Šimpy

Česko
psychopat

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 7.12.2018  21:35

Pár silných okamžiků...."vy lidské stvůry!", "Ale já Vám rozumím, pane McDonalde...", "... i když nejsme lidé, můžeme si dovolit býti lidští..." a jako vžfy skvělý Ricardo Montalban.

• 6.12.2018  21:06
    Lítost (TV film) (1970)

Zajímavá věc, Hrušínský vynikající, jeho synek Honza však chvílema sice správně naivní ale většinou spíš nevýrazný, jakoby zkouřený a nudný. Ale bonus navíc je Ruda mladší.

• 27.11.2018  22:20

Výbornej nasranej Krobot. :-D (a nepřehrává tolik jako v Dabing streetu) a Norbert Lichý si to dává jako pán. Příběhově silný a i když tam není takovejch hlášek a takový srandy jako v seriálu, i tak pecka.

• 22.11.2018  20:32

Nevěděl jsem o čem film bude...jestli jen o nějakých koncertech, nebo o kapele Queen a ejhle on to životní příběh Freddieho fucking Mercuryho. A takový příběh musí stát na hlavním představiteli. A ten je boží. Uhrál Mercuryho excentričnost i jeho bolesti. Možná chvílemi melodramatické, ale funguje to. A hlavní herec je skvělý. A za zmínku samozřejmě stojí Aidan "Malíček" Gillen a k nepoznání namaskovaný Mike Myers. :-)

• 22.11.2018  20:28

V bedně nic a když tak reklamy, tak přepínám programy a vyskočí na mě divadelní prostředí...a po pár minutách ci říkám, co je to za magorárnu a když padla opona, už vím, že díky hlavním výkonům budu pět chválu a pak teprve zjistím jméno režiséra. Ale ty dva to táhnou.

• 20.11.2018  13:48

Začátek slušný, pak bych to torchu zkrátil, sestřihal a pak některé scény prodloužil, protože některé scénáristické zkratky působí trochu nelogicky a neprovázaně. Závěr je dost epický a temný. Za nejlepší scénu považuji návrat do Bradavic provázaný známým hudebním motivem. A jak to tedy dopadlo? 1:0 pro Grindelwalda.

• 13.11.2018  14:44
    Halloween (2018)

Nový Halloween ctí svého předchůdce. Má atmosféru, hudbu, gradaci a je napínavý. Stylový horror, jak má být. Bohužel hlavní postava (Jamie, ne Michael!) se v závěru chová několikrát velmi nelogicky. SPOILER A stejně si myslím, že Michael si jen počká, až prohoří dřevěný strop a pak projde ohněm povolenou zdí ven. :-)

• 3.11.2018  15:14
    Figurina (1987)

Další osmdesátková klasika za mnou, velmi slušný průměr a za občasný hlášky jedna hvězda navíc. Hlavní hrdina je sympaťák, Kim je tu ještě mladá a Bailey vynikající.

• 26.10.2018  22:55

Opět, stejně jako u dvojky jsem přistupoval se skepticismem a stejně mě dva forky pobavily....ale jinak je to o tom, jak si Troška se štábem a s partou bab zajely na dovču k moři a zaplatili mu to producenti. (a Český fond pro Kinematografii).

• 26.10.2018  22:53

Asi na dvou místech jsem se zasmál.

• 15.10.2018  16:53

Jsem vysloveně zklamanej, ani ne tak příběhem nebo tím, že bych tam pořád rád viděl mužskýho doctora, ale předvším proto, že se z nás scénáristi snaží dělat debily. Ale ne každej fanda sci-fi a fantasy je nepřemýšlivý tupec. Když Doctorka odpálí elektromagnetickej puls, tak si nadále používá šroubovák a dokonce nějaké, očividně elektronické zařízení na zobrazení map. A stále jim fungují implantované překladače. Seriously? Po odpálení emp fungují elektronické přístroje?! A když dorazí na místo, kde má být Tardis, Doctorka začne vyšilovat, jak je zklamala, i když autor závodu předtím jasně prohlásí, že se tam Ghost Monument zjevuje jednou za určitou dobu a že se tam zjeví na konci závodu...ale je přece logický, že tam nebude na vteřinu přesně, když tam parta dorazí..stačí tedy počkat. Nejen, že scénáristi dělaj debily z nás, ale i z Doctora...

• 11.10.2018  16:07

Tak to byla hrůza. Původní předlohu Ottfrieda Preusslera jsem četl bezpočtukrát. Je plná tajemství, atmosféry, jasně definovaných postav a příběhu. (a to nezmiňuju, že já bych závěrečnou Mistrovu nabídku přijal) Tady nefunguje nic....herecké výkony? K smíchu. Atmosféra? I brněnská šalina obsahuje víc atmosféry. Spousta scén nerespektuje předlohu a vynechává ty nejdůležitější dialogy. A českej dabing to zabil podruhý. "Znamenám Tě bratře uhlem z dřevěného kříže. Znamenám Tě znakem Tajného bratrstva!" "Pamatuj, že Ty jsi žák!! Pamatuj, že já jsem Mistr!!!"

• 9.10.2018  21:36

Scénaristicky to funguje, až an jednu zkratku, kdy jsem vůbec nepochopil, jak se dostaly k tomu uzlíku hadů. :-D Záporák i feeling v poho. Ale to, co má Doktorka Kdovíjaká ve scénáři by zvládnul i chlap a byl by mi sympatičtější. A v závěru z ní dělaj citlivku, která se svěřuje s tím, jak ztratila rodinu? Doctor se o své pocity nikdy moc nedělil, spíš to uzavíral do sebe. No, a aby toho nebylo málo (SPOILER), tak se v rávěru obětuje černoška a úplně zbytečně, záporák pryč, bomby odjištěny...takže to klubko by vybuchlo stejně. (pochooil jsem to tak, že sice předalo ty bomby, ale že došlo k jejich zkopírování, nikoliv jen přenosu).

• 5.10.2018  21:52

To byla slátanina plná nelogičností a přehnaností. Například vůbec nechápu proč pořád používají lidi na boj pozemské zbraně, když mají k dispozici dva kousky velmi účinné mimozemské techniky? Prostě jako fanda predátora nemůžu hodnoti víc. Jediný, co funguje jsou chemické interakce mezi bandou hlavních pošuků (pardon "hrdinů") a občasné jejich vtípky.

• 5.10.2018  21:42
    Venom (2018)

Opět důkaz toho, jak má vypadat komiksový film. Nepřetažená stopáž, jednoduchý, přesto kompaktní příběh bez logických lapsů ( a kde nemusím řešit, proč se postavy chovaj jako po lobotomii), slušný efekty, plno napínavé akce, k tomu slušivý soundtracky a vynikající herci (hlavně samozřejmě Tom Hardy). A opět nabušeno i funkčním vtipem. A především, přesně funguje chemie mezi Eddiem a Venomem. Jejich bromance je boží. SPOILER: když se v závěru Venom obětuje a končí v plamenech, říká Eddiemu "Goodbye, Eddie..." a ten zařve procítěně "Venom, noooo!!!", měl jsem na krajíčku, fakt to bylo, jaky by se loučil se svým nejlepším kámošem. Věřil jsem jim ten vybudovaný vztah. 90 procent!

• 21.9.2018  17:29
    Ptáci (1963)

Bezpochyby kus poctivé filmařiny. První (dialogová) půlka je dobře scénaristicky zvládnutá. Vztahy mezi lidmi, komunikace mezi ústředními hrdiny, vše je věrné. Bohužel, mě ta první půlka nudila, těšil jsem se až na vztahy mezi ptáky než mezi lidmi. A druhá půlka je už našlápnutá, stupňující napětí, gradace, všechno super. jen mi trošku chybělo závěrečné vysvětlení (na princip psychiatra z psycha). Stejně se myslím, že se těm ptákům nelíbili ty dva soukmenovci uvěznění v kleci. A k nelogičnostem...ano, mohla hrdinka v závěru v tom horním pokojíku utéct zpátky do baráku a šlo by s ní jen pár ptáků....jenže to ona právě nechtěla...nechtěla ohrozit tu spící trojici dole. Radši by se obětovala.

• 15.9.2018  13:07
    Psycho IV: Začátek (TV film) (1990)

Opět úplně jiný film...takvoý telefonní thriler. Škoda, že je místy odbitý...když si Norman před první vraždou lehá ke své matce (v té době už preparované), je vidět, jak mrká řasami a krčí se. První oběť (ta blon´datá mrcha) kouká tuhá do kamery a cuknou jí víčka. :-D Jinak celkem sranda. Ten kluk to uhraje a komu by se nestala podobná nehoda, kdyby ležel na Olivii Hussey? :-D V závěru se ta ženská taky chová nelogicky (mohla utýct kdykoliv) , ale asi tam chtěla zůstat...záběr na sklep a dětský pláč jsou vše říkající pokus o mindfuck.

• 10.9.2018  22:14
    Psycho 3 (1986)

Občas pár nápadů, ale občas trochu parodie sebe sama (zlomení ruky holky v ledu a náslený úškleb je vysloveně parodický), i tak jsem se chvílema bavil.

• 10.9.2018  22:13
    Psycho II (1983)

CHvílema napínavé, pointa předvídatelná, ale nosná,

• 4.9.2018  19:47

Vcelku průměrná československá krimi, ale Karpíšek exceluje. A má recht...vyhubit to plémě ženské. :-D

• 4.9.2018  19:06

Bohužel nedotažené. Scény mohly být děsivější, atmosferičtější (třeba taneční silvestrovský večírek s těma monstrama), pointa hezká, ale víc by se mi líbilo, kdybychom se dozvěděli, že ten Caine byl skutečně blázen a Kingsley byl skutečný primář kliniky. :-)

• 4.9.2018  19:02

Mno, Strach to hned v prním díle rozjíždí ve velkým, spousta rozehraných věcí na jedné šachovnici. Ale uvidíme, jak to skloubí dohromady. Chvilkama se mi zdá, že si z toho herci už delají trochu prdel. MOje teorie (bacha spoily): Ta záhadná postava v kápi je ženská (postava, modré oči), ale není to hlavní padouch, jen pomocník. Podle mého je to ta sestra z blázince (Srncová) a hlavní záporák bude ten primář (Brousek). Ten mladej kluk mu utekl, a když ho poldové doručili do blázince, nemůže ho jen tak uvěznit...tak se domluví se svým kamarádem (Kratina), a za pomoci fingované sebevraždy tam dostanou Kratinovu manželku, aby se s tím klukem setkala a získala na svou stranu. ;-)

• 4.9.2018  18:57

Bože, to byla ptákovina.....takovou bandu idiotů, aby člověk pohledal...ale bavil jsem se, to zas jo. "Vykouřil jsem ho, olízal mu koule i tu jeho zpocenou prdel!" :-D

• 16.8.2018  18:33

Zajímavý náhled do komunistických hlav na jaře 1968. A bohužel, i velmi přesný pro odhad budoucnosti...stalo se přesně to, co Menšík říká...žádné bohatství v této zemi nezůstalo...všechno rozkradeno a rozprodáno do ciziny.

• 3.8.2018  15:10

Mno, mile překvapil Simon Pegg, Cavill dokonce hrál a co se týče Toma, tak se zdá, že to v tomhle věku pořád fyzicky zvládá, byť občas je vidět oteklá tvář a zvětšující se bambule nosu. Ale jinak je to nejspíš největší hrdina všech dob, protože, to co on přežije v závěru, to by nezvládl ani Chuck Norris. Kecám, největí hrdina je Simon, protože bez něj by byli všichni v pánu.

• 19.7.2018  22:01

Epické finále. A vůbec to nebylo trapné, protože ti herci to dali na výborné...špičkové výkony pana Štěpničky a pana Preisse...a u něj teda hlasový projev, že jsem si dřepnul na prdel. Škoda, že těch scén z hradní krypty nebylo víc.

• 19.7.2018  20:53

Jeden z těch lepších dílů....obzvlášť pro ty z nás, co si Nagano ještě pamatují. Hlavně ty zprávy po příletu zlatejch hochů...vítání Havlem, tiskovka, kde byli všichni nalitý apod. :-) A sprejeři...to prostě patří k devadesátkám.

• 26.6.2018  20:21
    Probuzení (1959)

Bože, to byla mrcha a on takovej naivní hlupák. Ale bohužel, jsou to prototypy ženský a hodnýho chlapa.

• 22.6.2018  21:57

Ne tak dobré jako jednička...to byl osvěžující nový vítr. Tohle je dvojka a nese klasické nedostatky sequelů....víc akce, víc vtipů, víc chyb ve scénáři. Ale celkem to odsejpalo a vtípkům se člověk i zasmál...hlavně když v závěru začne řádit pachycephalosaurus. Škoda, že scén z ostrova nebylo víc. Plus za Goldbluma (by´t nepoužil svoji okřídlenou větu) a za Jamese Cromwella...kdo by řekl, že Zefram Cochran byl kamarád Hammonda, že?

• 19.6.2018  22:04
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Fakt zajímavý počin. King, Franco a cestování časem....viděl jsem někde záběr a říkám si, to prubnu...a za dva dny jsem to dokoukal. Je to super, napínavý, nápaditý. jen mi tam neseděly ty ženský. Bez nich by to byla easy peasy mise.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46