má divák domyslet a není mu to řečeno? Víc mi vadí v závěru nedořešení krychlí...oddělili je od sebe...fajn..a dál? Co se s nimi stalo? Jedna vysvětlující minuta by byla už moc? A pak, samozřejmě inspirace Marvelem! Sedlo mi, že se vrátili do minulosti a čerpají z historie či mýtů (podobně jako Wonder woman), aniž by použili něco tak blbého jako Doomsdaye vytvořeného Luthorem. Ale padouch, co chce zničit Zemi, navíc s korunou s rohama? Obzvlášť, co už jsem v kině dvakrát byl na Thor: Ragnarok? Místo meče sekera, aha to je vlastně originální. ;-) A co mi nejvíc vadí, je jistá nabubřelost DC. Spousta scén se snaží působit epicky a kamera dělá co může...záběr na člověka přes celé plátno...nebo klasický "zlatý řez"...Superman stojící v poli kukuřice. Ale jak nálada scény (jako z tv filmu), tak především celá scéna je bez emocí a bez myšlenky a tak sice působí okázale, ale rozhodně ne epicky. Takže příběh jakž takž nosný, mohlo to být lepší, ale co určitě stojí za to je Flash! Skutečně je vtipný a ne trapný, jak jsem se obával. A samozřejmě ostřílená legenda akčních filmů...Joe Morton!

• 19.11.2017  21:39

Ti dva týpci táhnou tenhle naivní, byť místy vtipný scénář.

• 15.11.2017  23:11
    To (2017)

Ač jsem fanouškem původní televizní verze, tady jsem velmi mile překvapen. Děcka jsou výborný (především Eddie...skutečně jako byl dospělý v detském těle), solidní lekačky a pěkně vystavěná atmosféra. byť proti knize velmi ohoblováno. Bavil jsem se a těším se na dvojku, škoda, že už to bude o dospělých. Jen škoda, že Pennywise místy působí jen jako narušený psychopat a je chvílema strašně digitální. Zlatý Curry.

• 12.11.2017  19:26

Taková srandička, nenadchne, nepřekvapí, ale nezklame...z těch potvůrek jsem se i bavil.

• 10.11.2017  21:45
    Beyond Stranger Things (TV pořad) (2017)

Skvělí herci, skvělí tvůrci, vtipnej a charismatickej moderátor. Bavil jsem se u všech dílů. Jim Rash příjemně překvapil. A pohledy do zákulisí (tvorba efektů, Willova loutka a další, to bylo super.

• 6.11.2017  22:15

Další 80ková klasika za mnou. Dětství, přátelství, dobrodružství, vše tak, jak má být. V závěru mě autotrův monolog i vnitřně sevřel. "Nikdy v životě už jsem neměl takové přátele, jako když mi bylo 12. Bože, kdo ano?" I never had any friends later on like the ones I had when I was twelve. Jesus, does anyone?

• 28.10.2017  16:47

28.10. 2017, dokoukáno všech 9 epizoda druhé serie. Co k tomu říct, očekávání byla obrovská. Člověk na to čeká celý rok, dokonce víc než rok a i když si druhá sezona nese některé nešvary druhých dílů, přesto je to pořád silný nadprůměr. Trochu mě mrzí (hlavně u prvního dílu jsme měl ten pocit), že tvůrci se víc soustředí na 80. atmosféru než na příběh, ale naštěstí i příběhově jsem si nakonec přišel na své. Je totiž fajn vědět, že děcka paří na arkádových automatech, mají doma atari a že na podzim 1984 byl zvolen Reagan. Koho to zajímá ve chvíli, kdy čeká na další osudy Jedenáctky, Mikea a ostatních? Chvílema docela ruší hlasitá hudba, sice jsem objevil pár věcí z 80. let, které jsem neznal, ale někdy je tam písniček zbytečně moc. Překvapil a nezklamal ani Sean Astin (byť trochu přímočará postava) a už vůbec nezklamal Paul Reiser, kterého jsem v traileru málem nepoznal. Bylo fajn je všechny vidět, opět jsem si návštěvu Hawkinsu užil. A hlavně se mi líbí, že seriál pokračuje v životních osudech i po skončení hlavního děje, život je totiž na rozdíl od literatury málokdy přímočarý a nekončí titulkama. Nezbývá než vyhlížet tvůrci přislíbenou 3. a nejspíš 4. serii. O ostatních se producenti nevyjádřili moc přesvědčivě. Ale možnosti, jak navázat tu jsou...svět Upside down stále existuje, pak je tu Osmička a už od první serie jsem přesvědčen, že doktor Brenner nezemřel! Miku, Jedenáctko, Jonathane, už teď mi chybíte. Ale what the hell!!! za Hoppera, Millie, Dustina a Darta (a za vynikající pořad Beyond Stranger things s Jimem Rashem) tomu narvu taky 5 hvězd. Proč ne!

• 26.10.2017  20:54
    Team Thor (2016)

Já nevím jak vy, ale já jsem se bavil :-)

• 26.10.2017  20:43

Tvůrci se poučují film od filmu. Po jedničce Avengerů asi nejlepší marvelovka. Tuna humoru, bezva hlášek a odlehčení, přesto, když dojde na akci nebo patos, tak to funguje. Ale je fakt, že jsem na to šel bez většího očekávání. A dvě potitulkovky, tak vydržte do konce. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44