Šimpy

Česko
psychopat

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 20.4.2018  16:31

Dennis Quaid, Mark Hamill a hlavně Kristy McNichol. Ta, když začne zpívat. :-) Fajn filmeček bez větších nároků, Mark umí hrát, ne, že ne, spousta country hudby, ale je s podivem, že film nemá ani české titulky a nedá se kromě zahraničních e-shopů nikde sehnat.

• 17.4.2018  22:18

Film, který neví, čím chce být. Je to muzikál? Nebo komedie? Možná parodie a některé chvilky připomínají grotesku. Každopádně u některých podařených vtípků jsem se zasmál víc ne dost. Pár nápadů by tu bylo. A celkem je to zábavné. A hlavně Kristy McNichol.

• 15.4.2018  21:44
    Treasure Seekers (TV film) (1996)

Pořád jsem čekal skutečné nalezení pokladu. Obzvlášť, když ve mě film evokoval seriál pět dětí a skřítek. Ale i bez skutečného pokladu se jedná o milý snímek se sympatickými dětskými herci a se spoustou kvalitních britských herců ve vedlejších rolích. (Capaldi, Davenport, Jeffrey). Je zajímavé, že ačkoliv v titulcích je skutečně rok vzniku 1996, na imdb je uveden 1998.

• 11.4.2018  22:59

Mí oblíbení komici v jednom filmu v režii Johna Hughese? Proč jsem to jen neviděl dřív? Hodnocení mohlo bejt i vyšší. :-)

• 10.4.2018  22:13
    Miláčkové (1980)

Věrohodně napsané, věrohodně odehrané. Odvážný nápad na rok 80. A písnička do závěrečných titulků byla pěkná citová podpásovka. :-) I když Lennonova Oh my love taky zapůsobila.

• 10.4.2018  19:12

Vynikající Harry Dean Stanton, mlaďoučký Jon Cryer...by mě zajímalo, jestli taky někdy hrál ve vážným filmu...a tohle bude asi v Americe dost kultovní, když si Jona pozval James Corden do své show a předvedli tam Duckův taneček. :-)

• 10.4.2018  16:02
    Beethoven (1992)

Pořád tvrdím, že si čsfd nepamatuje všechno...tohle jsem hodnotil už dávno!!!

• 10.4.2018  15:52

Klasickej 3 hvězdičkovej John Hughes, byť s o něco lepší příběhem. A ta další hvězdička je za Eliase Kotease, protože ten týpek kde se objeví, tam je boží. :-)

• 9.4.2018  21:10

Hvězdička navíc za bezvadnýho Smrťáka.

• 9.4.2018  17:31

Mohlo by to být dotaženější, ale i tak je to velmi zábavná jednohubka, se skvělými týpky v hlavních rolích, s pár nápady a Georgem Carlinem.

• 6.4.2018  23:52

Spielberg sází na jistotu. A zaplať Zemeckis za to! Nepokouší se o žádná hluboká psychologická sci-fi pro dospělé, kde utrpěl porážku, ale vrací se k tomu, co umí nejlépe...vypráví jednoduchý příběh o chlapci, který žije v bídě a který po mnoha útrapách dosáhne svého snu. Je to klišé, ale je to funkční. A je to spielbergovské. Je tu uvedení do děje, seznámení s postavami, takže se s nimi člověk může sžít a prožívat film s nimi...možná je to málo, ale někdy to ve filmech fakt citelně chybí. Plus navíc postava vynálezce Hallidaye, s jehož vnímáním světa se ztotožňuji, je velkým plusem. A samozřejmě, tuny a tuny popkulturních odkazů a nejen odkazů. Každý, kdo miluje videohry...a nejen nové, ale i 8bitové (ano, mluvím kupříkladu o Atari 2600, s jehož klonem jsem strávil dost hodin dětské zábavy), si tu najde své. A povinností pro každého diváka by bylo nakoukat filmové klasiky z 80. let (Breakfast club, Ferris Bueller, Ridgemont high...snad jen Buckaroo Banzaie můžete vynechat...to není moc dobrý :-D ). Film jede trošku na dnešní modní retrovlně, ale proč ne...i když trochu pochybuju, že by současný děcka, nemluvě o těch z roku 2045 koukali na tyhle filmy nebo hráli retro hry. Ostatně...kdo poznal v první řadě útoku na straně hráčů Battletoads? (Ano, ty Battletoads, které se snad ani nedají dohrát ze systému SNES). Samozřejmě cgi se vyřádilo, hudba slušná, pělný výkony, napínavý i dojemný momenty...no a hlavně Simon Pegg! :-) Další plud filmu. Takhle je to v pořádku, Stevene, jsem spokojen.

• 28.3.2018  23:45
    Dunkerk (2017)

Co to mělo být, Nolane? Vím, že válka byla utrpení, ale pro mě bylo pomalu utrpení sledovat tenhle film...prvních 45 minut jsem neustále musel film vypínat, jak jsem se nudil a obracet se k lepší zábavě (SW VIII, pařba Jedi outcast, četba Civil war). Pak naštěstí přiletí torpédo, Branagh dostane víc prostoru a začnu fandit tomu stíhači. FIlm konečně začne gradovat, konečně vyjde na povrch prolínání časových rovin a film už jede slušně...Kdyby tam začátek vůbec nebyl, nic by se nestalo. Celé to působí záměrně vyumělkovaně a cíleně na akési filmové ceny. Rádoby dramatické líbivé scény, ale prázdné bez ducha a osobitisti...zaplať pánbůh za konec, za Toma Hardyho a za už zmiňovaného Kennetha Branagha.

• 21.3.2018  16:11

Průměrná americká teenage komedie 80. let. Musím nechat, že Elizabeth Daily byla fakt kočička, doufal jsem, že by tu mohla mít větší roli. A tak mě nejvíc potěšili reálie té doby...nápisy na vstupech do kin (Rocky horror picture show) a mnohé další.

• 16.3.2018  21:17
    Oktoberfest (2006)

Taková průměrná komedie, která neurazí. Hlavním postavám jsem samozřejmě fandil, konec byl epic i přes jednu nehezkou smrt. Nejvtipnější je začátek, kdy si člověk nahraje video na svůj vlastní pohřeb a když leží na smrtelný posteli, vypije 3 piva. Asi to udělám taky. :-D Donald Sutherland pobavil. :-)

• 16.3.2018  21:12

Mám rád filmy o prvních láskách, dokáží mě vrátit zpět do těch dob dospívání, kdy člověk prožíval stejné věci. Tady jsou sympatičtí hlavní představitelé, fungující atmosféra filmu a hlavně jistá poetičnost, která je částečně dána i těmi 60. lety v Americe, kdy se děj odehrává.

• 8.3.2018  21:45

Viktor Preiss velmi potěšil, přičítám k tomu i jeho rozhovor pro televizi na začátku dílu následujícího. :-D

• 8.3.2018  21:44

Je to celkem sranda. Spousta obsurdního humoru a spousta scén, které jdou až za hranici snesitelného...ač už absurditou či trapností, ale nakonec z toho vybruslí scnénaristi jinak než bych čekal. I scény typu nedorozumění nakonec odezní jinak. A potěšil samozřejmě Jirka Prager, můj oblíbený dabér.

• 8.3.2018  21:42

Ten Norbert Lichý si to dává na pána, viděl jsem ho hrát i na živo a bomba.

• 2.3.2018  13:08
    Svět animovaného filmu (TV seriál) (2000)

Nebylo to špatný, ale strašně mě v té době štval český voice over (tuším, že nějaký moderátor čt, jestli Ptáčník nebo někdo takový)...když v epizodě se Spidermanem jde týpek v kostýmu do kanceláře Stana Leeho, říká v originále "This is Stan Lee, my creator!", tak v češtině se říká..."...máme tu čest setkat se se Stanleym"...očividně překladatelé vůbec netušili, že Spidey neříká Stanley, ale Stan Lee, takže "se Stanem Leem" by bylo správně. nechápu, proč si nepozvou na překlad někoho z okruhu znalců támatu.

• 20.2.2018  16:44

Kenneth je prostě sympaťák. navíc jeho ztvárnění Hercula Poirota je odlišné od ostatních...u Finneyho i u Sucheta jsem měl dojem jen, že jsou sice skvělí, ale arogantní ze svého umu, nic víc. Kenneth je sice pyšný na to, co umí, zároveň nám ale ukazuje člověka stiženého obsedantně kompulsivními poruchami, člověka, který skrývá nejedno tajemství a nejedno trápení, které ho žere a které mu znesnadňují život. Kdyby měl víc prostoru, možná by nám dal nahlédnout hlouběji do své duše. Byť možná za hranici postavy, jak byla dána. A bylo úžasné slyšet jeho "Allons-y!". Ostatní zdatně sekundují a především výprava a scenérie, i když cgi, působí úchvatně, bylo super sledovat express projíždějící Istambulem či mezi horami.

• 16.2.2018  23:25

Black panther...napínavá akční podívaná, kde funguje akce, funguje napětí, skutečně jsou chvíle, kdy jsem nedočkavě očekával závěry bitev. To vše doprovázené skvělým vizuálem. Škoda, že příběh je tak někde na půl cesty. Jo a občasné vtipy fungují a opět dvě potitulkovky, takže vydržet, děcka. Za týden druhá projekce, třeba to sedne malinko líp. :-) 70 procent. A hlavně, v druhé potitulkovce se objeví jedná, nám známá postava...a jedna holčina v kině se ptala přítele "kdo to je?". Hanba lidem, co chodí na komiksové filmy jen z hypu!

• 14.2.2018  22:15

Tak po x letech od první Bláznivé mise konečně dokoukán i poslední pátý díl. Bohužel film není ani tak vtipný jako dřívější díly (hlavně tedy ve srovnání s prvním), byť jednou jsem se fakt slušně od srdce rozchechtal. Akce už není tak přebušená, ačkoliv závěrečná bitka ve skladišti byla rozhodně suprová a hodně chybí hlavní původní hudba, ta by některé scény oživila...třeba cvičení ve fitku apod. Ale bylo moc fajn vidět tu hlavní dvojku, Sama a Codyjacka, byťs jinými jmény. A je zajímavé, že Karl Maka zde vypadá mnohem mladší než v předchozích dílech. "Přátelství navždy."

• 30.1.2018  19:12

O něco zábavnější než první díl. Potenciál víc využit, závěrečné rozřešení nosné a John Shea jako padouch supr.

• 15.1.2018  21:28

Má to potenciál, ty děcka hrajou taky dobře, trochu přeefektováno, ale nějaké velké chyby jsem tam nenašel. Ten Wiglaff hrál skvěle.

• 9.1.2018  22:06
    Miláčku jsem po smrti (TV film) (1991)

Pod názvem Miláčku jsem po smrti jedna ze záležitostí viděno v brzkých devadesátkách. Velmi byvil ten Anděl a z nesymaptického stavitele se stane sympatický Arnold Piškin. :-)

• 9.1.2018  22:04

Kdysi to dávali v tv skoro pořád pod názve Co je malý, to je hezký. A ona je to slušná rodinná zábava, chvílema i napínavá.

• 5.1.2018  21:56
    Drakobijce (1981)

Nápaditá a především napínavá podívaná. Čekal jsem něco naivního a tady plno překvapivých zvratů...hraní si s očekáváním a důkaz toho, že ne každý drak je hodný jako Draco...obzvlášť jistá naturalističnost na pohádkový, či chcete-li fantasy příběh, byla trochu šokující....mám na mysli žeroucí dráčata. MacNicol jako nafoukaný čarodějův učedník překvapil a potěšila malá role Iana McDiarmida. A i efekty ušly. Na tu dobu. :-)

• 1.1.2018  20:00

Pohodička. Dva rozdílní týpci na jedný misi, to už tu mnohokrát bylo (křižovatka smrti atd.), ale tohle nejsou zrovna policajti a nemaj zrovna oba čistej štít, zato pár nevyříkaných problémů. Akční zábavná jízda, kde Jackson hláškuje o stomamrdů, Ryan nezůstává pozadu a s přehledem si to tam ještě dává Gary Oldman jako Běloruskej diktátor. Pobavilo.

• 1.1.2018  19:46

Zajímavá sonda do lidských osudů, aneb tuhle hru bych radši vynechal, nicméně, závěr film překvapil.

• 26.12.2017  21:38

Jsem trochu rozpačitý....Capaldi funguje, David Bradley taky, příběh takový nevýrazný, byť nápad nosný. Závěrečná řeč pěkná (byť trochu šustila papírem, ale Capaldi to uhrál), ale nějak mi tam chyběl drajv a tý holce fakt nevěřím....

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45