Koupili jsme ZOO (2011)

To se tu s těma 4 a 5 hvězdičkama všichni zbláznili?! Existuje tolik lepších filmů o hledání smyslu života. Tohle je prostě průměrná pohádka pro průměrného američana, který není zvyklý moc přemýšlet. Ano, je tu pár milých scén, pár drsných scén, Matt něco hraje, ale....v sentimentu se tu příliš tlačí na pilu....chvíli je to k uzoufání, kam až jsou tvůrci schopni zajít. Takovej patos a kýč. Naštěstí to občas vyváží slušná hláška (například ta malá holka), ale co se týče příběhu, hned od začátku je jasný, jak to skončí. Prostě žádné veledílo.

Princezna zakletá v čase (2020)

Spoilery. Je pěkné vidět, že u nás pořád existují tvůrci, kteří mají svojí vizi a nebojí se jí převést na plátno včetně originálních vizuálních scén. Hlavní leitmotiv (časová smyčka) je sice již celkem obehraný, ale na poli pohádky nebo fantasy je použit celkem originálně. Vizuál podkreslený podmanivou hudbou je skutečně dechberoucí. Jen je škoda příliš dlouhé stopáže a některých dějových odboček. Herci jsou slušní (Roman Zach naprosto skvělý) a ačkoliv se mi princezna zprvu zdála prkenná, nakonec svůj přerod zvládla uhrát. No, princ byl do počtu a potěšil Révai. Příjemné nápady, super zpracování, jen tak dál. 65 procent.

Dary hadího krále (1977) (TV film)

Nebýt toho prkenného v těsných hadrech navlečenýho Harapese, tak by to bylo i lepší. :-) V titulcích je uveden marek Eben, i tady je napsanej, ale nenašel jsem ho...je možné, že někoho dabuje?

Eva tropí hlouposti (1939)

Zavítejte do dob, kdy Oldřich Nový ladně proskakoval oknem a kdy Nataša Gollová padala, kde se dalo a Josef Gruss za ní nezaostával. :-D

Tři veteráni (1964) (TV film)

Já se snad bavil víc než u verze Lipského. :-) Takových neskutečných hlášek. Vránové s delším frňákem vypadala i roztomile (což bych o ní nikdy neřekl). A jinak si to pro sebe krade Fišer. "Mám to nařízeno z vyšších míst" "Myslíte z podnikového ředitelství?" :-D

Vesmírný tábor (1986)

Tak prvních 40 minut jsem skoro protrpěl...nuda, nezajímavé postavy, ale....pak se to rozjede a to dokonce tak, že v posledních minutách jsem si ohryzával nehty a furt říkal "Zvedni to! No, tak dělej, holka, to zvládneš! Zvedni to, sakra!"

Zoolander No. 2 (2016)

Ben Stiller to v sobě furt má. Ale hodně používá ujetej humor, kterej frčel na přelomu tisíciletí, kterej já můžu, ale ti dnešní kinodiváci to asi neocení. I když závěr byl luxusní a tolik cameí pohromadě, to je bomba. :-)

Má láska s Jakubem (1982)

U těhle osmdesátkových titulů je zajímavé, že ač příběhově o to méně zajímavé, o to více herců tu naleznete. Jen mě překvapuje, že je tu Eva Jeníčková uvedena hned na druhém místě, ačkoliv se mihne jen při scénách z masopustu a to na pár vteřin. Na fdb je uveden i Svatopluk Beneš, ale toho jsem nenašel. A zajímá mě, kdo zpívá za Hartla a Adamovskou na začátku při koncertě na Strakonickém hradě....domnívám se, že za něj to Karel Zich a tedy za ní možná Lenka Filipová?