Šimpy

Česko
psychopat

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 19.7.2018  22:01

Epické finále. A vůbec to nebylo trapné, protože ti herci to dali na výborné...špičkové výkony pana Štěpničky a pana Preisse...a u něj teda hlasový projev, že jsem si dřepnul na prdel. Škoda, že těch scén z hradní krypty nebylo víc.

• 19.7.2018  20:53

Jeden z těch lepších dílů....obzvlášť pro ty z nás, co si Nagano ještě pamatují. Hlavně ty zprávy po příletu zlatejch hochů...vítání Havlem, tiskovka, kde byli všichni nalitý apod. :-) A sprejeři...to prostě patří k devadesátkám.

• 26.6.2018  20:21
    Probuzení (1959)

Bože, to byla mrcha a on takovej naivní hlupák. Ale bohužel, jsou to prototypy ženský a hodnýho chlapa.

• 22.6.2018  21:57

Ne tak dobré jako jednička...to byl osvěžující nový vítr. Tohle je dvojka a nese klasické nedostatky sequelů....víc akce, víc vtipů, víc chyb ve scénáři. Ale celkem to odsejpalo a vtípkům se člověk i zasmál...hlavně když v závěru začne řádit pachycephalosaurus. Škoda, že scén z ostrova nebylo víc. Plus za Goldbluma (by´t nepoužil svoji okřídlenou větu) a za Jamese Cromwella...kdo by řekl, že Zefram Cochran byl kamarád Hammonda, že?

• 19.6.2018  22:04
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Fakt zajímavý počin. King, Franco a cestování časem....viděl jsem někde záběr a říkám si, to prubnu...a za dva dny jsem to dokoukal. Je to super, napínavý, nápaditý. jen mi tam neseděly ty ženský. Bez nich by to byla easy peasy mise.

• 12.6.2018  20:54
    Osvícení (1980)

Tak a příště rozšířenou verzi, zdá se mi, že tam leccos chybí.

• 3.6.2018  22:52

Jeden z nelepších dílů. Hlavně závěr je silný. Jen mě vždy mrzí, žo se Doktor mohl vrátit do Francie s Tardis a navštívit Rennet ještě před jeho poslední návštěvou.

• 25.5.2018  16:54

Velmi povedený pirátský film...a to bez pokladů, obrovských přestřelek a dávno před Piráty z karibiku. Všichno hrajou suprově, hlavně Tommy Lee, bezva soundtrack a místy fakt napínavý. A i luxusní český dabing v čele s Jiřím Plachým.

• 25.5.2018  13:04

Tak nevím, scénář jakoby neexistoval, scény jsou nenavazující, a šílené, bohužel ne vtipně šílené. Aspoň, že posledních 20 minut stojí za to.

• 25.5.2018  00:14

Mark Ha...ha..ha...Hamill!!! :-)

• 25.5.2018  00:13

Peter MacNicol válí a ukazuje děckám, co to je, herecký um.

• 25.5.2018  00:08

Kde to má být napínavé, tak je to napínavé. kde to má být zábavné, je to zábavné. Kde to má být akční, je to akční. Asi už stárnu, ale možná víc od filmu nechci. Byly scény, který jsem si užíval (vlak, Kessel) a pak scény, kde jsem se trošku nudil. Lando má podle mě míň prostoru než si zaslouží. Alespoň závěrečný plot twist funguje i s cameem jedné postavy. Potěšil i Warwick Davis. No, napálím tomu 3 hvězdy a 70 procent. Vstupenka byla gratis a příští týden půjdu podrhé, tak třeba hodnocení zvednu.

• 20.5.2018  22:09

Škoda, že ty holky jsou tak nesympatický, jinak je to celkem pohodovej rodinnej filmek pro děcka s pár nápadama a skvělým Waynem Robsonem.

• 19.5.2018  00:27
    Deadpool 2 (2018)

90 procent. Možná ne tak svěží jako první díl, ale luxusní hlášky, vtipy mnohem drsnější a odvážnější. (třeba odhalená prdel jistého megalomana) a i příběh a pointa funguje.

• 27.4.2018  20:10

Nejlepší marvelovka, říkali. Skvělá režie, říkali. Výborný Thanos, říkali. Ale lidi toho nakecaj. :-D Ne, že by se mi film nelíbil, snad jen očekávání byla trochu vyšší. Funguje zde akce, muzika, skvělí herci, výborný Josh Brolin (jak se dalo očekávat), ale občas je tu pár scénáristických nedodělků. A škoda, že to nemělo lepší rating, krev by v některých scénách fakt bodla. Dál se nevyhnu SPOILům. Nejlepší postava je Thanos. Jeho motivace je naprosto jasná, není problém ji vysvětlit a v mém případě se s ní i ztotožnit. (Jen já bych vymlátil tak 70 procent lidstva). Navíc je to postava is nějakou tou psychologií, jsou v ní emoce, projevuje city, není to jen nějaký überpadouch, co chce za každou cenu ovládnout svět. A teď z mého pohledu chybičky. Hned na začátku Loki zmiňuje, že není asgarďan...fajn, ale takovéhle popíchnutí by mělo následovat nějakým dovětkem....když ho chytne Thanos pod krkem, proč mu jako ledový obr nezmrazí ruku? Bylo by vystaráno. A Thor to v závěru podělá nelogicky hned dvakrát...nevím, proč nedorazil těsně před smrtí Visiona? Vždyť už hranice kupole byly ochráněný a jen likvidoval ty létající lodě? A když už teda dorazil pozdě a vrazil do Thanose sekeru, měl využít Thanosova zaskočení a údivu, vyrvat mu ji hrudi a useknout mu ruku s rukavicí...já bych to v tu chvíli udělal. Místo toho mu sekeru zarve víc do těla. To prostě nechápu, Že to posere Quill, to bylo aspoň v rámci jeho postavy logické. A že vynechali Antmana, kterej by Thanose zašláp, je taky škoda. I když největší radost by mi učinilo, kdyby se vokamžiku, kdy Wanda ničí kámen a drží Thanose tam přiběhl Wolverine a probodnul Thanose zezadu. protože to je pořád největší hrdina marvelu. Kam se hrabe Captain Marvel, na níž s eodkazuje potitulkovka. A tak jsem aspoň šťastný za Thanose, že došel svého vznešeného cíle, a dočkal se útěchy, odpočinku a vděčnosti celého vesmíru.

• 20.4.2018  16:31

Dennis Quaid, Mark Hamill a hlavně Kristy McNichol. Ta, když začne zpívat. :-) Fajn filmeček bez větších nároků, Mark umí hrát, ne, že ne, spousta country hudby, ale je s podivem, že film nemá ani české titulky a nedá se kromě zahraničních e-shopů nikde sehnat.

• 17.4.2018  22:18

Film, který neví, čím chce být. Je to muzikál? Nebo komedie? Možná parodie a některé chvilky připomínají grotesku. Každopádně u některých podařených vtípků jsem se zasmál víc ne dost. Pár nápadů by tu bylo. A celkem je to zábavné. A hlavně Kristy McNichol.

• 15.4.2018  21:44
    Treasure Seekers (TV film) (1996)

Pořád jsem čekal skutečné nalezení pokladu. Obzvlášť, když ve mě film evokoval seriál pět dětí a skřítek. Ale i bez skutečného pokladu se jedná o milý snímek se sympatickými dětskými herci a se spoustou kvalitních britských herců ve vedlejších rolích. (Capaldi, Davenport, Jeffrey). Je zajímavé, že ačkoliv v titulcích je skutečně rok vzniku 1996, na imdb je uveden 1998.

• 11.4.2018  22:59

Mí oblíbení komici v jednom filmu v režii Johna Hughese? Proč jsem to jen neviděl dřív? Hodnocení mohlo bejt i vyšší. :-)

• 10.4.2018  22:13
    Miláčkové (1980)

Věrohodně napsané, věrohodně odehrané. Odvážný nápad na rok 80. A písnička do závěrečných titulků byla pěkná citová podpásovka. :-) I když Lennonova Oh my love taky zapůsobila.

• 10.4.2018  19:12

Vynikající Harry Dean Stanton, mlaďoučký Jon Cryer...by mě zajímalo, jestli taky někdy hrál ve vážným filmu...a tohle bude asi v Americe dost kultovní, když si Jona pozval James Corden do své show a předvedli tam Duckův taneček. :-)

• 10.4.2018  16:02
    Beethoven (1992)

Pořád tvrdím, že si čsfd nepamatuje všechno...tohle jsem hodnotil už dávno!!!

• 10.4.2018  15:52

Klasickej 3 hvězdičkovej John Hughes, byť s o něco lepší příběhem. A ta další hvězdička je za Eliase Kotease, protože ten týpek kde se objeví, tam je boží. :-)

• 9.4.2018  21:10

Hvězdička navíc za bezvadnýho Smrťáka.

• 9.4.2018  17:31

Mohlo by to být dotaženější, ale i tak je to velmi zábavná jednohubka, se skvělými týpky v hlavních rolích, s pár nápady a Georgem Carlinem.

• 6.4.2018  23:52

Spielberg sází na jistotu. A zaplať Zemeckis za to! Nepokouší se o žádná hluboká psychologická sci-fi pro dospělé, kde utrpěl porážku, ale vrací se k tomu, co umí nejlépe...vypráví jednoduchý příběh o chlapci, který žije v bídě a který po mnoha útrapách dosáhne svého snu. Je to klišé, ale je to funkční. A je to spielbergovské. Je tu uvedení do děje, seznámení s postavami, takže se s nimi člověk může sžít a prožívat film s nimi...možná je to málo, ale někdy to ve filmech fakt citelně chybí. Plus navíc postava vynálezce Hallidaye, s jehož vnímáním světa se ztotožňuji, je velkým plusem. A samozřejmě, tuny a tuny popkulturních odkazů a nejen odkazů. Každý, kdo miluje videohry...a nejen nové, ale i 8bitové (ano, mluvím kupříkladu o Atari 2600, s jehož klonem jsem strávil dost hodin dětské zábavy), si tu najde své. A povinností pro každého diváka by bylo nakoukat filmové klasiky z 80. let (Breakfast club, Ferris Bueller, Ridgemont high...snad jen Buckaroo Banzaie můžete vynechat...to není moc dobrý :-D ). Film jede trošku na dnešní modní retrovlně, ale proč ne...i když trochu pochybuju, že by současný děcka, nemluvě o těch z roku 2045 koukali na tyhle filmy nebo hráli retro hry. Ostatně...kdo poznal v první řadě útoku na straně hráčů Battletoads? (Ano, ty Battletoads, které se snad ani nedají dohrát ze systému SNES). Samozřejmě cgi se vyřádilo, hudba slušná, pělný výkony, napínavý i dojemný momenty...no a hlavně Simon Pegg! :-) Další plud filmu. Takhle je to v pořádku, Stevene, jsem spokojen.

• 28.3.2018  23:45
    Dunkerk (2017)

Co to mělo být, Nolane? Vím, že válka byla utrpení, ale pro mě bylo pomalu utrpení sledovat tenhle film...prvních 45 minut jsem neustále musel film vypínat, jak jsem se nudil a obracet se k lepší zábavě (SW VIII, pařba Jedi outcast, četba Civil war). Pak naštěstí přiletí torpédo, Branagh dostane víc prostoru a začnu fandit tomu stíhači. FIlm konečně začne gradovat, konečně vyjde na povrch prolínání časových rovin a film už jede slušně...Kdyby tam začátek vůbec nebyl, nic by se nestalo. Celé to působí záměrně vyumělkovaně a cíleně na akési filmové ceny. Rádoby dramatické líbivé scény, ale prázdné bez ducha a osobitisti...zaplať pánbůh za konec, za Toma Hardyho a za už zmiňovaného Kennetha Branagha.

• 21.3.2018  16:11

Průměrná americká teenage komedie 80. let. Musím nechat, že Elizabeth Daily byla fakt kočička, doufal jsem, že by tu mohla mít větší roli. A tak mě nejvíc potěšili reálie té doby...nápisy na vstupech do kin (Rocky horror picture show) a mnohé další.

• 16.3.2018  21:17
    Oktoberfest (2006)

Taková průměrná komedie, která neurazí. Hlavním postavám jsem samozřejmě fandil, konec byl epic i přes jednu nehezkou smrt. Nejvtipnější je začátek, kdy si člověk nahraje video na svůj vlastní pohřeb a když leží na smrtelný posteli, vypije 3 piva. Asi to udělám taky. :-D Donald Sutherland pobavil. :-)

• 16.3.2018  21:12

Mám rád filmy o prvních láskách, dokáží mě vrátit zpět do těch dob dospívání, kdy člověk prožíval stejné věci. Tady jsou sympatičtí hlavní představitelé, fungující atmosféra filmu a hlavně jistá poetičnost, která je částečně dána i těmi 60. lety v Americe, kdy se děj odehrává.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45