• Rodinný

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Tohle bylo v pohodě, přímočarý příběh s morálním poselstvím, tak mají pohádky být. Druhý nápadník princezny aspoň nebyl záporák, Příkazský si musel užít to hraní vodníka, furt ve vodě. :-D Akorát sv. Petr by snesl lepší obsazení. Jo a digitálně upravený Zvíkov, z toho jsem prskal rum všude. :-D

Pán času - Kostel na Ruby Road (2023) (epizoda)

Asi jsme všichni koukali na něco jiného, soudě dle aktuálních 71 procent. Musel jsme přetrpět Doctora tančícího v sukni, frontmana kapely...opět chlap v sukni, a zpívající gobliny. Po prvních pár minutách jsem myslel, že to vypnu. Naštěstí pak ta woke agenda ustala. Ruby mohla dítě zachránit hned jak vylezla na střechu, ale musela se divit, že je na střeše. :-D A aspoň došlo k propíchnutí hlavního Goblina, což mě napadlo hned jak Doctor začal stahovat loď dolů. Naštěstí finální zápletka s únosem Ruby byla nosná. Troufnu si tvrdit, že zápletka ohledně Rybyiny matky bude story archem této sezony a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se vynořili s klišém, že matkou je ona sama.

Pán času - Chichot (2023) (epizoda)

SPOILY? Budou. Tak pozitiva jsou Neil Patrick harris a jeho Toymaker + skvěle budovaná atmosféra děsu a bezvýchodnosti. A pak jsou tu ta negativa....Toymaker poražen až příliš snadno, bigenerace a ačkoliv novej Doctor vypadá na sympaťáka, už jsme fakt chtěl ke konci křičet, ať si aspoň vezme kalhoty. Ten závěr prostě takovej umělej, bez lepších nápadů...ale je dobrý si nechat Tennanta v záloze. A Zlatý zub se nejspíš vrátí. 13. koment. Tak to vidím, že Tennant je na odpočinku, kdy ho tardis poslouchá a cestuje s ní, kam skutečně chce, zatímco Tardis toho Gatwy ho bude brát za všemi těmi problémy, co dycky a už vím, co mi na klukovi černým nesedí...je až moc sladkej...DOctor má být tajemný, záhadný, vážný a ne slaďoušek.

Kasaři (1958)

Vcelku podařené záležitost, kde herecky exceluje Ladislav pešek v roli bývalého kasaře. Ta jeho vážná nota je super, obzvlášť, když začne hledat bývalé kumpány...fakt jsem mu tu minulost věřil. Potěšil samozřejmě Eman Fiala a mě osobně 37iletý Mirko Musil. :-) A zápletka s koberečkem super.

Pán času - Do modravých dálav (2023) (epizoda)

Dobrý příběh, super výkony. Mohli si teda odpustit narážku, že by Doctor mohl být gay. Jen jsme si říkal, že by nebylo od věci, kdyby poslední transformace lodi vytvořila kolem robota a panelu ochrannou bariéru, kdyby Nevěci náhodou odhalily plán kapitána. A v závěru mi i vyrazila slzička, když se objevil Wilfred Mott. P.S. V posledních záběrech jsou vzadu vidět dvě siluety, které vypadají jako cybermeni...očekával jsem jsem tedy o nich zmínku a on je to prý skutečný obchod v Londýně nazvaný Cyberdog. (Po známka pro mě ... 9. recenze zde.)

Oktopus - Jordán (2023) (epizoda)

Díl v pohodě, ale ten konec jsem zase nepochopil. (SPOILER) "Není mrtvola, není důkaz?" A co jako? Ployhar se přiznal k vraždě těch dvou kluků...dřív jim přiznání stačilo, k tomu přece nepotřebujou mrtvolu tý jeho dcery!

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda)

Doctor Who je zpět! Samozřejmě se budu tvářit, že žádná Doktorka nikdy nebyla. Scénáře měla hrozné, hrát prakticky neuměla (měla celé dva výrazy) a ten šroubovák, co vypadal jako dildo s womanizerem dohromady? Nemluvě o vizualizaci úvodních titulků. Naštěstí zlé je za námi a je tu zpět Davies a naštěstí na chvíli i s Tennantem. Příběh celkem solidní, ale výtky bych měl. Zase tam na sílu cpou tu současnou korektnost. Už, když se ptají meepa, jestli je on, ona nebo ono, tak mě to vytočilo....pro příběh je to absolutně zbytečné, Ani tý postavě to nedodá žádný background. Ale když proběhne zvrat o 180 stupňů, tak jsem si řekl...fajn, to jim odpustím. Jenže pak přijde závěr (SPOILER)...ano, myšlenku, že část energie Pánů času po Donně geneticky přebrala její dcera, je super...ale u toho to měli nechat. Zase tam cpali dokola binární/nebinární...a důraz na to, že Rose je nebinární...jako by to patnáctileté dítě mohlo vědět, v době, kdy se bouří hormony a teprve hledá sama sebe a neví ještě nic pořádně. A zase feminizace...a ještě, když o tom holky mluví, tak nechají chlapa Doktora koukat jak tele na nový vrata. Takhle ne, přátelé. Objektivně si ten díl zaslouží 3 hvězdičky, ale napálím 4, přece jen je to Doktor. Doufám, že aspoň v tom třetím díle se dočkáme Wilfa..a že to bude dojemné epické rozloučení s postavou a hercem a že si to tedy nechávají na konec. Při natáčení byl spatřen na place, tak stále doufám. :-)

Oktopus - Deny (2023) (epizoda)

Skvělý díl, ale co ten závěr proboha? SPOILER Vůbec nechápu, proč se ten týpek přiznával....nic na něj neměli, pouze svědectví vyhazovače, že odjel s tou holkou autem...a co jako? To bych popřel...vyhazovač má na mě pifku a kecá. Jinak nic neměli. Auto bylo dávno sešrotovaný a pochybuju, že by po jeho nálezu před 13 lety dělali odběry dna v tom vraku...aspoň, nemluví o tom, že by to bylo v té zprávě z nálezu auta..i když tam nutně musela být krev oběti....prostě by mu nedokázali, že to auto řídil on.

Loki - Season 2 (2023) (série)

Tak nevím, pořád se něco řeší, když se to dořeší, tak se objeví další problém. Atmosféru to má, výkony to má a chápu o co šlo v závěru, ale přesto se tam našlo pár nelogičností a zbytečných dějových odboček. SPOILERY. Třeba jsem vůbec nepochopil, když nechají tu Renslayerovou s Minutkou na konci času u mrtvoly Kanga, proč jim nechali tempad, aby odtud mohly uprchnout? A bylo mi jasný hned, že pokud se čas nekonečně větví, tak celej ten usměrňovač bude ve finále vždycky nedostačující. Prostě bych to zařezával a hotovo. Ale pokud byla postava, kteoru jsem si užíval, tak Victor Timely, ten byl skvěle zahranej, na rozdíl od Kanga.

Havran Ric (1989) (seriál)

Všichni píšou Supermax, ale běžel jako výplň i na českých televizích v 90. letech, asi dokonce na nově, jestli se nemýlím?