Škoda lásky (2013) (seriál)

K čeru, není možné hodnotit jednotlivé epizody a já viděl jen Marušku ;-). No, je to za 2 hvězdy....především kvůli Vieweghovi...jeho tvorba má totiž dvě vrstvy. tu povrchní, která je shit a pak tu druhou, hlubší, která je taky shit! Ale na tu marušku se fakt pěkně koukalo. :-)

Želvy Ninja 2 (2016)

73 procent? Cože? Jednička byla zábavná, mile ujetá jízda. Tady je všeho mnohem víc a o to míň to funguje....Jablonsky už neví, jak se víc vykrást, epická hudba graduje a vyvrcholení žádné? Chvílemi dojem, že sleduju Transformers (nejen hudba, ale Technodrom?!) Srandičky, vtípky, a pak pro změnu vtípky a srandičky. Ano, bylo fajn po prvním záběru identifikovat Rocksteadyho a Bebopa nebo Caseyho Jonese, ale třeba první objevení Kranga bylo úplně zabitý. Trhač jediný hrál vážně a proto se k ostatním vůbec nehodil. A Baxter tmavé pleti? Ale zase krásně přehrával to své vědecké nadšení. Želvy si sice drží charaktery a to včetně rozepří mezi sebou...ale celkově to prostě moc nefunguje. A tak můžu vyzvednout jen tři věci...Bumblebeeho, závěrečné titulky a zničení Kranga...to bylo aspoň trochu epic.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Milý Jeane a milý Christiane! Vy jste prostě borci. Uhráli byste i sebehorší scénář, naštěstí s tím tvůrci počítají. A tak, i když zde se nejedná o bůhvíjaké přelomové dílo, na několika místech jsem se zasmál a hlavně Clavier tu má hned trojroli a je brilantní v každé z nich. Dokonce i český dabing, i přes režii Jiřího Balcárka, je obstojný, byť se bojím, že nepřesný. Film začíná tam, kde končila nepovedená dvojka a to včetně textového vysvětlujícího úvodu. U dvojky mi otevřený konec strašně vadil, fakt jsem čekal ukončený příběh s kulervoucím koncem jako měla jednička. Tady jsem to čekal taky, ale rovněž jsem počítal i s možností otevřenosti. A hle, nemýlil jsem se, závěr je možná zbytečně urychlen, zkrácen a trochu tím trpí epičnost, ale když posléze vidíme Godefroya, kterak studuje vlajku, vlající nyní na jeho hradě, mělo to koule. Spadla mi čelist a doufám, že tvůrci se rozhodnou pokračovat, protože tohle téma má rozhodně co nabídnout! Lepší než dvojka, ne tak dobré jako jednička, tekže třetímu dílu 3 hvězdičky!

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak x-meni, nebo respektive Xavierova nadaná mládež jsou zpět, tak vzhůru na premču. Tak nejprve pár premis. Film je plný klišé až na půdu, ale kromě těžkopádného (doslova) začátku, který byl tak béčkový, až to bolelo, tak všechna ostatní klišé fungují! Velkolepé scény, při silných momentech záběry přes celé plátno na jednu postavu, či jeden obličej, kterým se nevyhnul ani maestro Stan Lee; überpadouch a banda hrdinů, co má spasit svět. prostě přímočarý zábavný komiksový spektákl jak má být, až na člověk dýchne paperback. A nyní jen pár detailů a postřehů, které mohou obsahovat SPOILERy!!! Jako nejlepší a nejvtipnější scénu považuji tu, jak Quicksilver (za super hudeního doprovodu) zachraňuje všechny ve škole, i když se mi to chvíli zdálo natahované, nakonec jsem usoudil, že by se na to dalo koukat ještě mnohem dýl. Pak samozřejmě vynikající Fassbender, pracující ve své polské domovině, a trochu zamrzelo, že Charles ve své vizi útočí na En Sabah Nura ručně a pěstmi, což působí směšně v porovnání jejich fyzických konstitucí. McAvoy by neměl hrát mlátiče. Potěšila little help od kamaráda s licousy, nicméně scénu, kde se ukáže, bych pojal epičtěji. A nyní závěrem k hlavnímu se doberem. Fakt jsem doufal, že se Magneto naštve, až zjistí že Apocalypse zabíjí jeho syna a zničí ho nějakou nově nabytou dovedností...uzavře ho do elektromagnetického pole, pohřbí ho pod všemi kovy země apod. A on se zmůže jen na to, že po něm háže železné špony...v porovnání s tím, co předvádí minutu předtím, je to slabé. Ale jasně...mělo to dovést jinou postavu ke svému cíli. A jak praví záporák "All is revealed!", je jasné, že tu konečně máme Marvel girl! Anebo už Phoenix?

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak vám nevím, takhle rozporuplný film jsem dlouho neviděl. Jakoby tvůrci a potažmo i film hledal cestu sám k sobě. Ze začátku ujeťárna s takovým stylem vyprávění, až se člověk ztrácí a ani posléze se tak snadno neorientuje. Pak najednou se styl vyprávění změní a naběhne paralela s klasickou videohrou a té se drží až do konce a kupodivu tenhle skákavý Mario s Tekenem aspoň funguje a člověk se celkem baví, ale to si měl Edgar vymyslet už na začátku a na ty dějové proskoky se vykašlat rovnou.

Za řekou je Texas (1966)

Chemie mezi Martinem a Delonem funguje na výbornou a to i v českém dabingu. K tomu pěkné ženy, zesměšnění indiáni (což by se jich asi mohlo dotknout) a máme tu pohodovou westernovou komedii pro klidný večer. Jen dabing Tiny Aumont (Marquand) byl absolutně mimo....

Captain America: Občanská válka (2016)

97 procent ze 100! Jsem nadšen. Od Občanské války jsem dostal to, co jsem čekal a možná ještě víc. Ano, dostal jsem i chyby, ale čekal jsem je a nevadily mi. A nyní budu trochu osobnější a asi se nevyhnu SPOILERŮM, tak pozor. Co se týká hlavního děje, tak jsou nám vlastně předloženy dvě zápletky...tou první je hodněkrát zmiňovaná registrace superhrdinů. A v tomto boji rozhodně stojím za Captainem Americou. Tony Stark je krásně ukázán jako sobecký a arogantní kretén, který po rozchodu s Pepper není zrovna psychicky stabilní a tak se rozhoduje chybně a dle mého názoru zcestně. Škoda, že Steve není vykreslen tak jasně a čistě ve svých názorech...působí chvílemi jen tvrdohlavě...ono obě postavy jsou trochu plošší než by jim v tomto příběhu slušelo. Možná za to může místo ve filmu, které tomuto tématu ubírá druhá zápletka, točící se kolem Buckyho. I když Bucky je jen jejím zdrojem. Ve skutečnosti je tu někdo další se svým scénářem ve stylu Divide and Conquer (Rozděl a panuj)! Ale i přes napojení dvou zápletek a přehršel postav (za chvíli) byl film příběhově kompaktní, narozdíl od filmu Winter Soldier. Co se týká efektů, bojů a shazovačných hlášek. Všeho je tam dostatek, a i když jsou některé scény přehnané (motorka, matrace), nepůsobilo to na mě tak hrozně a přeplácaně jako začátek druhých Avengerů. A ohledně vtipů a hlášek, je jich tam spousta, byť díky vážnosti děje někdy působí nuceně, nemístně a trapně. Na druhou stranu vtip zachraňují příslušníci hmyzí říše...Spider-man a Ant-man. Spidey hláškuje kudy skáče a Hank Pym v ničem nezaostává. A k dalším postavám jen krátce, Teta May je spíše za alternativního nebo Ulitmátního vesmíru, stejně tak Peter, ale v kostýmu je boží. Získal si mě i Black Panther. Potěšil návrat Hawkeyho a i dalších postav. Co víc dodat? Epické, strhující, vynikající hudba, dvě potitulkovky a cameo maestra Stana "the man" Leeho. Excelsior!!!

Pixely (2015)

Pohodová oddechovka, která je i vtipná ( byť místy zbytečně Sandlerovská) a hlavně dostatečně retro, aby mohla oživit moje vzpomínky na první videohry ;-).

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak, je půl dvanácté, právě jsem se vrátil z předpremiery, tak vzhůru do toho! Možný výskyt jemných SPOILERů. O filmu se tvrdí, že je velmi temný, prý i temnější než jiné. No, je pravda, že černou a nocí se zde nešetří, rovněž tak epickou hudbou. Menší problém je, že většina scén funguje i díky dialogům a díky nim jsou ty scény silné. Nemyslím si, že je třeba je extra podbarvovat pokaždé stupňující (a velmi hlasitou) hudbou, prudce utnutou koncem scény..tišší a prolínavější by měla stejný efekt. Ale zase je fakt, že se Zimmer vyřádil a například Wonder woman's theme je velmi zdařilé. Co se týče příběhu, nebudu moc hodnotit, spíš se pověnuju trochu postavám. Tak především Lex Luthor není moc luthorovský (i když Jesse hraje, co mu obočí stačí), má mnohem blíž k Nolanovu Jokerovi. Film už bývá přirovnáván k Temnému rytíři. Lex se zde totiž chová jako psychopat se slušnými sociopatickými sklony, evokuje i určitými gesty právě Jokera. A to i jako postava posouvající děj....Joker proti sobě poštve Batmana a Harveyho, Lex zde to samé dělá s Batmanem a Supermanem. Prostě dva agenti Chaosu. A co říci k hlavní devize filmu? Ano, myslím Batmana. Affleck není marný, jeho brada a jeho výkon v kostýmu jsou stylové. Bohužel postavu neuhraje očima. Trošku škoda. Superman se chová jako v předešlém filmu...řeší vše násilím, aniž by zapojil intelekt...a stejně tak funguje i jeho nemesis (SPOILER), Doomsday...jen mostrum, které likviduje vše kolem sebe. Ale abych jen nedštil síru, většina herců ujde, pointa je zajímající a po příchodu Doomsdaye očekávaná a velmi slušně našlápnuta na Justice League...zde malé plus za ztvárnění Aquamana Jasonem Momoou, konečně vodonoš, který není zženštilý. A figurka Batmana už je doma :-).

Vyměřený čas (2011)

Nebylo to špatný, nápad originální a neotřelý, zpracování a výkony též nebyly zlé. Ale ta hromada drobných logických chybiček a nedotažeností mě bohužel moc mlátila do očí...proč nelze vytvořit žánrové scifi bez chyb?